Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a probléma a romákkal?

Mi a probléma a romákkal?

Figyelt kérdés

Azért teszem föl a kérdést, mert sokan csak mondják a magukét, de egy ép-kéz-láb indokot nem tudnak felhozni, hogy mégis miért viseltetnek ellenszenvvel a romák iránt!

Kíváncsi vagyok minden roma és nem roma válaszoló (normális, emberi hangnemben írt) véleményére, tippekre, hogy hogyan tehetnénk a magyar-roma kapcsolatot barátivá, vagy legalább elviselhetővé. Mit tehetünk mi átlagemberek, hogy a későbbiek folyamán majd, ne tapasztaljunk se magyar-ellenességet, se roma-ellenességet? Hogyan lehetne együttes erővel építeni az országot, nem pedig rombolni? Kérlek titeket a káromkodást mellőzzük!


A kérdés feltétele nem jelenti bármelyik szélsőséges oldallal való egyetértésem!


Előre is köszönöm a tippeket, tanácsokat, véleményeket, mindennemű észrevételt, hozzászólást!


2009. szept. 3. 08:46
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
87%

Ebben az egész cigánykérdésben az bosszant,hogy senki nem hajlandó reálisan megítélni a helyzetet.Felénk is sok cigány él,és valóban sok közöttük a bűnöző,és olyan is aki segélyből él.De az nem igaz,hogy csak azért nem dolgoznak,mert nem is akarnak.A rendszerváltás előtt a többség- férfiak és nők is - dolgoztak.Most pedig még az sem kap munkát,aki akarna dolgozni.Ezt nem menti az sem,hogy sok magyarnak sincs munkája.Egy cigánysrác kitűnően végzett pékként.Az iskola adott neki igazolást,hogy tisztességes gyerek.A városban 5 pékség van,és egyik sem volt hajlandó felvenni,mert nincs szükségük új munkaerőre.Ugyankakkor kettő állandóan pékeket keres.Az igazsághot ez is hozzátartozik.

Használható módszerek kellenének az integrálásuk érdekében,olyan pl.mint amilyent a monoki polgármester alkalmaz.

2009. szept. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
32%

"A cigány nép vándorló és ezért ahol éppen van azt feléli és ha már nem tud többet felélni, tovább áll."


Ezt csak akkor csinálják, és nem is mind, ha mindig biztosak lehetnek benne, hogy úgyis kapnak új lakást, ha az előzőt tönkreteszik. Ebben hibás az elmúlt évtizedek elhibázott segélypolitikája.


Egyébként Franciaországban tényleg lakókocsiban laknak és vándorolnak, de Magyarorszáűgon ilyet nemigen látsz. "Cigány" mint egységes etnikum egyébként sincs - ez egy gyűjtőnév.


"Az a baj hogy ezt a szokásukat megtartották,nem fejlődtek tovább, csak egy kisebb dolgos réteg."


A "kisebb dolgos réteg" kb. a felük.

2009. szept. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
91%

engem nem érdekelne, hogy nem dolgoznak, segélyeken élnek, már leszrnám de tleg. A magyar gazdaság nem csak ettől áll a tönk szélén.

Engem az agresszivitásuk zavar, hogy pofátlanul többnek érzik magukat mindenkinél aki nem cigány, lopnak-csalnak-gyilkolnak. Oké fehérek is megteszik ezeket, de nem olyan pofátlan módon mint ők.

Ezek fényes nappal is beléd kötnek és nem rémiszti meg őket a börtön. Ha egy cigányt meglátok akkor félek. Ha meglátok egy rosszabb arcú fehéret, akkor nem tetszik, de lszarom. Sokkal kevesebb az esélye, hogy belém köt. És ugyebár egy villamoson cigó előtt vegyél elő drága mobilt. Jönnek körbeállnak és rákezdenek. Egyszerűen alulfejlettek. Nem lehet velük mit kezdeni. Egy 8éves gyerek szintjén vannak az ilyenek(a tipikus utca-cigányra gondolok főleg) Egy elkényeztetett gyerek szintjén. Aki ugye úgy gondolkodik, hogy ami kell nekem, azt elveszem, ha valakinek jobb van, akkor irigykedek rá. Ha valakinek jobb mint nekem és irigy vagyok rá, akkor bosszúból megverem nekimegyek. Kb.

Ezekkel nem lehetne már mit tenni. Ők már el vannak bszva.

Svájcban nincs ilyen. Ott kiutálják őket, nem hagyják nekik, hogy betelepüljenek a városba. Nem adnak nekik munkát, a város szélére kényszerülnek max. Itthon, áh...

2009. szept. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
90%
Nem dolgoznak, lopnak,csalnak,hazudnak. Ennyi a baj velük. És tisztelet a kevés kivételnek.
2009. szept. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
86%
Az, hogy nem képesek beilleszkedni a társadalomba, nem képesek modernizálódni.
2009. szept. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
78%
10:04 te biztos hogy külföldön élsz ha ennyire nem látod át a helyzetet.
2009. szept. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
45%

"10:04 te biztos hogy külföldön élsz ha ennyire nem látod át a helyzetet."


Budapesten élek. Amíg iskolába jártam, sok cigány ismerősöm (osztálytársak) volt. Volt köztük okos és buta, lusta és szorgalmas.


Ismerem az összes rémtörténetet a cigányokról. Tudom, hogy aki ma jópofi akar lenni, annak szajkóznia kell, hogy minden cigány erőszakos bűnöző, meg nem dolgoznak, élősködők stb. Én is nézek néha tévét, tudom, hogy ezt kell mondani.


Nekem nem mániám a másoknak való megfelelés, így nem vonyítom együtt a többiekkel a divatos cigányellenes slágerszövegeket. Sajnálom, ez van.


Ha a saját tapasztalataimat nézem, akkor az a helyzet, hogy sohasem ért támadás vagy bármiféle atrocitás cigányok részéről, bár biztos érhetett volna, ha balszerencsém van. Életem során kétszer megpróbáltak már kirabolni utcán, egyik alkalommal sem cigányok. Van ismerősöm, akit megtámadtak cigányok. Ennyi a tapasztalatom, meg a tévéből tudom, hogy a tévé valóságában (amit utána a legtöbb ember a kocsmában úgy ad elő, mintha a saját élményei lennének) a cigányok a mumusok, félni kell tőlük, veszélyesek, és tönkreteszik az országot.


Fentebb leírtam a tényeket, a statisztikákat. Bőszen lepontozták, mert az emberek a cigánytémát arra használják, hogy jól kiordítozzák magukat. A valóság abszolúte nem érdekli őket.


Érdekelne, hogy azok, akik szerint minden cigány családban 6 gyerek van, meg a cigányok mind erőszakosak, veszélyesek és sosem dolgoznak, miért ragaszkodnak ehhez a hithez akkor is, amikor a felmérések ezt nem igazolják vissza. Kézenfekvő, hogy akit támadtak már meg cigányok, az dühös a cigányokra, és szívesen elhiszi, hogy minden cigány bűnöző. Csakhogy nem hiszem, hogy mindenkinek személyes sérelmei vannak. Szerintem a legtöbb nagyhangú cigányellenes a tévéből meríti a "bölcsességeit".

2009. szept. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
93%

csak két apró eset.

bnőm tesója melózott földeken a nyáron. Többen voltak fiatalok. Asszem egy gyerek volt aki otthagyta a melót szó nélkül pár nap múlva. Egy cigány.


Bnőm osztályában volt egy cigány csaj, aki alapbül lebukott. Nem tanult rendesen, midnig hazudozott, közben meg krvalkodott, nős emberekre mászott rá, bulikban 3man raktak meg, stb.

most asszem 18-19éves. Gyereket szült. Sulit ott is hagyta emiatt, nameg a pótvizsgákra be se ment.


Két tapasztalat az én ismerősi körömről, egyik azt mondja, hogy nem szeretnek dolgozni se tnaulni és fiatalkorban szülnek.


és ez csak az én "mesém". Ha mindneki leírná amiket ő tapasztalt, akkor azzal dunát lehetne rekeszteni, és azok összesége mondja meg, hogy milyenek is. és az eredmény nem szép.

2009. szept. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
13%

"és ez csak az én "mesém". Ha mindneki leírná amiket ő tapasztalt, akkor azzal dunát lehetne rekeszteni, és azok összesége mondja meg, hogy milyenek is. és az eredmény nem szép."


Csak az a baj, hogy a panaszáradatoknak ugyanolyan kevés közük van a valósághoz, mint a reklámoknak vagy a propagandának.


Volt egy cigány az iskoládban, aki megbukott, majd elment gyereket szülni. Ebből hogyan következik, hogy _minden_ cigány ilyen? Ha sok ilyen sztorit összegyűjtesz, abból legfeljebb az következik, hogy _sok_ cigány ilyen.


Pl. azt tudjuk, hogy a cigányok feleakkora arányban dolgoznak, mint a magyarok, és minden harmadik cigány segélyből él. Ez valóban _sok_. Erről valóban sokat lehet panaszkodni és sok riportot lehet csinálni a tévében. Ettől azonban nem lesz igaz, hogy a cigányok sosem dolgoznak, vagy hogy a _többségük_ segélyből él. Képtelen vagy felfogni, hogy a személyes élmény és az általános tendenciák között mi a különbség.

2009. szept. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim válasza:
84%
Számomra velük kapcsolatosan az a legfurcsább, hogy míg a számos magyar kisebbség (román, sváb stb.) küzd azért, hogy önállóak lehessenek, saját nyelvükön tanulhassanak, addig ha a romákat "különítjük" el a magyaroktól, az szegregáció. Pedig már a múltkorában vmelyik roma vezető kijelentette, hogy képtelenek az iskolában hozni az elvárható színvonalat. Provokatívak, agresszívek. Tegnap hallgattam a rádióban ahol a monoki polgármestert tudós szociológus professzorasszonyunk próbálta "meggyőzni", mitől rossz a szociális kártya. Tipikusan az az eset, amikor Budapesten az íróasztal mellől találjuk ki a megoldást...
2009. szept. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!