Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért böki az emberek csőrét,...

Miért böki az emberek csőrét, hogy kaptam a szüleimtől egy kocsit?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok és ahogy meglett a jogsim kaptam a szüleimtől egy új kocsit és ez egy csomó embernek nem tetszik.

Volt, hogy a suliba egy tanár is beszólt miatta.

Miért kell ilyen irigynek lenni?


2013. márc. 28. 18:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
26%

Nekem egy jobb környéken van panellakásom és van egy 4,5-5 milliót érő hitelmentes kocsim.

Akkor én most kőgazdag vagyok?

Jó tudni, nem is tudtam!

Sőt ha jobban belegondolok akkor tele van a környezetem kőgazdagokkal:)

2013. márc. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 anonim ***** válasza:

Én úgy látom, hogy Magyarországon teljesen más az átlag, mint innen Nyugatra. Ezért nem is érdemes nyugati mércével mérni az itteni viszonyokat.


Tényleg baromi ironikus, mégis valós, hogy az az ember, akinek nincs hitele, van saját tulajdonú ingatlana és gépjárműve, tudja fizetni a számláit, nincs adóssága, tud félretenni és költeni szórakozásra, magas életszínvonalon él. Mert igazából ez nem magas életszínvonal pl. Ausztriában, hanem tök átlag, de mert itthon a helyzet nem igazán fényes, mégis annak minősül.

2013. márc. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 anonim ***** válasza:
24%

Én részben egyet értek a kérdezővel. Részben.


Igenis za ember dolgozzon 70 ezerért is!! Az is pénz. Én egész pontosan nettó 72.050 HUF-ot kerestem a közelmúltban DIPLOMÁVAL, NYELVVIZSGÁVAL. Ugyanis ennyi a diplomás minimálbér, ennyit adnak a legtöbb helyen a pályakezdőknek.


Kérdem én: aki krumplit szed, és nincs semmi végzettsége, tanulatlan...stb. milyen jogon akarja megkapni azt a nettó 100.000-et amit nemrég még én sem kaptam meg, holott még jó állásom is volt, plusz tanult is vagyok??? Na azért ne essünk át a ló túloldalára!!! Ma Mo-n nem olyan jók a fizetések, hogy valaki ne menjen el 70.000-ért dolgozni, vagy ha nem megy, haljon éhen. Persze az én lecsengetett adóforintjaimból, még őt támogatjuk, egyértelmű, mert ő nem megy el annyiért dolgozni, mint én??? Vagy h van ez? Na ne vicceljünk már!


Amiben nem értek egyet: 20.000.000-s kocsi igenis nem való egy 18 évesnek. És a kérdező igenis elkényeztetett és nem fogja fel a pénz értékét. Én azt kívánom neki, hogy az apja egyszer bekeményítsen, és bizony friss diplomásként neki is fen kelljen tartania magát 70.000-ből legalább fél évig. Mert akkor az lenne az első, ogy eladná a kocsiját, bvenne két lakást, az egyikben lakna a másikat kiadná, h fedezze a rezsit, a maradék 70-ből meg amit keres venne egy BKV bérletet meg kaját... MINDENKINEK ki kéne próbálnia 70 ezerből megélni, mert amíg 20 millás kocsiban furikázik egy 18 éves, aki nem dolgozott meg érte, addig igenis fingja nincs a pénz értékéről. Ez nem vita tárgya, tény.

2013. ápr. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:
81%
Az ilyen típusú kérdések feltételénél mindig minden kérdező azt a választ várja, hogy mert irigyek, és persze meg is kapja.
2013. ápr. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:
84%

"Egyébként meg a legtöbb szegény igenis tehet róla, hogy olyan körülmények között él! "


Ez meg vicces mondat egy olyantól, aki saját maga még nem tett le semmit az asztalra...

2013. ápr. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 anonim ***** válasza:
87%
Egyébként tudom hogy megy ez a szezonmunkás dolog. Somogyból hallottam egy hasonló helyi "földesúrról", mint a kérdező apukája. A környéken alig van valakinek fehér munkája, korábban a közeli kisváros konzervgyárába jártak dolgozni, de az már bezárt. A "földesúr" az összes idénymunkást feketén foglalkoztatja, de ez hagyján, mert átlagosan 6-8 hónapot késik a fizetésükkel, és mivel az feketén megy, ezért nem is tudják követelni rajtuk. Így persze ez a "földesúr" is sír, hogy nem talál elég munkaerőt. Persze ez a fekete bér bőven minimálbér alatt van, az meg a másik.
2013. ápr. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező, szeretsz olvasni? Ajánlok neked ugyanis egy könyvet, amely segíteni fog tisztán látnod ebben a kérdésben. Féja Géza: Viharsarok.
2013. ápr. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
96%
Azért böki az emberek csőrét, mert egyrészt 20 milliós autóról beszélünk... ne haragudj, de még a gazdagabbak is ritkán engednének meg maguknak ilyet, főleg nem a gyereknek kezdő kocsinak. Másrészt akármilyen a tanárod, semmi jogod vissza szólni neki. Harmadrészt meg kicsit se fogod fel, hogy mennyit kell dolgoznia egy átlag embernek, hogy egyáltalán egy fél milliós kocsit tudjon venni.
2013. ápr. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim ***** válasza:
69%
Szóval gazdag apuci vesz egy 20 millás BMW-t a kicsi lányának. Én nem vagyok irigy, de remélem nem fogod sokáig élvezni. Ha százból 99 embert megkérdezel, akkor így fogja gondolni. Kereshetsz magadnak morális okfejtést ami a te lelkiismereted megnyugtatja, de más embereket erről nem fogsz tudni meggyőzni.
2013. ápr. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 anonim ***** válasza:
0%
És az miért böki az emberek csőrét, ha kapok a szüleimtől egy csokit?!
2013. ápr. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!