Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Igaz-e, hogy Magyarországon...

Igaz-e, hogy Magyarországon főként a romák adnak olyan nevet a gyerekeiknek, mint Vanessza?

Figyelt kérdés
Bevett szokás náluk, hogy szappanopera-karakterektől kölcsönzik a gyerekeik nevét. Így van, vagy nem?
2010. máj. 23. 22:35
 11/95 anonim ***** válasza:
23%

Első vagyok.

Rendesen elolvastam a kérdést,kikérem magamnak.

de én szerintem MAGYARORSZÁGON FŐKÉNT sem szoktak pl.Vanessza nevet adni cigánynak.

és elegem van,hogy ezt a nevet a cigányokhoz kötik.

És az én környezetemben,családomban,baráti körömben is vannak,akik megdícsérik:)

csak a tudatlan buta emberek cigányozzák le..

2010. máj. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/95 A kérdező kommentje:

"22:55-Én is Vanessa vagyok,és teljes mértékben kikérem magamnak hogy cigány lennék....Ismerettségi körömben mindenki gyönyörű névnek tartja,fel se merült hogy cigány név lenne:O Elég h¨lye a kérdező már ne haragudjon.."


Te meg nem tudsz olvasni? Azt írtam kérdésnek, hogy "ugye mindenki roma, akinek ez a neve?" Ott áll a főként. És különben sem írtam azt, hogy mocskos cigányok vagy ilyesmi...

Szóval, mint szokást kérdeztem, nem bántólag. Viszont az inkább sértő a romákra nézve, hogy Te ennyire kikéred magadnak, hogy annak titulálnak (bár mint mondtam: én nem írtam/mondtam ilyet; a főleg és a csak között van különbség)

A hülyét meg én kérem ki magamnak.

2010. máj. 23. 23:04
 13/95 anonim ***** válasza:
100%

Valóban szép név. Semmi kétség.

Mellesleg, mint már mondtam, Vanessza nevű cigányról még nem hallottam. (Igaz nem cigány magyarról sem.)

Viszont azt el kell fogadnod, hogy Magyarországon többnyire a cigányok adnak ilyen idegenből újonnan magyarosított neveket a gyerekeiknek. Nem jó, ha általánosítunk, de mivel ez a tendencia, meg lehet érteni, hogy miért gondolják így az emberek.


Amúgy egy kérdés: Attól, hogy egy név viselői többnyire cigányok, az a név még nem lehet szép?

2010. máj. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/95 anonim ***** válasza:

A cigánynak fia született.

Elvitte a paphoz, aki megkérdezte:

-Mi lesz a neve?

-Dezső!

Egy év múlva ugyanez játszódik le:

-Mi lesz a neve?

-Legyen ez is Dezső!

Ismét eltelik egy év, ismét ugyanez a jelenet:

-Mi lesz a neve?

-Legyen ez is Dezső!

-De már kettő is van belőle!

-Akkor legyen Bangladezső!

2010. máj. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/95 A kérdező kommentje:

"csak a tudatlan buta emberek cigányozzák le.."

Tudatlan és buta legfeljebb Te vagy, mert arra sem vetted a fáradtságot, hogy elolvasd és felfogd, amit kérdeztem/írtam.

Ha eljutna a tudatodig, nem kapnád fel a vizet a semmiért. A Vanessa eredeti írásmódban szerintem is szép, de én speciel herótot kapok az ilyen dupla sz-szel, vagy ki tudja még hogy magyarosított nevektől.

Nem látom be azt sem, a Jennifert miért lehetett még 20 éve Jennifernek anyakönyveztetni, most meg már Dzsennifernek kell. Szerintem undorítóan néz ki leírva

Egyébként ezt a nevet nem kötöm valamiért a romákhoz, talán mert sok Jennit ismerek, aki nem az.

2010. máj. 23. 23:09
 16/95 anonim ***** válasza:
19%

kedves kérdező,pedig igenis elég tudatlan vagy,ha azthiszed,hogy FŐKÉNT romák adnak ilyen nevet,pláne hogy roma Vanesszáról nem is hallottam:p

Ha pedig herótot kapsz a VANESSZÁTÓL akkor nem kell adni a gyerekednek!

ennyi!

Én imádom,Vanessa-ként is(bár inkább angol embernek való így)és Vanessza-ként is!:)


Vanessza:)

2010. máj. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/95 A kérdező kommentje:

"kérdező neked pedig bocsánat a kirohanásomért..

nem akartam bunkó lenni..

de elhiheted milyen idegesítő,mikor mindenki folyton ezzel jön.."

Pedig bunkó voltál. :)

nézd, az ilyen esetre mondta a volt angoltanárnőm egy ritka nevű osztálytársamnak: "Hát Te is utálhatod a szüleidet!"

Én biztos nem adnék ilyen magyarosított nevet a gyerekemnek, pontosan azért, hogy ne gondolják már mindjárt romának, ne legyen belőle később gondja. Rohadt sok szülő tol így ki a gyerekével, hogy valami hirtelen indíttatásból ritka nevet választ a gyereknek, aztán az egész életében issza annak a levét.

Szóval, ha idegesít, hogy ezt mondják Neked, akkor a szüleidhez fordulj, ne hozzám. Én csak azt mondtam ki, ami az általános meglátás ezzel kapcsolatban.

2010. máj. 23. 23:16
 18/95 anonim ***** válasza:
És mi van a nem cigány magyar "hírességekkel"? Azok még cifrább neveket adnak a Vanesszánál... AZ nem gond?
2010. máj. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/95 anonim ***** válasza:
0%

Hát persze,kívácsi vagy az emberek véleményére,de neeem ez nem mérvadó,mert nem azt a választ kapod,amit vártál!;)

Szánalmas vagy kérdező.(y)

2010. máj. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/95 A kérdező kommentje:

"Hát persze,kívácsi vagy az emberek véleményére,de neeem ez nem mérvadó,mert nem azt a választ kapod,amit vártál!;)

Szánalmas vagy kérdező.(y)"

Nem azért nem mérvadó, hanem mert alig láttam olyan kommentet, amit nem egy Vanessza nevű lány írt... Azzal valóban nem számoltam, hogy ideözönlik az összes Vanessza, hogy szidja az anyámat, engem, stb... :) Nem kellett volna belinkelnem ezt abba a topicba, akkor holnapra már olyan válaszok lettek volna, amiket nem sértett Vanesszák írtak 80 %-ban. :D

Jó, ha ezentúl látok egy Lorenzót vagy Luszeszítát, és barna a bőre, nem gondolom azonnal romának, oké?


A celebek gyerekeivel kapcs.: Na igen, ez meg inkább felvágás, hogy ritka nevet keresnek a gyerekeiknek. Egyébként én inkább a latinos, szappanoperás neveket hozzom összefüggésbe a romákkal, az olyat, mint a Lüszi vagy egyéb amerikai-angol nevek, nem. Mert az inkább a divathóbort eredménye.

2010. máj. 23. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!