Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a probléma a romákkal?

Mi a probléma a romákkal?

Figyelt kérdés

Azért teszem föl a kérdést, mert sokan csak mondják a magukét, de egy ép-kéz-láb indokot nem tudnak felhozni, hogy mégis miért viseltetnek ellenszenvvel a romák iránt!

Kíváncsi vagyok minden roma és nem roma válaszoló (normális, emberi hangnemben írt) véleményére, tippekre, hogy hogyan tehetnénk a magyar-roma kapcsolatot barátivá, vagy legalább elviselhetővé. Mit tehetünk mi átlagemberek, hogy a későbbiek folyamán majd, ne tapasztaljunk se magyar-ellenességet, se roma-ellenességet? Hogyan lehetne együttes erővel építeni az országot, nem pedig rombolni? Kérlek titeket a káromkodást mellőzzük!


A kérdés feltétele nem jelenti bármelyik szélsőséges oldallal való egyetértésem!


Előre is köszönöm a tippeket, tanácsokat, véleményeket, mindennemű észrevételt, hozzászólást!


2009. szept. 3. 08:46
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
78%

Csupán az, hogy az adófizetők nyakán élősködnek.

Kb. 2% aki elmegy dolgozni, a többi a posta előtt ül és várja a kézbesítőt, hogy vigye a segélyt, a nyakában és a kezén több kilós arany lánccal.

Nekem ennyi a bajom velük egyenlőre.

Én meg 2 munkahelyen gürcölök, és az állam elveszi adó formájában a jövedelmeme 46%-át!

2009. szept. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
88%
Mivel a kérdésed alapján soha nem láttál cigány nemzetiségű embert közelről, ezt így elmondani nem lehet (nem nevezem őket "roma"-nak, az az ő nyelvükön van, én meg magyar anyanyelvű vagyok). Azt javaslom, költözz olyan környékre, ahol sokan élnek, egy hét múlva érteni fogod a problémát. Egyébként szerencsés vagy, irigyellek, amiért ilyen kérdést tudsz feltenni :) de komolyan.
2009. szept. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
53%
Hagyjuk már ezt a köcsög romakérdést már nagyon unalamas!
2009. szept. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
52%

Azért szokás utálni őket, mert sok köztük a munkanélküli és az inaktív, valamint nagy köztük az erőszakos bűnözők aránya. Ezek tények. Más kérdés, hogy ezeket a valóságos problémákat minden határon túl felnagyítják a szenzációhajhász újságok és bizonyos politikusok, és a cigányokat egy élősködő és bűnöző bandának állítják be, miközben mind élősködőnek, mind bűnözőnek csak egy kisebb részüket lehet tekinteni.



"Csupán az, hogy az adófizetők nyakán élősködnek.

Kb. 2% aki elmegy dolgozni, a többi a posta előtt ül és várja a kézbesítőt, hogy vigye a segélyt, a nyakában és a kezén több kilós arany lánccal."


Magyarországon 200 ezren élnek segélyből. Ha közülük az összes cigány lenne, akkor a cigányok 1/3-a élne segélyből. Valójában a segélyből élők kb. fele cigány, tehát 600 ezer cigányt feltételezve a cigányok 1/6-a él segélyből.


A cigányok aktivitási rátája nem 2%, hanem 23%. (A magyaroké kb. 45%).


Tessék elolvasni a Marketing Centrum nemrég publikált cigányfelmérését.

2009. szept. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
82%

szia!


Cigányfelmérés???:) Atyavilág!

Szó , ami szó vannak nagyon rendes cigányok is , ismertem én is ilyeneket. De ők a kisebbség. A többség pedig bevállal 6 gyereket a segélyek miatt , ellopja a másiktól, ami kell neki ; bandákba verődik és ha balhéról van szó tutiszáz ott vannak, kiskorúnak megy el autótlopni, gyakran el se végzik a 8 osztályt , max. az elsőszülöttet "kitanítják" és attól várják a fenntartást.

2009. szept. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
37%

"Szó , ami szó vannak nagyon rendes cigányok is , ismertem én is ilyeneket. De ők a kisebbség. A többség pedig bevállal 6 gyereket a segélyek miatt"


5 centiméterrel följebb írom, hogy max. 1/3-uk él segélyből, de sokkal inkább 1/6-uk. És még ez is felső becslés, mert Ladányi alsó becslése szerint 60 ezer cigány él segélyből, a cigányok számára pedig a felső becslés 800 ezer. Ekkor a cigányok 8%-a élne segélyből. Többség?


Nem a többség vállal be 6 gyereket. 3-nál több gyerek a cigány családok 13%-ában van (ld. a felmérést).

2009. szept. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
80%
A média is hibás akkor, amikor a Mónika, J. Bharat műsorát nem szünteti meg az ORTT. Tudom, nem kell nézni, de a behívottak általában cigányok. Ezekben a műsorokban csak azt lehet látni/hallani, hogy közönségesek, agresszívak, beszélni sem tudnak normálisan, erkölcsileg nullák. Nem mindegyik ilyen! DE: csak a rossz példát lehet látni. Miért nincs egy olyan műsor róluk, ahol bemutatják a normális családokat, az elért eredményeket. Ha kiválaszthanának a magyarok közül is olyanokat, akikkel el lehet adni a műsort, de a cigány magasabb nézettségi %-ot "hoz" a csatornának. Elszomorító:((
2009. szept. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
90%
Akkor én eddig csak a 13%-al találkoztam.
2009. szept. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
18%

"Akkor én eddig csak a 13%-al találkoztam."


Nem hiszem, hogy találkoztál velük. Sokkal inkább az RTL Klub Fókuszában csak őket láttad, és onnan meríted végtelen bölcsességedet.

2009. szept. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
84%

A nagy részükre jellemző be nem illeszkedés. A cigány nép vándorló és ezért ahol éppen van azt feléli és ha már nem tud többet felélni, tovább áll. Az a baj hogy ezt a szokásukat megtartották,nem fejlődtek tovább, csak egy kisebb dolgos réteg. Ez a kis réteg megveti azokat a cigányokat akik nem tudnak beilleszkedni.

Kb ennyi.

2009. szept. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!