Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Alapvetően miért mindegyik...

Alapvetően miért mindegyik nyelvcsalád történetét úgy próbálják megközelíteni, hogy volt egy ősnyelv, amiből kifejlődtek az egyes nyelvek?

Figyelt kérdés
2020. aug. 16. 22:46
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
0%

Most jöttél Izraelből?

Dehát ember, a nyelv az bűvöl, mert beszél, a germán bah tőből ereed a beszél szó.

A helyzet az, hogy a germagyar nyelv lehetne elmebeteg, de miért kellene valaminek morálisank lennie? Hát nem ez az elmebetegség?

A nyelvből kigyógyulni? Nagy vagy! De neked kéne gyógyítás, mert nem érted a magyar, germagyar nyelvet.

Az univerzális libcsi mérce az más, a germagyar nyelv a lényeg, ami valós.

2020. aug. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
100%

Ja hogy már politizálsz is :D Te tényleg orvosi eset vagy.

De legalább szórakoztató, rég nevetettem ilyen jókat :D

2020. aug. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
0%

He? Mit politizáltam én? Dehogy politizáltam, csak Kipcsák vagy, és félrehallasz. Nem egy nyelvet beszélünk, mert én magyart beszélek.

Ez látszik.


Min nevetsz, magadon? hogy képztelen vagy felfogni a magyar nyelvet?

Legalább szórakoztató vok. :D Nem úgy mint te.:D Nem értem...

2020. aug. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy az elméleteid nélkülöznek minden nyelvészeti alapot, nyakatekert belemagyarázások.
2020. aug. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:

34/34 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy az elméleteid nélkülöznek minden nyelvészeti alapot, nyakatekert belemagyarázások.

ma 11:33

Privát üzenet

------------------------------------------


Nyelvészeti alap? Még jó, hát milyen a nyelvészet itt ebben az orzságban? Nincs, vagy pejoratív, és épp az a nyakatekert belemagyararázás.

Ez nem elmélet, ez maga a nyelv. a nyakatekert és ezoterikus az úgymond nyelvészet, aminek köze sincs a nyelvhez.

Sumér vagy török vagy finnugor, az már belemagyarázás, de azok amiket mondok egyértelműek, és világosak, adják magukat.

2020. aug. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:

Germagyar. Mit gondolnak a germánok az elméletedről? Mit szól hozzá egy német, vagy angol? De úgy őszintén, a másik oldalról is ekkora a rajongás?

És a kérdésre válaszolj, ne beszélj mellé, abból hallottunk már eleget.

2020. aug. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
0%

A Magyarok a Germánok, a Germagyarok, a német meg német nyelv. A magyar több mindent őrzött meg a germánból, vagy némely helyen germánsoabb, mint a német.

Te azt mondanád, hogy protogermán, ezzel szemben az a germán, a német meg német a germánból, de a magyar meg germán, és még protogermán is, mint a germán protoja több helyen

Nem beszélek mellé, elmondom az okokat és érveket.

Nem tudom, hogy mi köze van itt a rajongásnak a valóshoz? Lehet, hogy neked nem tetszik, nekem péládul igen, mert Magyar vagyok, de attól még a valós valós marad.

Nem tudok ezzel mit kezdeni, mert a nyelv nem erről szól, inkább a mindennapokról(jog, csicsológia, szociológia).

Attól, hogy valakinek még nem is tetszene, attól még nem fogok úgy viszonyulni, hogy ne értsem meg a nyelvem.

ezekkel a dolgokkal tele van a germagyar nyelv.

Természetesen mint mondtam, a magyar nyelv germagyarsága egy atombomba, mert a nyugati állapotoknak is van mit mkodnania, tehát veszélyes, hisz visszahat a német történelemnézetekre is, és a német libcsi demokrácia is veszélybe kerül. A germagyar nyelv épp ezért is inkább a német szélsőségesekre támaszkodna, mint megmutatni, hogy milyen illibcsi nyelvet épített a germagyar a germánból.

2020. aug. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
100%

"Te azt mondanád, hogy protogermán, ezzel szemben az a germán, a német meg német a germánból, de a magyar meg germán, és még protogermán is, mint a germán protoja több helyen"

Ezt a mondatot többször is próbáltam értelmezni, de nem sikerült :D

Nincs értelme a mondatnak nincs szerkezete, alany, állítmány, nem sikerült kideríteni, mit is akarsz mondani vele, függetlenül attól, hogy eleve baromságokat zagyválsz össze :D

De majd gondolom ezt is megmagyarázod, ami majd szintén egy tök (ger)magyartalan hablaty lesz :D

Amúgy a 'magyar' melléknév kisbetűvel írandó.

2020. aug. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
0%

Neked lehet, hogy értelmelten, de akkor másként:

német=német, germánból lett

magyar, ami germagyar%germán

és van a valódi protogermán


Nekem te nem zagyválónak tűnsz, hanem agyatlannak, hogy képtelen vagy felfogni.


Ki mondta, hogy a magyart melléknévként írtam, vagy a Germagyart, ez egy ethnikon, így főnév lett a melléknévből és ezért nagybetű, magyar nyelv kisbetűvel, de viszont mint Magyar nagybetűvel, ami népnév és főnév.

2020. aug. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:

39. A magyarban a népneveket is kisbetűvel írjuk.


Tegyük fel, hogy a libcsik miatt nem támogatják a németek az elméleted, akkor a libcsik előtt támogatták? Küldj nekem olyan forrást a libcsik előttről, amikor a németek maguk bármilyen rokonságot vonnak a mi és az ő nyelvük között. Ha szerinted annak, hogy ilyen ma nincs, az az oka, hogy a németek libcsik, akkor a náciknál bőven kéne lennie germagyarkodásnak. Küldj ilyet. Arra is kíváncsi lennék, hogy van e egyáltalán olyan forrás, ami támogatja a germagyar elméletet, mert rákeresve erre a szóra még egy definíciót sem sikerült találnom. Forrásokat légyszi.

2020. aug. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!