Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Nem akarom szítani a tüzet,...

Nem akarom szítani a tüzet, de kinek mi a baja a romákkal?

Figyelt kérdés
2011. jún. 13. 19:32
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
60%

Hadd térjek el egy kicsit a fő témától, és hadd reagáljak az első oldalon a negyedik válaszolóra. Van egy olyan sanda gyanúm, hogy Te még nem igazán voltál Angliában, vagy legalábbis semmiképp sem dolgoztál ott. Idekint (merthogy Én itt dolgozom egy ideje) azért látom és hallom azt, hogy az a nagy nagy befogadókészség mennyire működik, legalábbis a lakosság részéről. A cég, ahol dolgozom egyaránt foglalkoztat lengyeleket, szlovákokat, magyarokat, illetve egyéb kelet-európai vendégmunkásokat, és bizony már az első napomon megkaptam azt a tanácsot, hogy a cég egyenruháját ne igazán viseljem az utcán, mert az angolok szemében ez felér a vörös posztóval. El is meséltek több esetet is, hogy az angolok hogyan szólogattak be nekik, sőt az egyik kollégámat simán le is tolták volna az útról a biciklijével, ha nem rántja el idejében a kormányt. Ezek után csak pár napnak kellett eltelnie, hogy az említett egyenruhában, amit egyszer véletlenül magamon felejtettem, egy kopasz társaság igencsak provokatívan megbámuljon, úgy, hogy komolyan meggondoltam, hogy be menjek e abba az élelmiszerboltba, ami előtt álltak. Szóval ők sem tárt karokkal várják ám a bevándorlókat, nehogy azt higyjétek, és szerintem az, hogy a tetlegességig nem mennek el, kizárólag annak köszönhető, hogy itt szinte minden be van kamerázva.


Azt még hozzátenném amúgy, hogy ezek ellenére nem haragszom az angolokra, mert megértem őket, ugyanis tudom, milyen az, ha az országomat ellepik az idegenek, és az én esetemben még csak nem is becsületes dolgozókról, hanem haramiákról, tolvajokról és gyilkosokról van szó. És bár szívesen élek itt, valahol sajnálom, hogy az elmúlt fél évben csak itt kaptam munkát, és csak itt élhetek normális életszínvonalon, mert a saját országomban már mindent odaadtak a vérszopó cigányoknak, és aki magyar ember becsületesen dolgozna, az meg éhenpusztul.

2011. jún. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim válasza:
100%
Az a legföbb gond velük, hogy nem csak ök élnek így, hanem a gyerekeiket is erre nevelik! Személyes élmény: 4 éves tesómmal ott vagyunk egy rendezvényen, kb. 6-8 éves cigány kisgyerek pedig odaszól öcsémnek, mikor ugrálóvárazik: kinyírlak! Egy normális szülö ilyet nem tanít a gyerekének!
2011. jún. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:

Csak annyi hogy egy ötven-száz éve még zömében nomád (részleges kivétel a erdélyi és úgy nevezet magyar cigányok) népi kultúrát képvisel, a mára teljesen európai kultúrával rendelkező közép európai országokban. A erőszak és megfognak kövezni de még a lopás is rész egy nomád törzsi társadalomnak. Bár keményebben is büntetik, ha "rokontól" lopsz de része az életnek. És a rokonok meg megvédik ha mástól lopót. És sorolhatnám. De mind a kulturális különbségeken alapszik.

Viszont a nem integrál csak kvázi "körüllakók"-kén az erélyi szász városok és falvak mellet élő így kevésbé asszimilálódott erdélyi ("teknővájó") cigányokkal is szemben az úgynevezett magyar cigányok eredetileg jól asszimilált és integrált népcsoport volt. Mária Teréziától földet kaptak és volt idejük integrálódni az évszázadok alatt a magyar parasztságba. Sajnos a kommunista rendszer a TSZ rendszerrel ellehetetlenítette ezeket a cigányokat, összekeveredtek zömében a többiekkel a városokban.

2011. jún. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:

"Sajnos a kommunista rendszer a TSZ rendszerrel ellehetetlenítette ezeket a cigányokat"


A kommunista rendszerben volt a cigányoknak munkája. Nem is volt velük annyi gond...

2011. jún. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
Az tény. De az sm (segéd munkásnál) tovább nem sok vitte. És lásd most kinek kell egy cigány sm?
2011. jún. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
Mellesleg nem fogyasztónak és fogyasztás serkenőnek tekintették a bűnözőt, sokkalta inkább kis túlzással hazaárulónak.
2011. jún. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
Ja és az állami munkásszállókat is mind bezárták.
2011. jún. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
2006-13 19:46 Anglia. Sorry dél-ázsiak! És a Paki kérdés? A Skinhead mozgalom fehérekre átragadásnak oka. Amúgy van horogkeresztes feka (jamaicai) skinhead is aki "paki"-kat rugdos válogatás nélkül. Volt hogy diplomás managert vagy fejkendős nejét.
2011. jún. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:
2006-20 18:38 IGAZAD VAN, CSAK SAJNOS AZ ILYEN FAJTA TÖKÉLETES ASSZIMILÁCIÓT A FÉRFIAK TÖBBSÉGE, TÖBBEK KÖZT FÉLTÉKENYSÉGBŐL, FÉLTÉSBŐL és erős "nemzeti" FAJFENNTARTÁSI ÖSZTÖN mait ELUTASÍT. Pedig a rendes magyar feleség a legbiztosabb integrációs "eszköz". ;)
2011. jún. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim ***** válasza:
2006-13* 2010-06-13
2011. jún. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!