Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nézik le itt egyes...

Miért nézik le itt egyes irigykedő anyukák a másik gyerekét, ha ő már korábban képes valamire, mint az átlag?

Figyelt kérdés

Miért kell irigykedni másik gyerek gyorsabb/másabb fejlődésére, csak mert az övé még nem tart ott? És mindezért miért kell az ügyesebb gyermek anyukáját kérdőre vonni ezerszer, és még burkoltan hazugnak nevezni?

Egyáltalán miért nem lehet felfogni, elfogadni, hogy minden gyerek más ütemben fejlődik, valamiben előbb, valamiben később lesz ügyesebb?


2011. jún. 10. 10:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
úúú engem barátnőm is leszólt az én fiam 4 hónaposan forgolódott oda-vissza 5 hónaposan támaszkodva egyedül! felült 6 hónaposan támaszkodva állt 8 hónaposan ment 5-10 lépést stabilan... Hát kész volt ő is... mindenki azt szeretné ha az ő gyereke lenne a gyorsabb az ügyesebb de ez nem mindig megy így és ilyenkor van egy kis féltékenység. Én is kaptam barátnőmtől hogy milyen lesz a gyerek gerince meg én siettetem stb... Közöm nem volt hozzá... A gyerek diktálta a tempót mi meg csak ámultunk ezerrel..
2011. jún. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Én már a fordítottjával is találkoztam, amikor a gyorsan fejlődő baba anyukája nem érti, hogy miért nem áll már a másik gyereke...szóval oda-vissza megy ez a dolog.

Ha neked gyorsan fejlődik a babád, örülj neki, akinek meg lassabban fejlődik, abban szerintem nagyobb az aggodalom, mint az irigység, mert amikor sokan azt írják, hogy 6 hónaposan már áll a gyerek, és a tiéd még 8 hónaposan ezt nem csinálja, akkor azt hiszed, hogy a tiéd le van maradva, holott nem is. Úgyhogy én nem hiszem, hogy irigykedés, hanem csak aggódás, vagy max. értetlenkedés.

S ez sajnos megint egy olyan kérdés, hogy vita lesz belőle. :( Bocs, de ezt érzem.

2011. jún. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Talán mert sok dicsekedő anyuka irreális dolgokat ír. Volt pl egy kérdés, ahol a kérdező szerint a kisbabája 3 hetesen tudatosan mosolyog rá. És nem hiszi el hogy ez még nem tudatos. Más szerint a gyereke már beszél, mert 3 hónaposan véletlenül kiadott olyan hangsort, amit apának lehetett érteni. Másik kedves dicsekvő anyuka szerint a 8 hónapos gyerek szobatiszta, mert folyton bilire kényszeríti, és szerencsétlen gyerek néha bele is pisil.

Szóval nagyon nem egyformán látjuk a dolgokat. Azzal ha egy gyerek 6 hónaposan feláll, vagy 9-10 hónaposan jár, 1-1,5 évesen beszél, semmi bajom. Az nem nonszensz, hanem az átlagosnál picit gyorsabb fejlődés. De hozzátenném, hogy általában minden baba más más téren jár előrébb. Van amelyik hamarabb jár, van amelyik hamar beszél, vagy rajzol, de nem mindet egyszerre.

2011. jún. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Engem nem zavar kinek mit tud a gyereke,irigy sem vagyok,de vannak néha olyan anyukák,akik szerint a billentyűzet mindent elbír.Sosem felejtem el azt a harcos anyukát,aki közölte,h az anyatejes babák butábbak mint a tápszeresek,mert az ő tápszeres gyereke már 1(!) évesen hosszú verseket mondott.:DDD Azt hiszem,egy ilyen kijelentés még a legnagyobb jóindulattal sem tartható igaznak.:))

Viszont szoktam olvasgatni,és sztem inkább az lehet a baj,h ha valakinek előrébb jár a gyereke,az sokszor szinte lekezelően tudja ezt mondani,pl ha kérdés,h "baj-e ha 1,5 évesen nem beszél",akkor mindig előkerülnek páran akik orvoshoz küldenék a kérdező gyerekét,mert az övék 1,5 évesen már mondatokat mondott.Ez erősen irritáló lehet.

2011. jún. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem meg félnek, hogy az ő gyerekük ezek szerint "lemaradt" a fejlődében. Én atérzem olykor. Az első gyerekem mindent koran csilant. 3 honaposan pörgött-forgott, 6-7 honaposan felült magatol, és felallt. 11 honaposan úgy futott, mint a nyúl. Majd jött az öccse, aki 6,5 honaposan nem akar forogni, kúszni... A Dévényes nő azt mondta nekem, hogy valoban baj, ha mindent gyorsabban csinal a baba, hiszen az annak a jele, hogy merev izomzata van. Nagyon oda kell ilyenkor figyelni, hogy a mozgast szabalyosan csinalja, mert ha nem, az a későbbiekben okoz tanulasi nehézséget, figyelemzavart, magatartas problémat. De annak sem örülök, hogy a kicsi meg ennyire lusta. Most őt extra kezelés ala vették...


Szoval nem biztos, hogy irigység, lehet félelem, hogy nem tudja, vajon a masiké miért. Vagy tudjak, hogy nem minden esetben jo a gyors és korai mozgasfejlődés. Oda kell ra nagyon figyelni!

2011. jún. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Ha valaki egyszerűen elmeséli, hogy az Ő gyereke már mi mindent tud csinálni, azzal az ég egy adta világon nincs semmi baj. Egyik gyerkőc ebben ügyes és gyors, a másik abban. A gondok akkor jönnek, amikor elhangzik a "Hogyhogy a tiéd még nem.." kezdetű mondat, esetleg a "Miért ilyen a picike a babád, az enyém már ennyi idősen..."

Általában ezekre ugrik az ember. Hiszen legtöbbünkben van egy kis félelem, hogy a gyerekünk rendben van-e, megfelelően fejlődik-e.

Számomra azok az anyukák gázosak, aki versenyeztetik a gyerekeiket.

A burkolt hazugnak nevezésről meg azt tapasztaltam, hogy vannak anyukák, akik picit felülértékelik gyerekük aktuális teljesítményét, és jóhiszeműen "dicsekszenek vele"

Gondolok itt arra, hogy:

- ül a baba (nem teszi hozzá, hogy párnával megtámasztva.

- jár a baba ( ha fogja mindkét kezét)

Meg még egy csomó ilyen van.

Ha a te babád is gyors a fejlődésben, nyugodtan örülj neki, csak közben gondolj azokra, akik esetleg éppen aggódnak a sajátjuk miatt. Ezek a különbségek meg elmúlnak egyszer.

2011. jún. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Én csak a dicsekvéstől vagyok rosszul.Az hogy a gyerek 9 hónaposan vagy 15 hónaposan kezd egyedül járni, szerintem teljesen lényegtelen.Sokkal inkább tartom fontosnak, hogy később, mondjuk 10 évesen ki tud gyorsabban futni, jobban úszni stb.

Én inkább a fordítottjával találkoztam, a nagyobbik fiam mindent később csinált, viszont ha elkezdett valamit, rohamtempóban fejlődött és pikk-pakk lehagyta a kortársait akiktől korábban le volt maradva.Nálam inkább mindig az verte ki a biztosítékot, hogy néhány "csodagyerek" anyukája ámuldozott, hogy a fiam még nem jár, nem beszél stb. Most bezzeg amikor már ügyesebb mint az ő mindentudó gyerekük meg nem mondanak semmit:)

2011. jún. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
jó, az egyéves verselő az tényleg picit hihetetlen, de mondjuk az, hogy valakinek a babája 6 hónaposan pohárból iszik az miért olyan csodabogár? (most olvastam egy ilyen fórumot) Ez csak szoktatás kérdése, nem a baba fejlődött gyorsabban:) Bárki rászoktathatja a gyerekét a pohárból ivásra. Max nem minden gyerek fogékony rá egyből...
2011. jún. 10. 11:16
 9/19 anonim ***** válasza:

Szerintem nem irigykednek a szülők, inkább a dicsekvő szülőkkel van a baj, akik olyan stílusban mondják el, hogy nem kapják meg rá a megfelelő választ és máris azt hiszi, hogy irigykednek rá. Pedig nem. Ha én valamit pusztán elmesélek, és máris olyan érzésem van, hogy irigykednek rám, akkor azt dicsekedtem és nem meséltem. Vagy üldözési mániám van....

Az én fiam ment 8,5 hónaposan, hozzáteszem nem orültem neki. Sokszor rákérdeztek, hogy mikor tanult meg menni, mondtam 8,5 hósan. Erre azt hitte mindenki dicsekszem. Ezt visszahallottam.

Viszont amikor más gyereke beszélt 1,5 évesen. az enyém meg nem, és mondtam hogy ez nem is zavar, akkor meg azt hitték irigykedem. :-D

Szóval elég hülye dolog ez. Hát még az irigység mekkora baromság...

2011. jún. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Miért érzed, hogy ez egyből irigykedés?


Szerintem ez akkor irigység a lassabban fejlődő babák anyukái részéről, ha a gyorsabban fejlődő babák anyukái részéről ez a dolog lenézés.

Sokszor úgy jön le, mintha lenéznék a "lassabb" babákat, te pedig úgy érzed irigykedek a "gyorsabb" babádra. Na, egyiknek sincs értelme.

2011. jún. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!