Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért böki az emberek csőrét,...

Miért böki az emberek csőrét, hogy kaptam a szüleimtől egy kocsit?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok és ahogy meglett a jogsim kaptam a szüleimtől egy új kocsit és ez egy csomó embernek nem tetszik.

Volt, hogy a suliba egy tanár is beszólt miatta.

Miért kell ilyen irigynek lenni?


2013. márc. 28. 18:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 anonim ***** válasza:
79%

Apukád olyan kocsit vesz neked, amilyet akar.

Csak az emberek egy része akkor is helyteleníti a pazarlást, ha éppen futná rá. Nem vettem a gyerekemnek 16.000Ft-os iskolatáskát, mert úgy láttam, a 7.000-es is tudja, amire szükség van.

2013. márc. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/71 A kérdező kommentje:
Dehát ez nem pazarlás!
2013. márc. 28. 23:16
 23/71 anonim ***** válasza:
Egyébként mit szólt be a tanár?
2013. márc. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/71 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy igen, a legtöbben azért nézik ezt rossz szemmel, mert keveseknek adatik meg, hogy csak úgy kapjanak egy 20 milliós valamit. Éppenhogy meg tudnak élni pl. a fizetésükből, és igazságtalannak tartják, hogy egy 18 éves lánynak csak egy autót vesznek ennyi pénzért, ami másnak akár 10 évnyi lakhatásra is elég lenne.

Érezd magad nagyon szerencsésnek, kevesen élnek ilyen jól. De a gazdagság mindig kiváltja az emberek irigységét, ezzel nem nagyon lehet mit tenni. Fordított esetben lehet, hogy te is így reagálnál.

2013. márc. 29. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 anonim ***** válasza:
100%

Mert a magyar emberek nagy százalékának soha az életében nem lesz pénze arra, hogy akár egy 20 éves, szakadt kocsit is tudjon venni, rengetegen napról napra élnek és kajára is alig jut, annak ellenére, hogy minden nap rengeteget dolgoznak valami fárasztó és frusztráló munkahelyen. Hiába tesznek meg mindent, amire csak ember képes, akkor sem lesz soha esélyük sem arra, hogy meglegyen nekik az, amit te anélkül kaptál meg, hogy akár a kisujjadat is mozdítanod kellett volna érte.

Rengeteg életét nagyban meg is könnyítené az, ha autójuk lenne, te viszont alighanem tudnál iskolába járni akkor is, ha nem lenne autód.

Szülői szemszögből: rengeteg ember annak ellenére, hogy minden nap, egész nap, kőkeményen dolgozik, olyan szinten semmit sem tud venni a gyerekének, hogy még egy csokit sem tud venni a szülinapjukra. Rengeteg ember a létminimumon él, és reménye sincs jobb életre, pedig minden tőle telhetőt megtesz. Sok ember egész életében keres annyit, amennyibe a te autód került.

Ha mindezt megérted, talán jobban átlátod a helyzetet, és azt, hogy miért fáj sok embernek az, ha egy diáklány autót kap.

2013. márc. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 anonim ***** válasza:
86%

25. vagyok megint. Most olvasom, hogy milyen kocsit kaptál. És most jön az a rész, ami nem fog tetszeni neked.

Tudod, hogy annak az autónak az árából hány ezer beteg, éhező, szenvedő, mélyszegénységben élő kisgyerek életét lehetne jobbá tenni? Belegondoltál valaha is abba, hogy hány ember születik olyan körülmények közé, hogy soha, se soha esélye sem lesz iskolába járni? Tudod, hány ember jár mezítláb Magyarországon manapság is egész évben? (Igen, télen is.) Tudod, hány kisgyerek hal éhen manapság is Magyarországon?

Ahelyett, hogy több ezer, hosszú évekig tartó kínszenvedésre ítélt kisbaba és kisgyermek életét tettétek volna könnyebbé, elviselhetőbbé, te kaptál egy autót. Mert telt rá. Amíg te a BMW-ddel furikázol, az Alföldön a térdig érő hóban rongyokban járnak a gyerekek, fűtetlen, romos csűrökben laknak, és a pocsolyából isznak. Te közben ülsz a klimatizált kocsid bőrülésein, és örülsz magadnak.

Szerinted hol igazságos ez?

A körülményeket nem túlzom el, van rálátásom az említett néprétegek életminőségére.

Mint amikor egy pár éve volt az a sztori, hogy Victoria Beckham több milliárd (!) forintos, részben valódi gyémántból készült táskát vett. Akkor bezzeg senki sem titulálta "irigységnek" az olyan véleményeket, hogy fordította volna inkább jótékony célra azt az összeget. Pedig a te eseted ugyanez, csak kisebben.

Én nem vagyok irigy, csak fejlett az igazságérzetem, és jöttem már ki néhány lakásnak nevezett, nyomorúságos putriból úgy, hogy legszívesebben ott helyben, a puszta kezemmel álltam volna neki befoltozni a tetőt...

Azt tanácsolom, hogy sétálj egyet egy nyomornegyedben. Biztos van ilyen felétek is. Meg fog változni a hozzáállásod ehhez az egész autó meg vagyon-dologhoz, ha látod, hogy milyen körülmények között élnek önhibájukon kívül emberek.

2013. márc. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 anonim ***** válasza:
83%
Lehet apukád jól keres, de azért ne mondj olyat, hogy nem pazarlás, 4-5 év alatt egy kisebb lakás árát bukjátok a kocsival. Na pont az ilyen kijelentések miatt bánnék apukád helyében óvatosan ezekkel a dolgokkal, mert te úgy állsz már a dolgokhoz, hogy ezek a világ legtermészetesebb dolgai lennének. Azért, ha neked kellett volna megdolgoznod érte, akkor már más lenne a szituáció. Szerintem beszólogatni is ezért szólogatnak be.
2013. márc. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem még az is közrejátszik, hogy láthatóan teljesen természetesnek veszed azt, hogy 20 milliós kocsit kapsz kezdő jogsival, a nagy semmiért. Sok helyen, hiába lenne pénz ennél is drágább autóra, nem vesznek csak úgy. Majd akkor mikor letett valamit az asztalra a gyerek, és akkor sem ilyen értékűt. Így meg van tanítva a gyerek, hogy semmit sem adnak ingyen, meg kell érte dolgozni.


Az egyik válaszoló meg azzal jön, hogy az Alföldön milyen mélyszegénységben élnek az emberek, hogy még cipőre sem futja. Na ez azért nem éppen általános. Nagyon elenyésző az ilyeneknek a száma, sokszor azért nélkülöznek, mert a szüleik cigire, meg alkoholra költenek, a gyerek meg már éhen hal. Nem a fizetésükkel lenne baj. Lehet nem élnének luxusban, de nem is kéne ilyen mértékben nélkülözniük.


Egyébként én a helyedben eljárnék jótékonykodni, pl. állatmenhelyre, idősek otthonába, árvaházba, így mindjárt kevésbé gondolnák azt, hogy csak egy elkényeztetett kislány vagy, aki csak magával törődik. Meg ha jobb idő lesz néha járhatnál biciklivel is suliba. Mindjárt kevésbé tűnnél ki :)


Egyébként az ilyen tanárnak megmondanám, hogy apukám keményen dolgozott azért, hogy mindezt megadhassa nekem és ezért nem kéne engem büntetnie.

2013. márc. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 anonim válasza:
100%
Ahol van lecsó a lánykának 20 milláért kocsit venni ott anyuci meg apuci mennyiért vesz magának?:)
2013. márc. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 anonim ***** válasza:
81%
Egyébként talán az böki a csőrüket, hogy neked természetes, hogy ilyen értékű kocsit kapsz és felháborodsz ha valaki pazarlásnak gondolja, hogy olyan dolgot kaptál, aminek az értéke legalább az első évben 20 százalékot esik. Gondolom pár osztálytársadnak most az a gondja, hogy miből fog tovább tanulni. Apukádnak pedig azért lehetne több esze, mert ha nem egy burzsuj iskolába jársz, akkor nem tenném ki a lányomat annak, hogy céltábla legyen és nem kérkednék, hogy megtehetem, mert a kérdést is azért tetted fel, mert bánt téged, hogy sokan beszólnak.
2013. márc. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!