Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Nem akarom szítani a tüzet,...

Nem akarom szítani a tüzet, de kinek mi a baja a romákkal?

Figyelt kérdés
2011. jún. 13. 19:32
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim válasza:
97%

El kell zárni a segélycsapot. Vége a pozitív diszkriminációnak. Aki egészséges dolgozzon. Ha nincs munkája menjen közmunkára. Nincs tovább megélhetési bűnözés.

Törvényt kell módosítani:NEM LEHET "TALÁLNI SEMMIT". Minden lopás amit nem vettek, vagy kaptak ajándékba.

Aki nem dolgozik- dögöljön éhen. Röviden ennyi. A höbörgést keményen büntetni. Rasszista tüntetőket börtönbe. Mindkét oldalon.

2011. jún. 20. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
97%

Sajnos nemrég olvastam egy helyen:


AZOKÉ LESSZ AZ ORSZÁG AKIK BELAKJÁK


Bizony nemsokára nem Magyarországnak hívják majd hazánkat hanem C-ország-nak!!

2011. jún. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim válasza:
33%
NEKEM SEMMI BAJOM VELÜK. A FÉRJEM ROMA,DE AMIÓTA CSAK ISMEREM DOLGOZIK.KÉT SZAKMÁJA IS VAN.3 GYERMEKET NEVELÜNK MAJDNEM 20 ÉVE.(AKIK KITŰNŐ TANULÓK)MEGVAN MINDENÜNK AMIRE SZÜKSÉGÜNK VAN DE NEM LOPTUNK SOHA SEMMIT.(ÉN NEM VAGYOK ROMA).A SZOMSZÉDOM "MAGYAR",VOLT BÖRTÖNBEN ,LOPÁSÉRT,A GYEREKEIKET VÉDELEMBE VETTE A JEGYZŐ,A CSALÁDIT 2 NAP ALATT ELISSZÁK.MÉGIS NAGYOBB A BECSÜLETÜK MINT NEKÜNK AKIK RENDESEN ÉLÜNK MERT VAGY EGY KÉT CSALÁD AKIK LOPNAK.JA A FÉRJEM SZEMÉLYI IGAZOLVÁNYÁBA NEM AZ VAN IRVA HOGY ROMA VAGY CIGÁNY ,HANEM AZ HOGY:MAGYAR...NEM MINDEN CIGÁNYT KELL UTÁLNI VAGY NEM SZERETNI HANEM AZOKAT AKIK NEM ÚGY ÉLNEK AHOGY KELLENE.
2011. jún. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 Zolush válasza:
86%
Figyeljetek! Én is roma vagyok,és nem búzlöm messziről mint ahogy ezt páran elirtátok.Járok rendszeresen iskolába,tanulok,ugyan olyan vagyok mint a másika ember.Elismerem a fajtánkban vannak sajnos olyanok is akik lopnak csalnak hazudnak, büdösek,piszkosak stb...Őket én sem szeretem de ugyan úgy van olyan magyar is aki nem jár iskolába hazudik,piszkos büdös.Az embereket nem a fajtájuk alapján kéne megitélni hanem a belsőt kell nézni. Mi van akor haroma vagyok? attól még én is lehet egy oylan mint egy magyar. nekem is vannak érzéseim ugyan olyanok mint neki. de veletek kár veszekedni mert ha meghaljátok azt a szót h cigány, akkor az összeset egy kalap alá veszitek. de nem kéne mert vannak kivételek....
2011. jún. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
utolso ket valaszolo,en egyetertek veletek..mindenkit egy kalap ala vesznek, holott minden nep kozott vannak pozitiv es negativ kivetelek!!!ezt nem szabadna elfelejteni!en ki nem allhatom a rasszista embereket,beszolasokat,en erdelyben lakom, es itt is sok roma van,de en nagyon jol megvagyok veluk,ugy mint a romanokkal,magyarokkal,vagy mas nepekkel..mellesleg en jappan vagyok de hagyjuk..de a szuleimmel itt elunk evek ota,en itt szulettem..de nem ertem hogy lehet elitelni valakit csak a fajtaja miatt?szerintem mindenki legeyn buszke arra ami,en is az vagyok,mert ez a helyes..
2011. jún. 21. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
96%
Egy-két fecske nem......majd ha minden cigány ilyen lessz akkor nem kapnak ilyen jelzőket /megérdemelten/ és be lesznek fogadva az össz magyartól nem csak a szavazatukra vadászóktól!!!
2011. jún. 21. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim válasza:
100%

Az egészben ott rejlik, a politikai megtévesztés. Mert amint valaki nyíltan kinyilvánít valami olyat hogy "van cigány bűnözés" egyből megkapja a rasszista titulust. Na ez a mai Mo-i politika egyik legnagyobb megtévesztése.

A rasszizmus azt jelenti, amikor egy nációt azért utálsz, mert más a bőre színe, és ehhez társítod a KITALÁLT társadalmi különbségeket. Azonban itt ez fordítva működik, akinek van saját tapasztalata az azért utálja a cigányokat, amiket megtettek vele, vagy a környezetével. Megvallom én is egy olyan helyen élek, ahol éjjelente nem szívesen megyek ki az utcára. Mert nem védhetem meg magam, féltem a családom, mert tudom hogy nem mellém fog állni a politika. Ezt azért tudom, mert történt már olyan gyilkosság, ahol egyszerűen felmentették a cigány elkövetőt. Azzal az indokkal, hogy nem volt beszámítható állapotban :) Azonban azt senki sem vizsgálta, hogy az orvosi papírokat, 1 nappal a gyilkosság előtt intézte el magának az elkövető. Lehet véletlen egybeesés, de azért érdekes. (Ez nem kitalált dolog, ha valaki követi a híreket, fel is ismerheti melyik esetről beszélek).

Én úgy vélem, ez nem rasszizmus, hogy valaki ezért utálja a cigányokat. Még azt sem mondhatnám, hogy ez utálat, egyszerű félelem. Bánthatják, meglophatják, és tehetetlen a saját országában.

Azonban én is ismerek olyat, akit nem tudnék elítélni, mert semmi olyat nem tett.

S ezért sajnálom az olyanokat, mint az egyik korábbi hozzászóló. Hisz igen, nekik is vannak érzéseik, és mások bűnei miatt ítélik el őket. Ezért a gyűlölet tényleg nem megoldás. Azonban nem tagadhatjuk, hogy a nagyobb tömeg, igazából olyan amilyen. S ezt a politikai hozzáállás is eredményezte.

S mi sem példázza jobban, hogy miért utálják a magyarok a cigányokat, mint egy személyes esemény: A buszon utaztam, és egy a faluban lakó középkorú roma nő ült mellettem. Az egyik megállóban néhány roma srác szállt fel a buszra. Hangoskodtak, telefonos zenét bömböltettek, káromkodtak. Majd mikor leszálltak a mellettem ülő asszony elég hangosan "ezek a bü***s cigányok"...

2011. jún. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 bary79 ***** válasza:
93%
Áááá, SEMMI!!
2011. jún. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:

Nem is olyan régen én is feltettem ezt a kérdést. Nem igazán volt velük különösebb bajom. Gondoltam nem kéne általánosítani, stb. Aztán kinyílt a szemem.


Válasszuk őket 2 részre:

1: a putrilakó fajára

2: a kissé szocializálódott, jómunkásember benyomást keltő fajta.


1: nyilvánvaló, hogy minden ember gyűlöli őket. Koszosak, büdösek, hangosak, lopnak, csalnak, hazudnak, a pénzünköön élnek stb stb


2: Itt is vannak kategóriák. Pl. ahol lakok, ott van egy cigány család, akikre tényleg nem lehet szó. Dolgoznak, gazdagok, tiszták stb. Pl. a család esze (kb a legöregebb családtag) bement a helyi általános iskolába, és kultúrált módon (nem a folyosó közepén ordibálva) elmondta a tanároknak, hogy bizony az ő unokái különleges bánásmódot érdemelnek. Mégpedig: ha valamit nem csinálnak meg, nyugodtan keverjenek le nekik 1et. Ha visszabeszélnek vagy bármi, akkor miután lekevertek nekik, még neki is szóljanak, és otthon majd lerendezik. Az összes unokája leérettségizett, dolgoznak (nem lopnak), gyönyörű házban élnek... DE!!!! Ez 1000 esetből 1szer fordul elő. (ha nem 10000ből)

A negatív élményem: a barátommal, és még egy másik baráti párral sétálgattunk este 11körül. Velünk szemben jött egy "banda", beszóltak rám valami olyasmit, hogy " jajj szépségem, legszívesebben felhúználak a f....mra és csak pörgetnélek, ...... stb" A barátom annyit mondott nem túl hangosan nekem, hogy ne foglalkozz velük, menjünk tovább. Na lett ebből haddelhad! A kb 8 cigánylegény úgy elverte a barátomat és a haverját, hogy csak na. Hívtuk a rendőrséget, mondták majd jönnek... igen, mire ideértek, a barátomaékat félholtra verték. 2re 8an mentek. Szinte minden fogát kiütötték, számtalan tör9tt borda, belső sérülések stb... Hát azóta is gyűlölöm őket!!!


Teljesen más világ mint mi. Néha akadnak kivételek, de a vér nem válik vízzé!!!!

2011. jún. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:

"A kivétel erősíti a szabályt" - mondta nagyanyám.

Szerencsére vannak kivételek, sok évvel ezelőtt én is ismertem ilyet. Kétgyerekes elvált édesanya volt, dolgozott, gyerekeit szépen nevelte, lakása patyolattiszta volt. Nem szégyellte cigányságát, de nem is élt vissza vele. Számomra ez is azt bizonyítja, hogy aki akar, az tud normális életet élni. Kár, hogy nem ez a többség ! Pedig minden kormányunk milliárdokkal támogatta felzárkóztatásukat. Ingyen lakást kaptak (amit néhány év alatt lakhatatlanná tettek), tanulásukat támogatják, de még az általánost sem akarják elvégezni (tisztelet a kivételnek). Szülik a gyerekeket, mert abból élnek, ezáltal jutnak kiváltságokhoz (ingyen ebéd, ingyen tankönyv, segélyek). Ugyanakkor gyerekeiket nem nevelik, alapvető dolgokra sem tanítják meg őket, ezáltal szüleiknél is deviánsabbak lesznek. Nekik mindent szabad : lopnak, csalnak, rettegésben tartják az embereket, s már gyilkolnak is.

Hogy általánosítok ? Lehet, de sajnos ez az igazság !

Megoldás ? Hát, nem könnyű ! Érpatakon már van erre példa. Nem segélyt, hanem munkát kell adni nekik, a gyerekeket iskolába kell járatni és megvonni tőlük az előjogokat. Miért van az, hogy ennivalóra nincs pénzük, de cigarettára - italra - játékgépre van ?

2011. jún. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!