Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért böki az emberek csőrét,...

Miért böki az emberek csőrét, hogy kaptam a szüleimtől egy kocsit?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok és ahogy meglett a jogsim kaptam a szüleimtől egy új kocsit és ez egy csomó embernek nem tetszik.

Volt, hogy a suliba egy tanár is beszólt miatta.

Miért kell ilyen irigynek lenni?


2013. márc. 28. 18:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
88%

#28

Nem azt írtam, hogy általános az, hogy az Alföldön mezítláb járnak, meg éhen halnak a gyerekek. De egyetlenegy gyereknek sem lenne szabad ilyen körülmények között élnie, az okoktól függetlenül. Az nem mentség, hogy azért nyomorog, mert a szülei elisszák a pénzt. A gyerek ezért nem hibás, ez nem ok arra, hogy ne segítsünk raja.

Gondolj csak bele: hogy ha te járnál mezítláb és laknál egy putriban, akkor is az lenne a véleményed arról a lányról, aki 10 millás kocsit kap "csak úgy", hogy miért ne, ha egyszer megengedheti magának? Nem. Ez nem így működik.

Amíg egyetlenegy gyerek is nyomorog (Nem csak az Alföldön, hanem Budapesten is! Ne tudd meg, hogy itt is milyen helyek vannak. Némelyik rosszabb, mint az alföldi putrik.), NINCS olyan, hogy megengedhetjük magunknak. Nem engedhetjük meg magunknak. Minekünk, akiknek VAN, felelősségünk segíteni azokon, akiknek nincs. Mindenkinek meg kell tennie a rászorulókért azt, amire az erejéből futja. Ha ez annyi, hogy adsz egy zsemlét az utcádban lakó szegény családból valakinek, akkor annyi, ha milliók, akkor annyi. Mindenkinek a képességeihez mérten erkölcsi kötelessége adakozni. Ha nem teszed meg annak ellenére, hogy megtehetnéd, te is felelős vagy a nyomorukért, és az éhhaláluk a te lelkeden is száradni fog.

2013. márc. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 anonim ***** válasza:
72%
Igen, de a kérdező egy szóval sem írta, hogy nem segít másokon. De ha eddig nem is tette, majd most hátha fog. De az, hogy segít a rászorulóknak, még nem zárja ki azt, hogy ilyen autót vegyenek. Bár nekem még mindig az a véleményem, hogy csak úgy nem veszünk autót, még ha van is rá pénz. Egy szép érettségi bizonyítványért, OKTV eredményért, vagy azért, mert felvették az egyetemre már mindjárt megfelelőbb jutalomként.
2013. márc. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 A kérdező kommentje:

Mindenki aki kocsit vesz az anyagilag bukik rajta. Minden kocsi értéke csökkent. Legyen az új vagy használt, érjen 2 milliót, vagy 20 milliót. Akinek kocsija van ezzel tisztában kell lenni. Ennyi erővel akkor mindenki pazarol aki kocsit vesz?

Egy átlag család vesz 5 millióért egy új kocsit annak az értéke ugyanúgy csökkent mint az én 20 milliós kocsimé. Azzal a különbséggel, hogy ők valószínűleg jobban megérzik az értékvesztését mint esetleg mi. Akkor most ők jobban pazarolnak?


Eléggé túllett dramatizálva a szegénység az alföldön. Úgy lett beállítva mintha egy másik bolygón lenne. Történetesen én is az Alföldön élek, ráadásul nem paplan alatt. Na most szerintem a pocsolyából ivó gyerekek száma elenyésző.

Egyébként nekem miért is kellene bármiről lemondanom azért mert vannak akik mély szegénységben élnek? Más emberek sikertelenségéért miért nekem kellene áldozatot hozni? Vagy az lenne a társadalmi elvárás, hogy a gazdagok minden pénzüket osszák szét a szegények között? Na hát az én apukám nem ezért dolgozik. A családjáért dolgozik, nem másokért.


Egyébként meg a legtöbb szegény igenis tehet róla, hogy olyan körülmények között él!

Apukámnak van egy mezőgazdasági cége aztán nyaranként elég sok idénymunkásra van szüksége. A munkához nincs szükség se végzettségre, se szaktudásra egyszerűen csak csinálni kell. Mindig munkaerőhiány van! Mindig! Romániából jönnek hozzá emberek dolgozni. Pedig elmehetne az is akinek a gyereke a pocsolyából iszik és akkor már mindjárt nem kellene onnan inni. Meg akkor már talán cipőre is telne. De nem! Mert ugye a munka már büdös. Csak a segélyért szeretnek sorbaállni, dolgozni viszont már nem.

Apának van egy építőipari cége is. Lehetne menni segédmunkásnak, de mégse mennek az emberek. Miért nem?

És akkor én az ilyenek miatt mondjak le a BMW-ről és adjam oda azoknak az embereknek akik nem képesek tenni a sorsuk jobbra fordulásért csak várják a csodát meg a sült galambot? Hát nem!

Akkor még nem beszéltünk az italról és a cigiről ami általában probléma az említett társadalmi rétegben. Miért nem lehet ezekről lemondani? Akkor talán telne ételre, ruhára és emberibb körülményekre. Vagy a gazdagok fizessék a kaját, ruhát stb, ők meg hagy igyanak meg bagózzanak?

Egy jó része a szegényeknek pedig kisebbségi. Azok között tényleg sok olyan van aki úgy él mint egy ősember és úgy is viselkedik. Agresszívak, semmirekellőek és nulla hajlandóságot mutatnak arra, hogy integrálódjanak a társadalomba. Őket is nekünk kellene eltartani? Hát értük nemhogy lemondani nem vagyok hajlandó semmiről, de még csak két fűszálat keresztbe tenni sem.

Na meg ha már Alföld. Kis városokban, falukban minden háznál kert. Sok embernek elég nagy kert. Viszont szinte sehol nem látni kis ültetvényeket vagy háztáji állatokat. Miért nem? 400ft-ért lehet venni egy kiscsérkét. Pillanatok alatt visszalehet vele keresni az árát. De nem inkább az emberek elmennek a Tescoba 40ft-ért tojást venni. Vagy miért nem lehet venni 8 ezer forintért egy kismalacot. 8 hónap alatt szinte a konyhai hulladékból fellehet nevelni 120-130 kg-osra. De nem! Inkább vesznek a Tescoba valami import sertés karajt 1600 ft-ért kilónként. Aztán persze hó végén hisztiznek. Valakinek van 4 sertése azokból kettőt levág magának, kettőt elad akkor szinte pont ingyen megvan az egész éves kajája.


Én úgy érzem túl nagy a társadalmi elvárás a gazdagok felé és túl kicsi a szegények felé. Pedig elsősorban nekik kellene azért tenni, hogy jobb sorsuk legyen. Csak valahogy én ezt látom legkevésbé!


De ugye én nem tudom a pénz értékét meg én csak egy elkényeztetett liba vagyok.

2013. márc. 29. 19:16
 34/71 anonim ***** válasza:
87%

És apukád is jelentené a munkásait és fizetné utánuk a közterheket, és meg is fizetné őket normálisan? A normális alatt minimum 120-ra gondolj, ne 70-re.

Nem azért nem mennek az ottaniak, akik képesek és nem büdös nekik a munka, mert nem akarnak, hanem mert kiszúrnák a szemüket 8-10 óra munkáért pár tízezer forinttal hó végén.

Különben meg te sem halnál bele abba, ha dolgoznál apukád földjén nyaranta.


A cigányokkal kapcsolatban igazad van, ők már évszázadok óta mindenhol problémát jelentenek.

2013. márc. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:
90%

"Na meg ha már Alföld. Kis városokban, falukban minden háznál kert. Sok embernek elég nagy kert. Viszont szinte sehol nem látni kis ültetvényeket vagy háztáji állatokat. Miért nem? 400ft-ért lehet venni egy kiscsérkét. Pillanatok alatt visszalehet vele keresni az árát. De nem inkább az emberek elmennek a Tescoba 40ft-ért tojást venni. Vagy miért nem lehet venni 8 ezer forintért egy kismalacot. 8 hónap alatt szinte a konyhai hulladékból fellehet nevelni 120-130 kg-osra. De nem! Inkább vesznek a Tescoba valami import sertés karajt 1600 ft-ért kilónként."


Mert a terményeidet és a jószágaidat a kertedből ellopják, és te nem védheted meg a tulajdonod, mert te kerülsz börtönbe. Egyébiránt csak egyszer beszélgess el egy gazdával, ha még nem ment tönkre az összes a környéketeken, hogy mennyibe kerül a föld és az állatok rendbentartása és táplálása. Na, ennek a kertben ugyanúgy vannak költségei, nem is kicsik.


A multikról meg annyit, hogy sikeresen tönkrevágták a rendszerváltó kormányok az ország gazdaságát, és mert a multiknak rohadt nagyok az árukészleteik, ezért minden olcsóbban tudnak adni, mint a gazdák. Arról nem is beszélve, hogy gyakorlatilag korlátok nélkül telepedhettek le itthon a multik, mert a bársonyszékekben ülők csinos összeget kaptak a hallgatásukért cserébe.


A mai keresetek nagyon rosszak, ezért az emberek az olcsó multira kényszerülnek, és nem engedhetik meg maguknak a gazdáktól vásárlást, akiktől a multik fillérekért hajlandóak csak megvenni az árut. Ez egy körkörös folyamat, nem lehet röviden megmagyarázni.


Ha érdekel a dolog, ülj neki a közgazdaságtannak.

2013. márc. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 A kérdező kommentje:

"Nem azért nem mennek az ottaniak, akik képesek és nem büdös nekik a munka, mert nem akarnak, hanem mert kiszúrnák a szemüket 8-10 óra munkáért pár tízezer forinttal hó végén."


Ja szóval aki mély szegénységben él az már nem is dolgozik havi 70-80-ért hanem csak 120-ért? Hát akkor igyák a pocsolya vizet! És akkor még a gazdagokban van a hiba. Nevetséges...


"Egyébiránt csak egyszer beszélgess el egy gazdával, ha még nem ment tönkre az összes a környéketeken, hogy mennyibe kerül a föld és az állatok rendbentartása és táplálása."


Szoktam apukámmal beszélgetni.

Van neki 800db Holstein Fríz és 550db Hereford valamint Charolais szarvasmarha, plusz a szaporulatuk. Valamint olyan 400db sertés.

A nagyszüleim pedig mind a mai napig tartanak otthon disznókat háztáji hizlalásban, pedig nagyon nem lennének rászorulva. Sokkal jobban tisztában vagyok az állattartás költségeivel mint Te!


"A mai keresetek nagyon rosszak, ezért az emberek az olcsó multira kényszerülnek, és nem engedhetik meg maguknak a gazdáktól vásárlást, akiktől a multik fillérekért hajlandóak csak megvenni az árut."


Nem azt mondtam, hogy vásároljanak a gazdáktól hanem, hogy bizonyos alap dolgokat termeljenek meg maguk!

2013. márc. 29. 20:58
 37/71 anonim ***** válasza:
54%

Nem érted, de mindegy.


70 ezer forint fizetés lóf*sz ekkora infláció mellett. Nem érzed a pénz értékét, mert nem dolgozol, azért nem érted, mit írtam.

2013. márc. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:
69%

"Sokkal jobban tisztában vagyok az állattartás költségeivel mint Te!"


Nem vagy otthon benne, különben nem írtál volna hülyeséget.

2013. márc. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 anonim ***** válasza:
69%

"Nem azt mondtam, hogy vásároljanak a gazdáktól hanem, hogy bizonyos alap dolgokat termeljenek meg maguk!"


Értsd már meg, hogy ez nem olcsó dolog, nem megy csak úgy, még kicsiben sem. A közbiztonság meg egyre rosszabb, és sokan nem engedhetik meg maguknak az őrzés költségeit. Tudom, hogy nem fogod fel, de legalább próbáld meg.

2013. márc. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/71 anonim ***** válasza:
38%

A kérdezőnek igenis igaza van. Teljesen jól áll hozzá a dolgokhoz. Sosem értettem azt a hozzáállást, hogy "70-ezerért nem megyek el dolgozni". Igen? Miért is nem? Szerintem 70ezer még mindig több a nullánál, elég ahhoz, hogy valaki ne haljon éhen. És igenis saját tyúkokat simán lehet nevelni otthon falun, saját gyümölcsöket/zöldségeket lehet ültetni még a városi kertekben, ahogy mi is tesszük.(Bár mi nem szorulunk rá, de akkor is már az íze miatt megéri.)

A vetőmag nem kerül horror-összegekbe, ahogy pár csirke nevelése sem, viszont mindjárt kevesebbet költ az ember a boltban. Ezért van pl. olyan szervezet, ami ingyen osztogat vetőmagot és fiatal állatokat a szegénységben élőknek. Ez egy teljesen járható út lenne. Ha már valahol mindkét szülő dolgozik akár minimálbérért és még ugye a gyerek után is kap valamennyit, ilyen módon már felnevelhet egy gyereket, úgy hogy van mit enni és van ruha is, tud tanulni. Ha pedig eljut legalább egy szakmáig, már jobban keres a szüleinél és elkezdhet kilábalni a szegénységből.

2013. márc. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!