Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a probléma a romákkal?

Mi a probléma a romákkal?

Figyelt kérdés

Azért teszem föl a kérdést, mert sokan csak mondják a magukét, de egy ép-kéz-láb indokot nem tudnak felhozni, hogy mégis miért viseltetnek ellenszenvvel a romák iránt!

Kíváncsi vagyok minden roma és nem roma válaszoló (normális, emberi hangnemben írt) véleményére, tippekre, hogy hogyan tehetnénk a magyar-roma kapcsolatot barátivá, vagy legalább elviselhetővé. Mit tehetünk mi átlagemberek, hogy a későbbiek folyamán majd, ne tapasztaljunk se magyar-ellenességet, se roma-ellenességet? Hogyan lehetne együttes erővel építeni az országot, nem pedig rombolni? Kérlek titeket a káromkodást mellőzzük!


A kérdés feltétele nem jelenti bármelyik szélsőséges oldallal való egyetértésem!


Előre is köszönöm a tippeket, tanácsokat, véleményeket, mindennemű észrevételt, hozzászólást!


2009. szept. 3. 08:46
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
89%

A romákkal? Velük semmi. A cigányokkal viszont eléggé sok minden.


Romának azt nevezem, aki ápolt, dolgozik, és elfogadja a magyar normákat. Felőlem ápolhatja a roma kultúrát, de az európai életvitelnek megfelelően éljen.


A cigány... cigány az, aki büdös bunkó módon viselkedik, nem hajlandó dolgozni, lop, stb... és én nem csak cigányokra mondom azt,hogy cigány, hanem bárkire, aki az említett módon él.

2009. szept. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
77%

ma 11:38:

amit mondtam az nem valótlan, hanem igaz.


ha csak amit én mondok egyedül az lenne és semmi több ilyen hasonló eset nem történt volna meg, akkor nem lehetne rá alapozni.


Viszont épp az van, hogy ezer ilyen eset van. Így már lehet. Az más, hogy szerinted nincs köze a valósághoz. Tipikusan az a fajta vagy aki a gép előtt ül és játsza itt az embervédőt. Menjél el egy totálisan cigánylakta környékre egy iphone-val a kezedben és csöngess be egy házba cukorért.

2009. szept. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:
Én találkoztam már velük, a könyéken is él néhány család. Nekem is van problémám egy-két személlyel, talán mondanom sem kell, láttam, amit láttam. De ez csak én vagyok. Nem körülöttem forog a világ, érdekel más véleménye, problémája és észrevétele. Ha az emberek nem beszélnek erről a problémáról, akkor csak rosszabb lesz az egész. Azt meg nem akarom, hogy a majd gyerekeimet úgy kelljen felnevelnem, hogy erős túlzással, de az amerikai filmekben látott banda-háborúhoz hasonló jeleneteket lássanak az utcán. Szerintem ezt senki sem akarhatja. Viszont ha mindenki befogja a száját és "majd csak lesz valami" vagy "majd mások csinálnak valamit" hozzáállást tanúsít, akkor bizony szerény számításaim szerint valami hasonló várható a közeli/távoli jövőben.
2009. szept. 3. 11:54
 24/41 anonim ***** válasza:
72%

A romákkal a legnagyobb probléma:

Nem dolgoznak,lusták.

Nagyy részük baj keverő, kötekedő.

Túlságosan elmaradottak, az asszony otthon főzzőn,szülje a purdékat a semmire.

Mivel nincs munkájuk,inkább betörnek,lopnak erre meg azzal érvelnek,hogy nem adnak nekik munkát hát lopni kell.

Aztán vannak az igazi nagy gazdag romák, akik leginkább fekete ügyekből gazdagodtak meg (lányok futattása stb) úgy látszik ehhez értenek.

Ha gazdag akkor leginkább beképzelt ott lóg a 3 éves kis fiún a 6 kilós arany nyaklánc, luxus autókkal járnak,majd lehuzza őket az arany,de hát a sok pénzhez még jó ízlés nem jár.

Ezek útán pedig hiába mondja az ember,hogy pedig vannak kivételek,igen biztos vannak, hébe hóba egy akad.

2009. szept. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
27%

Vannak üldözők és vannak üldözöttek.

Ők az utóbbihoz tartoznak, mivel a magyar a legrasszistább,

legelőítéletesebb nemzet.


Ha egy magyar és egy roma keres munkát munkát, senki nem adja a romának, még csak annyi fáradtságot sem veszünk magunknak, hogy legalább megismerjük őket.


Nem azért védem őket, mert nincsenek a környezetemben, mert vannak,

a munkahelyemen is vannak bőven, sőt, több nemzetiség dolgozik egy légtérben, semmi gond nincs velük.


Esélyt kell adni nekik, lásd Amerika.

Ők a feketékkel voltak így, és lám,

fekete a vezér.


Most végig olvastam a hozzászólásokat, erről csak annyit mondanék, hogy egyetlen jelző nem lett leírva, ami ne vonatkozna minden nemzetre.


Aki nem hiszi amit írok, lépjen át Ausztriába, ahol a

"magyar ne lopj", feliratok mellett jobban rühellik a magyarokat, mint mi valaha is fogjuk a cigányokat.


AZT KAPJUK, AMIT ADUNK.

2009. szept. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
63%

ma 12:23

megint egy vak gyökér (te).

amerikában a feketéket behurcolták, rabszolgának tartották, ok nélkül lealázták évszázadokon át.


A romák idejöttek és balhéznak. nem tudom hol élsz te, de nagyon hülye vagy az tuti.

2009. szept. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
56%
jah és tudtommal a "magyar ne lopj" -ért is a magyar cigányok a felelősek.
2009. szept. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
79%

Ausztriában már a kiegyezés előtt se csípték nagyon a magyarokat és mellesleg akkor most mindenkit vegyünk számon, hogy pl. hogy jön ahhoz a német, hogy idejön megcsináltatni a fogait jóval kevesebbért, vagy a kínai kereskedni?

A különféle statisztikához meg annyit, hogy az statisztika. Az élet meg az élet. Minden tiszteletem azoké a cigányoké, akik ki akarnak törni ebből a rétegből, és addig mennek a munka után , mig lesz, és normális körülményeket teremtenek maguknak, a családjuknak. Mert bizony a kultúra elég bonyolult. Vannak ugye jobbról-balról tesók meg családon belül meg....és ez természetes dolog! (persze erről nincs statisztika)

2009. szept. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
60%

ma 12:27


Olvasd el újra amit írtál,

pontosan a cigányok reagálnak így.


Nem az a legnagyobb cigány, akinek eltér a bőre színe,

hanem az, aki teljesen alkalmatlan a kulturált viselkedésre, válaszolásra, és beilleszkedésre.

2009. szept. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
82%

nekem a párom roma származású. dolgozik 14 éveskora óta szülei rendesek. az apja magyar. nem is volt még semmilyen konfliktus ebből.

úgy élünk, mint bármelyik magyar család, nincs itt semmiféle hagyományőrzés, meg hasonló maszlag.


A cigányokat viszont mi is rühelljük.

a legnagyobb probléma az, hogy neveletlenek, tanulatlan ok, koszosak, és ezen nem is akarnak változtatni.

hiába akarunk MI MAGYAROK változást, ha valaki nem akar változni, az nem is fog.

Ameddig ennyire ki van nyalva a valaguk, addig remény sincs rá.

2009. szept. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!