Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy ősember átlag hány gyereke...

Egy ősember átlag hány gyereket szült élete során?

Figyelt kérdés
És mennyi maradhatott életben?
2011. máj. 4. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Sehányat. Mindig az asszony szült.
2011. máj. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Bányai Károly ***** válasza:
100%
Ezt nem fogja tudni neked megmondani senki, mert erre vonatkozóan kizárólag a régészet szolgáltathatna adatot, de lehetetlenség egy nő és az összes utódjának maradványait összeszedni. A többi csak találgatás. Én pl. úgy tippelném meg, hogy kb. 14 éves kor körül kezdhettek szülni, és max. 25-30 évesre tenném amikor még szülhettek. Akkor már vénasszony volt. Ez alapján kb. 10-15 körül, és kevesebb mint fele maradt életben. De ez csak találgatás.
2011. máj. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden evben vagy ketevente szulhetett es mivel fiatalon meghaltak, fiatalon kezdtek szulni. Szerintem olyan 10-15 evuk volt arra, hogy tudjanak szulni. Szoval 6-12 gyerekre tippelnek.
2011. máj. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Persze, gondoltam hogy biztosra nem lehet tudni, csak kíváncsi voltam, hogy úgy mégis nagyjából mennyit szülhettek. Köszi a válaszokat.
2011. máj. 4. 19:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak annyian maradtak életben, amennyi az utánpótláshoz kellett.
2011. máj. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!