Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem igazságtalan ez egy "picit"?

Nem igazságtalan ez egy "picit"?

Figyelt kérdés
Rengetegen vannak akik leérettségiznek úgy, hogy mindeközben nem tudják merre menjenek tovább, de sikerül nekik az érettségi, méghozzá nagyon is jól, és akkor kitalálják, hogy mik lesznek, bejelölnek valami magas pontszámú szakot az egyetemen és úgy lesznek orvosok, ügyvédek stb, hogy egészen 18-19 éves korukig nem is akartak azok lenni, hanem csak "dobta a gép". Másoknak viszont határozott, konkrét céljaik vannak, és ha nincs ekkora mázlijuk, akkor mit sem érnek az egésszel, leshetik a többieket ahogy csupán a pénzért betöltik azokat az állásokat, amikre gyerek kora óta vágyott valaki.
2011. máj. 17. 00:25
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:

"És mi van azokkal, akik belül úgy érzik felkészültek, de közben mégsem? Omoljanak össze? "


Ezek szerint ok nem felkeszultek, igy jobban kellene hajtaniuk vagy lelkileg trenirozniuk magukat.



"Egyébként miért van az, hogy valaki azt hiszi intelligensebb egy másik személynél?"


Mert az ember tudat alatt eleve azt hiszi magarol, hogy jobb masoknal vagy legalabb egy szinten van veluk. Nem veletlen, hogy a ledegradalo beszolasok megbantanak mindenkit, hisz az embernek van onbecsulese.


"Miért van az, hogy néha én is ezt hiszem, holott a másik személy újra megpróbálhatja a vizsgát, de ez az érzet ottmarad..."


A vizsganak mi koze az intelligenciahoz? Az erettsegi nem IQ teszt. Ha matekbol 2-est kapsz, nem azt jelenti, hogy hulye vagy, csak annyit, hogy x pontszamot ertel el. Tulreagalod. Ez csak a pontokon, szazalekokon mulik meg, hogy epp mit tesznek eled. Lehet, hogyha mas lett volna a tema, feladat, te irtad volna meg jobban, de megis hanyszor kellene ujra iratni az erettsegit, hogy mindenki azt mondja, elegedett az eredmenyevel?



"Szerintem nincs társaságod annyira mint szeretnéd, ezért is szeretsz gyakran feljárni az oldalra igaz? Csak egy kérdés, nem rosszindulatból."


Mivel nincs senki korulottem, akivel magyarul tudnek kommunikalni (mert itt alapitottam csaladot), ezert jol esik. Van csaladom, vannak fontos emberek az eletemben, tehat nem vagyok maganyos.



"Így van, ez az ami nekem nem megy. Szoktad nézni Dr. Houset? Ő csak egyike a sok hasonló karakternek, aki képes a munkáját ötvözni a filozofálással, ezt szeretném megvalósítani."


Nem rosszbol, de ennek mi ertelme lenne? Nem fog a tettek rovasara menni az a sok gondolkodas? En azt vettem eszre (bar tudom, mindenki mas), hogy mindig azokban a dolgokban sikerult kiemelkedot elernem, amin nem gorcsoltem, amikor nem gondolkodtam annyit, csak cselekedtem. Nem hiszek abban _mar_, hogy meg lehet elore tervezni dolgokat es hosszutavon is majd minden ugy bejon, ahogy el volt tervezve. Kicsit tobb spontan behatas kellene, hogy ne gondold at ennyire a dolgokat, mert ettol gorcsolsz. Nekem ez a velemenyem. Dr House egy karakter, nem hiszem, hogy mintakent szolgalhatna ilyen ertelemben, hisz nem valos szemely.

2011. máj. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
"Miért csak akkor érdekel az igazság, ha téged ér igazságtalanság?"
2011. máj. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 A kérdező kommentje:

21:49


Ha elolvastad volna a korábbi hozzászólásaim ki is emeltem, hogy még nem írtam meg az érettségi nagy részét, szóval már előre filózok az igazságtalanságon, ez különböztet meg azoktól akikről az idézeted szól...


21:19


"A vizsganak mi koze az intelligenciahoz?"


Semmi, ebben egyet is értek, ha van időd magyarázd már el a több millió deformálódott gondolkodású fiatalnak akik abban a tudatban nőnek fel, hogy akinek nem sikerül a teszt az hül*e.


"Lehet, hogyha mas lett volna a tema, feladat, te irtad volna meg jobban"


Pont ez a fő mondanivalója a kérdésemnek, ez az a dolog amit szerencsének hívnak...


"Dr House egy karakter, nem hiszem, hogy mintakent szolgalhatna ilyen ertelemben, hisz nem valos szemely."


Abszolút szolgálhat mintaként, ahogy a többi hasonló karakter is, ha kitalált, ha nem. Élvezet olvasni és látni, ahogy rácáfol a többiekre és és belebuktatja a saját hazugsággal bélelt kommunikációiba az embereket.

2011. máj. 22. 21:59
 54/63 anonim ***** válasza:

Pont ez a fő mondanivalója a kérdésemnek, ez az a dolog amit szerencsének hívnak...


Ezzel tisztaban vagyok, de ezzel a szerencse faktorral mit lehet kezdeni? Neked megis mi az otleted? Mindenbol lehessen 100-szor vizsgazni vagy ezt hogy lehet kikerulni?


Pl. ott az Olimpia. Ott is emberek merik ossze az erejuket, felkeszultseguket. Nincs olyan, hogy "oke, akkor ismeteljuk meg a versenyt, mert xy igazsagtalannak erzi az eredmenyt, ugy erzi, hogy tobbet tud". Akkor kell tudni teljesiteni, mikor ott vagy az eles helyzetben. Egy Dr. House-fele szemelyisegu embertol meg idegbajt is kapna az ember, de tenyleg latszik, hogy hasonlo szemelyiseged van, mint neki, ezert is nem ertunk egyet es sosem fogunk egyet erteni, csak azt nem ertem, hogyha itt 20 hozzaszolobol 1 sem ertett veled egyet, akkor miert nem te gondolkodsz el azon, hogy az elmeleti elgondolasod egy utopia, nincs ertelme ezen gondolkodni, az eletben sok mulik a szerencsen minden helyzetben. Ez az elet resze, unalmas is lenne, ha mindenki elete tok egyforma lenne, nem?

2011. máj. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 A kérdező kommentje:

Igen unalmas lenne és valahogy ki kell szűrni azokat akik tényleg nem oda valók (gondolok itt magatartás problémákkal küzdőkre, akik konkrétan kimondják, hogy feleslegesen járnak be, esetleg kérik a rossz jegyet, stb.)


"csak azt nem ertem, hogyha itt 20 hozzaszolobol 1 sem ertett veled egyet, akkor miert nem te gondolkodsz el"


Ki mondta, hogy nem gondolkodom el? Te is belátod, hogy az lenne jó amit mondok, annak ellenére, hogy nem létezik, vagy nem?


"Egy Dr. House-fele szemelyisegu embertol meg idegbajt is kapna az ember, de tenyleg latszik, hogy hasonlo szemelyiseged van"


Az embereknek hazudni és ámítani kell őket, hogy szeressenek, olyan dolgokat mondani nekik, amik egyértelműen nem igazak vagy túl vannak színezve. Ígérgetni kell stb, aki mindig kimondja az igazat attól valóban idegbajt kapnak, ezért nincs sok barátom, csak az igazán érdekesek (pedig külsőre simán megtehetném, hogy játsszam az agyam, csak egy kis hajzselé, napszemüveg stb :))

Ez jelent 2 közelebbi embert és 1 távolabbit, szóval attól függetlenül, hogy te külföldön laksz, bizonyos szempontból te jobban otthon érezheted magad.

2011. máj. 23. 06:29
 56/63 anonim ***** válasza:

Igazságtalan vagy sem, és tud jobban teljesíteni vagy sem, az Olimpiát csak egyszer rendezik meg, és aztán hiába bizonygatod, hogy te amúgy tök jó vagy, csak ott akkor éppen nem ment a dolog.


Nem így van?

2011. máj. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:

"Ki mondta, hogy nem gondolkodom el? Te is belátod, hogy az lenne jó amit mondok, annak ellenére, hogy nem létezik, vagy nem?"


Persze, hogy belatom, hisz eddig is tudtam, hogy az elet igazsagtalan. Rengeteg az ehezo, mig masok nem tudjak hova tenni a penzuket. Megoldja a sopankodas? Nem. Nem kellene egy erettsegit, ami piti dolog annak, aki egyetemre akar menni igy tullihegni.


House nem azert idegesit, mert oszinte (mert en is az vagyok es nincs sok baratom, de nem erdekel), hanem mert idegesito szemelyisege van.

2011. máj. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:

Igen unalmas lenne és valahogy ki kell szűrni azokat akik tényleg nem oda valók (gondolok itt magatartás problémákkal küzdőkre, akik konkrétan kimondják, hogy feleslegesen járnak be, esetleg kérik a rossz jegyet, stb.)


Nem vagy tisztaban a kvotakkal, igaz? Ha mindenkit felvennenek oda, ahova menni akar, a diplomak megjobban elertektelenednenek. Kell is a verseny helyzet, az egyetemen is vegig az lesz. Kepzeld el, ha ugy jarnanak iskolaba az emberek, hogy tudjak, felveszik oket, ahova menni akarnak...nem lenne semmi motivaciojuk a tanulasra.

2011. máj. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 A kérdező kommentje:
Ezért élnék szívesebben egyedül, sokkal jobban tudnék koncentrálni, ahelyett, hogy szüleim folytonos marakodását hallgassam.
2011. máj. 23. 20:00
 60/63 A kérdező kommentje:

16:09


Még jó, hogy kell a kvóta rendszer, de attól még nem igazságos, de szerintem ezt már kiveséztük.


Még egy valamire vagyok kíváncsi jelenleg az életben, az, hogy utána mi lesz, az ennek a végkimenetelétől függ majd, úgyis egy idegtépő káosz az egész család és hétköznapi élet egyaránt, nem veszítek semmit, mindig is szerettem kísérletezni.

2011. máj. 23. 21:11
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!