Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az átlag bűnöző cigányok...

Az átlag bűnöző cigányok hogyan viselkednek az értelmes, becsületes romákkal? Őket is megtámadják, attól, h a testvéreik?

Figyelt kérdés
2009. jún. 3. 22:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez egész furán megy. Több csoport van közöttük és ezek egymással van hogy ellentétben állnak. Ebben az esetben gondolom igen, de amúgy nem hinném.
2009. jún. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor ugyanúgy nekik mennek. Mellesleg egymás között is balhéznak, pláne ha bepiáltak. Nem is lenne gond ha csak egymást boldogítanák.
2009. jún. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak beás cigányok, oláhk, meg még pár féle, ezek egymást nem szeretik.
2009. jún. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy. A saját bűnöző fajtájukat is megtámadják. Láttam én már kertben egymásra lövöldöző cigányokat... (Mondjuk a más kérdés, hogy a rendőrök FÉLTEK. De most nem a magyar rendőrségről van szó...)
2009. jún. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
A magyar bűnözők hogyan viselkednek az értelmes, becsületes magyarokkal? Őket is megtámadják?
2009. jún. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mifelénk az emberek úgy tartják, hogy a cigányok nagyon összetartóak.

Igazából én sem láttam még olyat, hogy egymástól loptak volna. Persze lehetséges. De nálunk csak tőlünk (fehér emberektől) voltak képesek eddig lopni!

Örülnék ha ők is elmennének már dolgozni és nem lopnának mert kezd felmenni a pumpám és ha egyszer nekikmegyek majd lesittelnek, és még fizethetem is nekik a kártérítést....

2009. jún. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
8:30 : a kérdés azért merült fel, mert a cigányok állítólag nagyon összetartóak... azzal tisztában vagyok, h egy magyar tojik rá, hogy magyartól lop e... de azt nem tudtam, hogy náluk ez hogy működik...és arra is kíváncsi voltam, hogy kitaszítják e maguk közül azt, aki értelmesen viselkedik...
2009. jún. 4. 11:33
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A "cigányok" nem összetartóak, mivel eleve a "cigány" szó több etnikum gyűjtőneve.


"Egymást" is megtámadják, éppenséggel nagyon sok késelés, verekedés, gyilkosság van köztük is, de ez még ritkábban derül ki, mint amikor nem cigányt támadnak meg.

2009. jún. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"kitaszítják e maguk közül azt, aki értelmesen viselkedik..."


Van, hogy igen. Pontosabban: ha valaki tanul, dolgozik, modern, városi módon öltözködik, beszél és viselkedik, azt a hagyományos életformát folytató cigányok gyakran kinézik maguk körül, azt gondolják róla, hogy elárulta őket és utánozza a "parasztokat" (a nemcigányokat). Előfordul, hogy a tanult, dolgozó cigányokat kiközösítik. A tanult, dolgozó cigányok természetesen ugyanúgy kivetik maguk közül a bűnözőket, ahogy a tisztességes magyarok.


Megjegyzem, nagyon sok modern, városi életformát élő, dolgozó cigány nem vallja magát cigánynak a felméréseknél, ami a cigányok adatait még a valóságosnál is rosszabb irányba torzítja.

2009. jún. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Pl. a nők elleni erőszak még gyakoribb a cigányok körében.
2009. jún. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!