Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért böki az emberek csőrét,...

Miért böki az emberek csőrét, hogy kaptam a szüleimtől egy kocsit?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok és ahogy meglett a jogsim kaptam a szüleimtől egy új kocsit és ez egy csomó embernek nem tetszik.

Volt, hogy a suliba egy tanár is beszólt miatta.

Miért kell ilyen irigynek lenni?


2013. márc. 28. 18:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 anonim ***** válasza:
38%

70000 > 0

Első osztályos matematika. Innentől kezdve nekem ne bőgjön senki, hogy éhen hal, ha ennyiért ő túl büszke dolgozni.

Ugyanmár, a kisebbségre hivatkoztok, csak mert lusták vagytok. Nálunk is vannak, nagynénéméknél is. Soha nem loptak még se zöldséget, se tyúkot. Biztosan félnek a kutyától :D Elismerem, hogy gyakran megesik az ilyesmi, de ez még nem indok arra, hogy senki ne ültessen semmit, ne dolgozzon egy szegény se és sorba álljon a segélyért, mert akkor miért is különb a c típustól?

Egyébként ezek akik így sírnak, pont a cigányok többségben, úgyhogy rájuk vonatkozott a "terv". Csak hát ugye tudjuk milyenek...

2013. márc. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 anonim ***** válasza:
81%

Persze, hogy több a semminél, de négy embert falun sem tartasz el belőle! Vegyük a klasszikus apa, anya, plusz

2 gyerek családot, ez gyakori nagyon. A szülőknek akár a helyközi busszal, akár autóval be kell járni v.hogy dolgozni, a gyerekeknek bérleten át az osztálypénztől kezdve az új ruhákig bármi szükséges, plusz nekik is a bérlet, ha kocsival nem tudod elvinni, mert nem 8:00-re jársz dolgozni, hanem hatra vagy hétre, mondjuk.


Gondolj bele: a tüzelő minimum 100 egy télre. Persze, ez nyáron nem érvényes, így kisebbek a költségek, de ott a gáz, amit sok helyen palackban vesznek meg, az sem olcsó, mióta felment az ára. Ahhoz meg, hogy süss és főzz, kell.

Nyáron tudsz vele spórolni, mert ott a kert a bográcsozáshoz.


A zöldséget kell locsolni, távol tartani tőle a bogártól kezdve a vakondig bármilyen állatot, ami tönkreteheti (nem az a probléma, hogy drága a vetőmag, kertészboltban olcsón hozzájutsz mindenhez).

Az állatot etetni kell. A csirke nem esz ki a vagyonodból kis mennyiségben, az igaz (sőt, tiszta haszon, mert legalább tojásod van, így nem kell megvenned horror áron darabját lassan 50 Ft-ért)), de a malacok baromi sokat esznek egy nap. Őket nem árt néha megnézetni az állatorvossal, pláne, ha kismalacok várhatóak.

Csinos összeg jön ki ebből, ha mind összeadod, még kicsiben is.

És ez csak kicsiben!


Én úgy gondolom, ha már valaki dolgozik, akkor fizessük meg normálisan, és vegyük emberszámba.

2013. márc. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/71 anonim ***** válasza:
33%

"Egyébként ezek akik így sírnak, pont a cigányok többségben, úgyhogy rájuk vonatkozott a "terv".


Én magyar vagyok.

2013. márc. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/71 anonim ***** válasza:
68%
Tudod a gondolkodásoddal van a baj. Apád azért foglalkoztat románokat, mert sajnálja a magyarokat megfizetni és bejelenteni. És miről beszélsz te, amikor felháborodsz, hogy miért ne ülhetnél 18 éves fejjel 20 milliós kocsiba, hogy valaki menjen havi 70 ezerért egész nap ganajozni, hogy a szarrágó családod gazdagodjon. Gratulálok, a szegények maguk tehetnek a sorsukról? Te mégis mit tettél le az asztalra, azonkIvűl, hogy nagy a szád. A mezőgazdaság szándékosan tönkre lett téve, a gazdáknak nem éri meg, elhiheted, hogy sokan foglalkoznának vele, de nem tudnak.
2013. márc. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem meg, ha valaki már legalább egy jó szakmát tanult, az nem tart itt. Két gyereket meg ne szüljön senki a nagy büdös semmire, már az is sok. Bár ezek a fajták van hogy 5öt is szülnek, aztán panaszkodnak, hogy "jaj mi lesz most dikk, há íhenhálunk", "vagy jaj a büdös cigányok miatt vagyunk ilyen helyzetben". Hát nem. A saját lustaságuk és meggondolatlanságuk miatt. Ne a segélyt kell várni, hanem tanulni és dolgozni. A gazdagok ezt tették, ha nem ők, akkor az édesapjuk, a nagyszüleik stb. Ők pedig most tanulnak, hogy tovább vihessék a céget, méltóak legyenek a vagyonukra. A kérdező most valószínűleg ezt teszi és bántónak érzi, hogy mások csak az ő autójáig látnak (amilyet változatlanul szeretnék én is :D), az már nem jut el a fejecskéjükig, hogy az apuka/nagypapa keményen dolgozott mindezért, hogy ezt megadhassa neki.

Te pedig kérdező, tanulj jól, ne érdekeljen mások véleménye és bizonyítsd be, hogy egyedül is megállod a helyed :) Sok sikert az életben!

2013. márc. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/71 anonim ***** válasza:
80%

Nem feltételezem, hogy fillérb*szó a családja, nem erre akartam kilyukadni.


De bárki, aki dolgozik, az tudja, hogy nagyon kevés 70 ezer forint, városon csak a rezsije ennyi egy nem felújított, kétszobás panellakásnak (nem elit környékről beszélek, és nem is a fővárosról, hanem mondjuk a közeli Miskolcról), és akkor még nem közlekedtél (Miskolcon a felnőtt kombinált bérlet 8000 Ft, buszbérlet külön már sajnos nincsen. A tanuló kombinált 3900 Ft), nem ettél, nem szórakoztál, nem vettél magadnak pl. egy új cipőt, mert a régi már tönkrement.


Hallomásra sok ez a pénz, mert el lehet költeni máshova is, de megélhetésre nem elég. Akkor sem, ha apa és anya is ugyanúgy 70-et keres, vagy hozzá közelit.

2013. márc. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/71 anonim ***** válasza:
87%
Nyugodtan le lehet pontozni, az én családom is kikupálta magát Szabolcs megyéből, anyám értelmiségi, apám gazdag vállalkozó, de soha nem engedték nekem, hogy Igy beszéljek a szegényekről. Van empátia, tudod kérdező, ha beleszületsz egy ilyen szegény családba 5. gyereknek és van egy bizonyos példa előtted, nem sokan tudnak abból a közegből kitörni. Nem jártál az ő cipőjükben, nem tudhatod milyen az. Ne szólj le másokat, amikor gőzöd sincs, milyen lehet.
2013. márc. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 anonim ***** válasza:
81%

"Szerintem meg, ha valaki már legalább egy jó szakmát tanult, az nem tart itt."


Mióta nincs szükség szakmunkásokra, mert az országnak nincs ipara, sajnos ez nem teljesen igaz. Lehetsz vállalkozó, ha van tőkéd, de ez ma nem könnyű.

Most menő a pénzügyi, az IT, és az egészségügyi szektor egyes részei (pl. a fogorvos, fogtechnikus, külfölre folyamatosan keresik az ápolókat és nővéreket), de ki tudja megmondani akár csak megközelítőleg is, hogy melyik ágazat fog legközelebb felpörögni, és ezért melyik szakmából hány főre lesz szükség?

Emlékezz vissza a '90-es évekre (ha már akkor éltél, és nem gyerek voltál): akkor a bölcsészek pörögtek, ma meg sokan közülük pénztárosként dolgoznak egy multiban, vagy a telesales szakmában vannak. Megalázó dolog ez annyi év tanulás után, pláne úgy, ha nem f*arokverésből mentél egyetemre.


"Két gyereket meg ne szüljön senki a nagy büdös semmire, már az is sok."


Ez így van, jogos. Viszont itt is az van, hogy előre senki nem látja a jövőt. Szóval van két pl. tizenéves gyereked, de holnap kirúgnak. Akkor te is felelőtlen vagy?

Ma pláne bármikor kirúghatnak, akár SMS-ben is. Ez is nagyon megalázó dolog.


"Bár ezek a fajták van hogy 5öt is szülnek, aztán panaszkodnak, hogy "jaj mi lesz most dikk, há íhenhálunk", "vagy jaj a büdös cigányok miatt vagyunk ilyen helyzetben". Hát nem."


Részint. Azért vagyunk rossz helyzetben, mert minden eddigi párt ezt a réteget célozta és vásárolta meg az ígéreteivel, teljesen tönkretéve a szociális hálót, és figyelmen kívül hagyva a kereső réteget.

2013. márc. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/71 anonim ***** válasza:
75%

"Egy átlag család vesz 5 millióért egy új kocsit "



Aki 5milláért vásárolgat autót az QRVÁRA NEM ÁTLAG!

2013. márc. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 anonim ***** válasza:
61%

"Egy átlag család vesz 5 millióért egy új kocsit "


Egy átlag családnak minden nap jut meleg ételre.

Egy átlagon felüli család tud vásárolni egy saját panellakást.

Egy gazdag család egy jobb környéken vesz panellakást, és vesz mellé egy Suzukit is, természetesen használtan.

Egy kevéssé előrelátó család vesz egy 5 millás kocsit hitelből, aztán belegebed a törlesztőrészletekbe, legatyásodik és tönkremegy, széthullik. Apuka az alkoholhoz nyúl, anyuka öngyilkosságot kísérel meg, a gyerekek pedig - törődés híján - lezüllenek és elkallódnak.

De legalább van egy 5 millás kocsijuk.


Csak hogy helyretegyük kissé a fogalmakat, mert úgy látom, itt alapvető gondok vannak azt illetően, hogy mi is az átlag.

2013. márc. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!