Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érdekli az emberek...

Miért érdekli az emberek túlnyomó többségét mások véleménye?

Figyelt kérdés

Véleménye:

Mindenről.


2013. márc. 13. 07:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert nincs önbizalmuk, nem felnöttek lelkileg meg nem biztosak abban, hogy amit tesznek az tényleg helyes számukra.
2013. márc. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Társas lények vagyunk, és ez rányomja a bélyegét sok érzésünkre és cselekedetünkre. Szeretnénk minél előkelőbb helyen lenni a közösségben, ezért figyelünk arra, mit gondolnak mások az öltözködésünkről, a viselkedésünkről, a háztartásunkról. Vannak akik ellene mennek ennek a természetes érzésnek, és leszarják az egészet. Szerintem egyik véglet sem egészséges, az sem, ha vki totál leszarja mindenki véleményét (pl. önkéntes hajléktalanok, putriban, mocsokban élők), és ezzel undort kelt a környezetében, és az sem, ha valaki folyton ezen idegeskedik, és mindenkinek meg akar felelni. Az csinálja jól, aki tisztán, rendesen, egészségesen él, hogy ne legyen terhére másoknak, és neki is jó legyen. De van egy önbizalma ahhoz is, hogy saját esze szerint csináljon dolgokat, és ne hagyja, hogy mások becsmérlése elvezesse az általa helyesnek vélt útról.
2013. márc. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Erre többféle választ is tudok adni, mint ahogy többféleképpen is lehet érteni a kérdést.

Például azért, mert egy felszínes világban élünk, ahol az vagy aminek látszol és ezért nem mindegy sok embernek, hogy minek látszik. Ezért érdekli a többség véleménye.

Vagy ha máshogy nézzük a kérdést akkor azért, mert a saját vélemény kialakításához nem rendelkezünk elég információval, mert nincs időnk a témában tájékozódni, vagy mert nem vagyunk elég fejlettek intellektuálisan és azért inkább összeszedjük a témáról mások véleményét és ezzel próbálunk "helyt állni", ha kell.

De érthetem a kérdést úgy is, hogy pl szimpatikus akar lenni az illető másoknak (lehet ez üzleti érdekből, párkapcsolat, stb.) és ezért úgy tesz, mintha érdekelné a másik véleménye.

2013. márc. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mert közösségben, társadalomban élünk. Egyébként ez nem egy olyan nagyon rossz dolog.

Anyukám például a másik véglet, tojik a világra, nem törődik senkinek a véleményével. Ebből ilyen dolgok következnek, hogy például iszik. (Megjegyzem szerintem pont azért, mert mivel senkivel nem foglalkozik, senki nem szereti őt, mert egyszerűen elviselhetetlen.) Az a hozzáállása, hogy őt nem érdekli, hogy minket zavar, neki joga van inni és kész. Szimpatikus hozzáállás, tényleg..

2013. márc. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Téged miért érdekel?
2013. márc. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha valamiben tapasztalatlanok, járatlanok vagyunk, tudni szeretnénk, hogy mire számítsunk.
2013. márc. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"Téged miért érdekel?"


Engem nem érdekel, viszont van hogy bosszant, másokat mennyire korlátozza a többieknek való megfelelés. Sok jó embert vesztettem el emiatt.

2013. márc. 14. 09:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!