Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nézik le itt egyes...

Miért nézik le itt egyes irigykedő anyukák a másik gyerekét, ha ő már korábban képes valamire, mint az átlag?

Figyelt kérdés

Miért kell irigykedni másik gyerek gyorsabb/másabb fejlődésére, csak mert az övé még nem tart ott? És mindezért miért kell az ügyesebb gyermek anyukáját kérdőre vonni ezerszer, és még burkoltan hazugnak nevezni?

Egyáltalán miért nem lehet felfogni, elfogadni, hogy minden gyerek más ütemben fejlődik, valamiben előbb, valamiben később lesz ügyesebb?


2011. jún. 10. 10:55
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nem az én gyerekem kapcsán kérdeztem, szerintem ő teljesen átlagos. csak olvasgatok itt ezt-azt, és nem értem a kérdőrevonásos anyukákat. amit a gyerek magától csinál előbb az miért baj? főként miért kell feltételezni, hogy azt a szülő erőltette? ha meg megtanulható/elsajátítható/hozzászoktatható dologról van szó, az meg mindenkinek adott, csak kellő türelem, odafigyelés és idő kell hozzá. de a gyerek "dönti el", hogy megcsinálja-e vagy sem
2011. jún. 10. 11:25
 12/19 anonim ***** válasza:
62%

Nyitni kellene a világra!

Az anyukák többségbe elég bezárt világban él, ezt nem rossz értelemben írom, de emiatt sokszor nem látunk tovább az orrunknál.

S szerintem a neten leírtak sokszor más értelmet nyernek, mintha személyesen megbeszélnénk a dolgot. Így sok a félreértés is, holott senkinek nem az volt a célja, hogy dicsekedjen, irigykedjen, megbántson.

2011. jún. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem is tlejesen egyedül ivott üvegpohárból 9 hónaposan,és már én is megkaptam itt,hogy hazudok,meg hogy csodagyerek,persze.Pedig csak a kérdésre válaszoltam,hogy mióta tud a gyerek pohárból inni.A nagymozgásokban viszont sokkal lassabb volt.Én is láttam azt a 6hónapos poharas kérdést és szerintem nem kellett volna kicikini azt az anyukát.
2011. jún. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
*kicikizni
2011. jún. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

na igen


én is voltam így :-)

a lányom mindent nagyon hamar csinált a fiam meg pont az ellenkezője volt

a lányomnál a doki sem hitte el addig míg nem látta és folyton azt hitték nagyzolok

a fiamnál meg lesajnáltak mert 6 hónaposan még a fejét sem emelte

mondjuk egy kicsit én is paráztam h nincs e baja a fiamnak mert furcsa volt a lányom után ez a lassúság de gyorsan behozta a lemaradást

most a 3ik meg semmit sem csinál "rendesen" lassan már mászik de forogni nem akar pl


meg kellene értetni az emberekkel h mindenki más és mit számít h mikor állt fel pl felnőtten úgysem ez fog dominálni nem kellene versenyeztetni a babákat mert nem csak a anya hanem a baba is veszíteni fog vele

2011. jún. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
75%

Örülök, hogy felhoztad ezt a témát, sejtem, melyik kérdésre gondolsz. Ott nem az volt a baj, hogy a hat hónapos gyerek pohárból ivott, mert tényleg van ilyen. A probléma az volt az illető válaszával, hogy a "Hogyan taníthatnám meg egyéves gyerekemet a pohárból ivásra?" kérdésre semmiképpen sem jó válasz az, hogy "Rá sem kellett volna szoktatni a cumisüvegre, az enyém már hat hónaposan ivott pohárból." Hogy miért nem? Mert ezzel nemhogy nem segít, hanem még inkább elhiteti a kérdezővel, hogy akkora hibát vétett, amit most már alig fog tudni visszacsinálni. Ha az lett volna a kérdés, hogy kinek milyen idősen tanult meg a babája pohárból inni, semmi baj nem lenne ezzel a válasszal.

Egyébként hasonló kategória a "Hogyan szoktassam le a cicin elalvásról?" "Rá sem kellett volna szoktatni" (Kösz, jól tudja a kérdező hasznosítani a választ), illetve a "Ma utazunk először buszon a babámmal, mire figyeljek?" - kérdésre az "Én soha nem szállnék fel csecsemővel buszra, miért nem viszed autóval?" - típusú építő jellegű válasz. Volt, aki ehhez még hozzátette, hogy minek szül az olyan, akinek nincs autója.

Kösz.

2011. jún. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Harmadikkal és utolsóval maximálisan egyetértek, az én fiamról sem hittel el senki, hogy 10 hónaposan tudatosan használta a 'nem, de, apa' szavakat. Viszont elmúlt 16 hónapos, mire egyedül elindult.........
2011. jún. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Na halljátok elmesélem az én sztorimat, komolyan már úgy vagyok, hogy nem hogy nem mondok semmit, hanem nem is fogok válaszolni. Én vagyok a 8,5 hósan menős gyerek anyja válaszoló. Hozzáteszem a második 15 hósan ment, na arra is kaptam hideget meleget, mert hát azért nem megy mert nem törődöm vele. A tesónak meg erőltettem..:-Dna mindegy nem is ezt akartam mesélni.

Szóval a nagy 3,5 évesen megtanult kétkerekű biciklizni. Nagyon fura volt nekem, hisz olyan kicsi volt, de közben örültem, legalább nem kellett tovább a két gyereket pakolni a biciklimre. Meg olyan édes volt, kis törpe, és repeszt a kétkerekűvel. Úgy megosztottam volna bárkivel, de nem mertem, mert egyből azt hinnék dicsekedek. De ugye oviba meg jártunk. Tény sokan megkérdezték hány éves meg ilyenek, konkrétan a kérdésre válaszoltam, semmi orom vagy ilyen jel az arcomon, mert ugye már okultam. És nem akartam hogy bárki azt higgye én erőltettem, vagy dicsekedni akarok vagy ilyesmi. Egyszer egy hány éves kérdésre kaptam a választ az 5 éves anyukától, hogy jajj minek ilyen korán ráér még stb..semmit nem erőltet a gyerekének. Hát én se, és szerintem bőven ráér egy gyerek 5-6 évesen erre. De elindult a pletyka. És most úgy néznek rám mint a véres rongyra...ennyit erről. Semmi soha nem jó mások szemében.

Egyébként meg a cumisüveges kérdésre nem az lett volna a megfelelő válasz, nem arra volt kíváncsi a kérdező. Elég dicsekvő szaga volt az tény. Minden gyerek tudna pohárból inni, ha mi szülők abból szoktatnák, hisz már az ujjszülott osztályon is pohárból kapják a pótlást..

2011. jún. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
szia! első babám,most 6hetes.Volt egy kérdés már nem tudom pontosan hogyan szólt,és mivel nem tudom pontosan mit mikor kell csinálni,hát én is leírtam mit csinált eddig a kisfiam mikor,és utána megkérdeztem,hogy mikor szoktak elkezdeni gügyögni.Kicsi fiam kétnaposan hason fekve simán forgatta a fejét,1 hetesen tartotta a nyakát,3 hetesen oldalra fordult,kinyomja magát a kezével,tolja magát a lábával,vizszíntesen forog,5 hetesen egyik éjjel hasról hátra fordult,nyújtogatja nyelvecskéjét,lábacskáival rugdalózik,kapálózik,mosolyog.Fogalmam sincs mit mikor kell csinálni,de megkaptam,hogy hazudok,mert még túl kicsi,hogy ilyet csináljon,de hát miért hazudnék,nem hinném,hogy bármi hasznom lenne belőle.Sztem sokan irigyek,sokan aggódnak.Sztem mindig úgy van hogy az emberekben vagy egyfajta önzőség,hogy az övéké legyen jobb,ügyesen,szebb,sztem teljesen természetes emberek vagyunk,senki sem tökéletes.
2011. jún. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!