Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem igazságtalan ez egy "picit"?

Nem igazságtalan ez egy "picit"?

Figyelt kérdés
Rengetegen vannak akik leérettségiznek úgy, hogy mindeközben nem tudják merre menjenek tovább, de sikerül nekik az érettségi, méghozzá nagyon is jól, és akkor kitalálják, hogy mik lesznek, bejelölnek valami magas pontszámú szakot az egyetemen és úgy lesznek orvosok, ügyvédek stb, hogy egészen 18-19 éves korukig nem is akartak azok lenni, hanem csak "dobta a gép". Másoknak viszont határozott, konkrét céljaik vannak, és ha nincs ekkora mázlijuk, akkor mit sem érnek az egésszel, leshetik a többieket ahogy csupán a pénzért betöltik azokat az állásokat, amikre gyerek kora óta vágyott valaki.
2011. máj. 17. 00:25
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
100%

Nem irok mar semmit, mert nem ertettel semmit abbol, amit leirtam es feltetelezem, hogy a cikket sem nezted meg, amihez a cikket kuldtem, mert akkor vilagos lenne szamodra mostanra mar, hogy "zsenialis elmek" nem vesznek el egyaltalan.


A tereles alatt azt ertettem, hogy te abszolut nem arra irtal valaszt, amit en irtam. Mintha valami tudatmodosito szer hatasa alatt irnal csak ugy vaktaban. Ezek a kommentjeid is olyanok. Mi koze van a terelesnek ahhoz, hogy otthon ulos vagy?

2011. máj. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
100%
Remélem téged nem vettek fel tengerbiológusnak a 2-es átlagoddal..
2011. máj. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 A kérdező kommentje:

19:47


Stimmel bárkivel bármi is? Egy normálisan viselkedő intelligens nő, kihasználja az életébe belépő férfiakat, vagy ötször házasodik biztos anyagi háttérrel, ő normális?

Egy állandóan humoros mindenki kedvence rádiósztár, ahhoz, hogy munkájában helyt álljon, rendszeresen drogozik, ő normális?

Egy lány, aki nem tud a világról semmit sem, 18évesen gyereket szül, ahelyett, hogy célt tűzne ki magának, ő normális?

Definiálja valaki a normálist. Diogenész a hordólakó normális volt? Mit gondolna manapság a közvélemény valakiről aki egy hordóban lakik? Teljesen mindegy hogyan viselkedik valaki, bunkón mert igaza van, vagy kedvesen, mert nem akar másokat megbántani. Csak akkor kell viselkedni ha célt tűztél ki magad elé.

Igen tévedsz, semmi megrázó trauma nem ért. Azért veszel észre beképzeltséget az írásomból, mert nem kertelek és cifrázom a szöveget, hanem egyenesen, nyíltan írok.


20:41


Nyugodtan írj, sőt kérlek rá. Megnéztem a cikket és el is olvastam, arra írtam, hogy az arcokon mit látok. Nem élek tudatmódosító szereken, az alkoholokból csak a pezsgőt szeretem a többi undorító szerintem, kábítószert és cigit még soha nem próbáltam, ennyit a tudatmódosításról. Otthon ülős? Ezt honnan vetted?


21:40

Nem, nem engem. Egy másik személyt keresel, úgy tűnik szívedbe zártad.

2011. máj. 17. 22:38
 34/63 anonim válasza:
100%

Nem az előző válaszoló vagyok, de mit gondolsz, te, aki folyton külső körülményeket keresel a gyengeségeid elfedésére, te vajon normális vagy?

A hozzáértés és a teljesítmény két külön dolog. Lehetsz a legjobb szakmabeli is, ha ez nem látszik meg a teljesítményeden amiatt, hogy mindig a pillanatnyi hangulatod/érzelmeid befolyásolnak. A munkád során viszont ez a lényeg, nem az hogy mit tudnál, ha éppen formában lennél. Ezért el kéne gondolkoznod, hogy ha valahova nem vesznek fel többszöri próbálkozásra sem, az talán nem igazságtalanság. Egyetemen senki nem foglalkozik azzal, hogy hogy érzed magad, csak a tudásoddal. Akik nem bírják a stresszt, kihullanak előbb-utóbb. Ezért lehet, hogy olyanok fognak jó állást kapni, akik talán kevésbé "akarták", vagy esetleg felkészületlenebbek szakmailag, de legalább megbízható, egyenletes teljesítményt tudnak nyújtani.

2011. máj. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 A kérdező kommentje:

Attól függ mit értesz normális alatt, de fentebb már leírtam a kérdést, hogy mi a normális egyáltalán. Kontinensenként, országonként, megyékként, városonként, sőt csoportokként mást jelent a normális. Egy drogos társaságban nem az a normális mint mondjuk egy könyvklubban, vagy egy tudós társaságban. Szóval nyugodtan maradhatunk annál, hogy az normális aki jól érzi magát a bőrében és nem árt másoknak ezzel(ami ismét hazugság, hiszen mindig mindenki akár akaratlanul is de árt, de most tekintsünk el emellett).


"Ezért el kéne gondolkoznod, hogy ha valahova nem vesznek fel többszöri próbálkozásra sem, az talán nem igazságtalanság."


Még előttem van az érettségi mint írtam, ezért is különbözöm azoktól akik a gyatra érettségijük megírása után siránkoznak, én előre foglalkozom ezzel problémával, mivel feltűnően igazságtalan.


És olyan emberekről még nem hallottál, akik többet éreztek magukban annál amit a valóságban elértek, mert az az igazság, hogy több is van bennük, csak köszönhetően az eddigi életüknek és a remek (pacsit kérek) társadalomnak köszönhetően a kitartásuk egy rohadt banánhéjával lett egyenlő?

2011. máj. 18. 15:45
 36/63 anonim válasza:
Ahol érdekütközések vannak, ott sosem lehet teljes igazság. A társadalom is csak próbálja a legigazságosabb utat kidolgozni a kezében lévő eszközökkel, de az egyik fél mindig sérülni fog, mikor melyik. Értem én, hogy mire gondolsz, de az még illúziónak is túl szép, hogy úgy működjenek a dolgok, ahogy elvárnád, és valahogy hiányolom belőle az észérveket és a logikát. Én is sokat gondolkodtam régebben ezen a témán, de arra jutottam, hogy ahhoz, hogy egy abszolút igazságos rendszert dolgozzunk ki (nemcsak oktatásban, hanem minden területen), akkor a szabályok felállításához kiismerhető, egyforma emberekre lenne szükség, hogy tudjuk, mit reagálnának egy adott helyzetben (pl. ha minden tolvajról tudnánk, hogy gondolkodik, megakadályozhatnánk a lopásokat, vagy ha mindenkinek egyforma reakciói lennének stresszhelyzetben, mindenki ugyanolyan mértékben szerepelne rosszabbul egy vizsgán). Mivel ez megvalósíthatatlan, marad a többé-kevésbé korrekt mód. Az élet nem "tud" igazságos lenni minden esetben mindenkivel. Lehet ezen siránkozni is, meg felvenni a versenyt. De ha te ennél tudsz jobbat, szívesen meghallgatom!
2011. máj. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tulkomplikalod meg mindig ezt. Nem ugy kell az erettsegire tekinteni, mint az egyetlen lehetosegre. Ha nem ugy sikerul, majd legkozelebb jobb lesz. A halalon, betegsegeken kivul nincs olyan dolog ezen a vilagon, amit ne lehetne jobba tenni. Meg nem is erettsegiztel le. Akkor mirol beszelunk? Egy altalad elkepzelt, teljesen irrealis szituaciorol? Meg az eletben nem volt egy igazi vizsgad, de nagyon tudod, hogy milyen a vizsgadrukk. Majd visszanezel par ev mulva es azt mondod, "ezen izgultam?". Az erettsegi semmi az egyetemi vizsgakhoz kepest. Ha nem tud vki leerettsegizni, az egyetemen sem fog tudni teljesiteni. Ergo nem a palyara valo.
2011. máj. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 A kérdező kommentje:

21:44


Írtam pár oldallal előbb, hogy volt már 1 érettségi vizsgám, szóval van fogalmam milyen.

2011. máj. 18. 22:38
 39/63 anonim ***** válasza:
Akkor vegkepp nem ertem, hogy min parazol. Tudhatnad, hogy milyen konnyu.
2011. máj. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 A kérdező kommentje:
Inkább csak arra jöttem rá, hogy milyen igazságtalan, de ezt azt hiszem már kifejtettem.
2011. máj. 18. 23:14
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!