Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a probléma a romákkal?

Mi a probléma a romákkal?

Figyelt kérdés

Azért teszem föl a kérdést, mert sokan csak mondják a magukét, de egy ép-kéz-láb indokot nem tudnak felhozni, hogy mégis miért viseltetnek ellenszenvvel a romák iránt!

Kíváncsi vagyok minden roma és nem roma válaszoló (normális, emberi hangnemben írt) véleményére, tippekre, hogy hogyan tehetnénk a magyar-roma kapcsolatot barátivá, vagy legalább elviselhetővé. Mit tehetünk mi átlagemberek, hogy a későbbiek folyamán majd, ne tapasztaljunk se magyar-ellenességet, se roma-ellenességet? Hogyan lehetne együttes erővel építeni az országot, nem pedig rombolni? Kérlek titeket a káromkodást mellőzzük!


A kérdés feltétele nem jelenti bármelyik szélsőséges oldallal való egyetértésem!


Előre is köszönöm a tippeket, tanácsokat, véleményeket, mindennemű észrevételt, hozzászólást!


2009. szept. 3. 08:46
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
93%

A kérdezőnek: egy épkézláb indokot nem tudnak mondani? Ez te se gondoltad komolyan, ugye te is tudod... Számolhatlanul lehetne hallgatni a történeteket, szerintem itt is, el se olvasom, mert csak idegesítem magam. De hogy én is mondjak pár "épkézláb" indokot:

Vidéken az utcánk a cigányok lakta részhez közel vannak, ennek következtében:

- rendszeresen próbáltak kirabolni, megverni kiskoromban, 20ft-ért vagy egy üveg szörpért (10 év alatti gyereket!)

- rendszeresen végigrabolják a környéket éjszakánként, mindent visznek ami mozdítható, 80 éves szerencsétlen öreg egyedülélő bácsit leütik a kis pénzéért

- TUDNÁM FOLYTATNI, de biztos ezek se épkézláb indokok...

2009. szept. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%

1. "miért viseltetnek ellenszenvvel a romák iránt?"

Azért mert:

- büdösek

- nem dolgoznak

- segélyekből élnek az adófizetők pénzéből

- lopnak, csalnak, hazudnak

- ha szembe jönnek velem az utcán elkap a szívdobogás hogy fog-e velem csinálni valamit

- félelemben tartják a lakosságot

2. "hogyan tehetnénk a magyar-roma kapcsolatot barátivá, vagy legalább elviselhetővé?"

- szerintem sehogy csak ha megváltoznának de ez sohasem fog bekövetkezni

3. "Mit tehetünk mi átlagemberek, hogy a későbbiek folyamán majd, ne tapasztaljunk se magyar-ellenességet, se roma-ellenességet?"

- a romák részéről magyar-ellenesség mindig is lesz, először talán az ő hozzáállásukat kellene megváltoztatni, de mint írtam ez lehetetlen


Szerintem: Adni kellene nekik egy országot, ahol csak cigányok élnek. Termeljék meg maguknak a mindennapi ennivalót, építsenek házakat, csináljanak saját törvénykezést. Pár éven belül ki lennének írtva saját maguk által! Egy élősködő népség, aki egyedül semmire se menne!!!!

2009. szept. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
91%

van egy olyan érzésem, hogy te, kedves kérdező, még nem laktál soha olyan városban vagy városrészen, ahol sok a roma...

én egy szabolcsi kisvárosban lakom, ahol a város is tele van velük, de még egy külön városrészük is van, ahol csak ők élnek... és mondanom sem kell, kér véglet létezik: akik luxus körülmények között élnek, a maffia tagjai, és a jól megszokott mosdatlan tolvajcigány...

a cigánygyerekek az iskolában pénzt szednek társaiktól azért, hogy wcre mehessenek (elállják az utat, cska akkor engedik át, ha fizet), a tanárok nem tudnak velük mit csinálni, hiába szólnak rájuk, visszabeszélnek és csinálják tovább....persze hozzájuk érni egy ujjal sem lehet, mert egy óra múlva ott a család... ezeket mind azért tudom, mert mindkét szülőm az iskolában dolgozik

az utcán sem jobb a helyzet, hogyha kettőnél több cigányt lát az ember, akkor már jobb, ha meszsiről kerüli őket, különben búcsúzhat minden pénzétől és a telefonjától...

a gyerekektől a biciklit veszik el...egyszer kisöcsémet lerángatták róla, a sárba lökték, majd elhajtottak vele...

segélyosztásnál tele a központ...ácsorognak a cigányok segélyért, az uzsorás cigányok meg azért, hogy a segélyes cigányoktól elvegyék a segélyt (szóval még a saját fajtájukkal is képtelenek rendesen viselkedni)... a maradék, akinek megmaradt a segélye, beül a legközelebbi kocsmába és van, hogy 2-3 napig ott ül egész nap... ilyenkor mi nem is nagyon megyünk be sehová még egy kólára sem, mert tudjuk, hogy velük van tele minden hely... ami az éjszakákat illeti, nem is szabad kimenni az utcára, még többen sem, mert hatalmas csapatokban járkálnak(na nem mintha nappal nem ezt csinálnák) és elvesznek mindent, ami nálad van, sőt én nő létemre rettegek attól is, hogy megerőszakolnak... a szomszéd városban megtették... egy fiatal pár sétált este, a férfit agyonütötték, a nőt megerőszakolták (persze ez nem volt benne a hírekben, nem olyan fontos...)

mesélhetnék még it órák hosszat, de szerintem nem érdemes...költözz szabolcsba vagy borsodba és akkor látni fogod, miért utálja őket mindenki

2009. szept. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%

12:21 vok

Miért kellett lepontozni,mert elmondtam a véleményemet? Amúgy meg aki ennyire védi a romákat az töltsön el egy hétvégét cigány lakta környéken,melegen tudom ajánlani!Aztán jöjjön ide vissza és meglátjuk milyen véleménnyel lesznek róluk akkor.

2009. szept. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%

utolsó, tudod azt fogod kapni, hogy biztos csak kitalálod.

És akkor csodálkoznak, hogy minden cigányt holtan szeretnénk látni soxor.

Eljön még az az idő, de nem lesz szép az tuti.

2009. szept. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:

Kedves mai 13:07-es válaszoló!


Igen, van borsodi ismerősöm és meséltek már az ottani helyzetekről. Én Pest megyében lakom egy olyan helyen, ahol hála Istennek nem ilyen vészes a helyzet, persze azért itt is lehetne mesélni, csak hát nem olyan sokat.

Én azért tettem fel a kérdést, hogy több embertől, több szempontból kapjak válaszokat, hogy legalább pár ember elgondolkodjon, mit lehetne csinálni. Nem megoldás, nem állapot ami most van, ez nyilvánvaló. Lépni kell, ezt mutatja a sokat említett statisztika és az élet is.

2009. szept. 3. 13:29
 37/41 anonim ***** válasza:
100%

személyes tapasztalataim:

betörtek hozzánk. igen, roma volt, láttuk.

az utcánkban mindennaposak a betörések, vagy egyszerűen becsöngetnek 80 évesekhez, amíg kicsoszog a kapuhoz, beugrik az ablakon, és viszi a nyugdíjt. (bp szélső-közép része)

1 roma család lakik itt, most lakoltatják ki őket, mert 1 millió forintos közműtartozásuk van. persze a merci ott áll az udvarban, az a családfő foglalkozása, hogy azzal furikázik fel-le. van egypár gyerek, úgy 3-4. néha 100 decibellel üvöltetik a mulatóst.

barátnőm tesóját nyíregyen megverték a telefonjáért.

ezek csak 1 ember tapasztalatai.

azt, hogy másoktól mennyit, miket hallottam, nem írom le.

2009. szept. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%

Magyar ember levele a Cigánynak!


Kedves Cigány !


Levelem azért íródik, mert a köztünk lévő ellentét már-már mérhetetlenné

válik. Nem azért írok, hogy ezt tovább fokozzam. Azért írok, hogy értsük

egymást végre. A nyílt beszéd szükségszerűen fog olyan mondatokat

tartalmazni, melyekre ráfoghatjuk, hogy rasszista. De ne feledjük, te is

rasszista vagy (ilyen alapon), ha magyarnak nevezel engem.


Most az egyszer lássuk be, hogy komoly különbségek vannak közöttünk.

Most az egyszer tartsuk ezt evidenciában, és ne a szavakon lovagoljunk.


Nem szeretlek téged.


Miért ? Talán mert mások vagyunk ? Részben igen. Én törekszem a

másságunkat a magam oldaláról kezelni. Segítelek. Milliárdokban mérhető az

az összeg, amit havonta a számládra utalok. Te ebből annyit érzékelsz,

hogy

"rajta vammá a családi a kártyán". Ezért a pénzért nekem keményen meg kell

dolgoznom. Hogy ne menjen ez így a végtelenségig, gyermekeidet csekély

műveltsége és szellemi képességei ellenére beerőltetem iskolákba, hogy

tanulhasson, szakmája legyen, és képessé váljon az önellátásra. Tanárt

verni nem épp a hála megfelelő formája.


Óriási különbségek vannak köztünk. Neked az ideálod a mérhetetlen

gazdagság. Persze az ehhez vezető tisztességes út megtételére képtelen

vagy. Engem pedig ezért irritál, amikor a gazdagság külső jegyeit magadon

hordod. Meg vagy rakva arannyal, szép autód, krokodilbőr csizmád van.

Palotában élsz. Te ezt úgy hívod, sukár. Én úgy, cifra nyomor.


Nem vagyok irigy. Csak tudom, hogy az ehhez szükséges összegre hogyan

tettél szert. Bűncselekményekkel (elveszed, amiért más megdolgozott), és a

törvény által számodra nyitva hagyott kiskapukon (elveszed a közös

asztalról anélkül, hogy bármit is tennél oda). Nem csak téged hibáztatlak

ezért. Ezt neked valakik megengedik. Az én rovásomra. Törvényesen, vagy

törvénytelenül, de elveszed azt, ami az enyém . Cserébe utálatot,

fenyegetést, bántalmazást, erőszakot, halált kapok érte.


Félnem kell tőled.


Miért ? Munka. igen, ez gyakori magyarázat a szádból. Hogy a cigány

nem

kap munkát sehol. Igazad van. Nem adok neked munkát.

Miért ? Nem azért, mert cigány vagy. Azért nem, mert nem értesz semmihez.

Nem tanultál szakmát, vagy ha tanultál is, az elvégzett munkádban nincs

köszönet. Gyakori kifejezés egy összecsapott, szakszerűtlen munkára a

"cigánymunka" .

Szerinted ennek miért pont ez a neve? Ha téged alkalmazlak esetenként, a

végeredmény mindig ugyanaz. Bevételkiesés, sokszoros időbeni csúszás,

elégtelen kivitelezés, munkaeszközök, alapanyagok eltűnése. Tehát nekem,

munkáltatónak jobb, ha csak eltartalak az adómmal. Akkor legalább nem

hátráltatsz. Az a szörnyű, hogy nem is törekszel rá, hogy változtass ezen.

Acsarkodsz, rasszistázol, hisztizel, hogy milyen rossz neked.

De nem akarsz kilépni a saját árnyékodból, pedig mindkettőnknek jobb

lenne.


Mind a ketten tudjuk nagyon jól, mi lenne a vége, ha magadra hagynálak.

Nem

lenne kit lehúzni szociális alapon, vagy bicskával. Rövid időn belül éhen

halnál, vagy a saját mocskodba fulladnál bele. És barátom, nem sok időd

van

már. Lassan az összes cérnám elszakad. Minden nap elkövetsz valamit

ellenem, még ha nincs is benne a híradóban.


Rövidesen eljön az idő, amikor hirtelen megvonok tőled minden kedvezményt.

Akkor aztán "romázhatsz", ahogyan jólesik.


Szerintem ne akard ezt elérni. Jobb, ha megvagyunk békességben egymással.

Mit várok tőled?


1. Feltétlen tiszteletet, mert én vagyok a kenyérkeresőd.

2. Erőszakmentességet, mert ha egyszer én visszacsapok a tesóimmal, az

neked nagyon fájni fog. tudod, még mi vagyunk többen (már bocs, de úgy

tudom, ezt a nyelvet beszéled).

3. Törekvést az önellátásra. Tanulást, tanulni akarást, pontos

munkavégzést

. Ez a sikeredhez szükséges 20%. A maradék 80% legyen az én gondom, meg

fogom oldani. Minden segítséget megkapsz.

4. És végre fejezzük be ezt a rasszizmusról szóló ökörködést, hisz mind a

ketten tudjuk jól, hogy nem a barna bőröd zavar engem.


Baráti tisztelettel: A MAGYAR


U.i.: Beszélni lehet, de a tettek minősítenek."


Persze tisztelet a kivételnek

2009. szept. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Ez borzasztó:( Sajnos.
2009. szept. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%

11:15, így már érthető miért nem látod át a helyzeted. Pesti vagy, de az csak 2 millió a 10-ből. Ott laktam 25 évig.

Itt nem megfelelésről van szó, csak nem lehet tagadni azt ami tény. Megpróbáltad, csak nincs igazad. Örülnék ha én tévednék, de sajnos se én se a többség nem ezt tapasztalja. Azt az 50%-ot honnan szedted azt nem tudom, de ha bemásolsz valami statisztikát akkor nyitott leszek.

Védheted őket csak azt is leszarják és csak körberöhögnek. Nem nekem kell rosszul éreznem magam a hazámban ha egy nép nem illeszkedik be. Ha ők is magyar állampolgárhoz méltón viselkedtek volna már az elejétől fogva, nem lenne ez a gond. Nem tették és most itt az eredménye. Innentől nekem nem többek illegális bevándorlónál akinek jogai se kellenének hogy legyenek, nemhogy segélyt kapjon! És te ezt véded, gratulálok. Biztosan széles kultúrával rendelkező értékes nép, bár ebből nem ez jön le.

Majd ha megváltoznak, akkor emberszámba veszem őket.

Ugyanez vonatkozik azokra a magyarokra akik tehetnék és van lehetőségük, de nem dolgoznak, csak hogy ne legyek akkora rasszista. De ha az is vagyok, magánügy.

2009. szept. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!