Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem igazságtalan ez egy "picit"?

Nem igazságtalan ez egy "picit"?

Figyelt kérdés
Rengetegen vannak akik leérettségiznek úgy, hogy mindeközben nem tudják merre menjenek tovább, de sikerül nekik az érettségi, méghozzá nagyon is jól, és akkor kitalálják, hogy mik lesznek, bejelölnek valami magas pontszámú szakot az egyetemen és úgy lesznek orvosok, ügyvédek stb, hogy egészen 18-19 éves korukig nem is akartak azok lenni, hanem csak "dobta a gép". Másoknak viszont határozott, konkrét céljaik vannak, és ha nincs ekkora mázlijuk, akkor mit sem érnek az egésszel, leshetik a többieket ahogy csupán a pénzért betöltik azokat az állásokat, amikre gyerek kora óta vágyott valaki.
2011. máj. 17. 00:25
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
88%

"És ezek nem terelések, annyira kiszámíthatatlan minden, hogy a puszta szerencsén múlik, hogy kinek lesz magas pontszáma és kinek nem."


Azert ez nem igaz. En pl. egy borzaszto izgulos ember vagyok, megis magas pontszamom lett. Tettem erte. Ha kiemelkedo vagy, ha annyira hajtasz, plusz pontszamokat is lehet szerezni pl. nyelvvizsgakkal vagy mas teljesitmenyekkel. Azok meg olyan dolgok, amikkel ujra lehet probalkozni, ha nem jonnek ossze elsore. Ha annyira akarsz valamit, sikerulni fog. Ha nem elsore, masodszorra vagy harmadszorra. Nem te leszel az elso ember, akinek nem jon ossze, amit akar elsore. Rengeteg ma sikeres ember sokaig probalkozott, mire felfedeztek a tehetseguket. Szinmuveszek kozott is van szep szammal, akik sokadszorra kerultek be vagy eleve csak idosebb korban probalkoztak. En is egyetem utan jottem ra, hogy igazan mi erdekel. Es akkor mi van? Ahhoz, hogy az ember tudja, hogy mit akar, meg kell tapasztalnia.


Erdemes lenne elolvasnod ezt a cikket olyan sikeres emberekrol, akiket nem vettek fel oda egyetemre, ahova menni akartak es igy meg sikeresebbek lettek, mint valaha gondoltak volna: [link]

2011. máj. 17. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 A kérdező kommentje:

És mit tettél érte?


Az arcokban egy közös dolgot látok, az sugárzik róluk, hogy mindenhol ha nem is sokat, de valamennyit nyalizniuk kellett. De lehet, hogy tévedek.


Egyébként még előttem az érettségi nagy része, és ami(k) érdekel(nek) annak elég magas a felvételi pontszáma mindenhol, és valahogy lehetetlennek tűnik, hogy úgy remekeljek majd, hogy minden passzoljon.

2011. máj. 17. 07:05
 13/63 anonim ***** válasza:
85%

Kicsit el vagy tájolva.

Régen, amikor felvételit kellett írni, akkor valóban volt olyan, ahol a kedves papa beszélt a dékánnal, hogy ugyan vegyék fel már a gyerekét.

Ma tök függetlenül megírsz egy érettségit. A pontszámod attól függ, hogy írod meg.

Az életben rengeteg vizsga van, ahol ott és akkor jól kell teljesíteni. Lehet, hogy igazságtalan, de mondj jobbat.

2011. máj. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
91%

Pont ilyen háziorvos ténykedik a községben.

Nagyon orvos akart lenni, gyerek kora óta. Se elsőre, se másodikra, valami ötödik próbálkozás után vették fel.

Hogy hogy végezte el, milyen eredménnyel, azt nem tudom, de érezzük a bőrünkön, hogy nem sikerült valami jól elsajátítani az anyagot....

A lakosság kb. 30%-a jár csak hozzá, főleg az öregek, akik gyakorlatilag megmondják, milyen gyógyszerből mennyit írjon fel nekik.

Nekem is vannak róla hajmeresztő sztorijaim, mit diagnosztizált félre. De az kismiska ahhoz képest, hogy sok esetben csak a véletlenen múlt, hogy nem nyiffantott ki valakit, mert pl. szimulálásnak gondolta a vakbélgyulladást, meg gyomorrontásként diagnosztizált egy szívrohamot.

Inkább visszük mi is a hányó, lázas beteg gyereket 20 km-re, meg kihívjuk (némi apróért) a gyerekorvost, de hozzá soha!


Tudod, mennyivel jobban örülnénk mi itt egy olyan orvosnak (pláne gyerekorvosnak!), aki nem akart tíz éves kora óta orvos lenni, de felvették elsőre, megtanulta az anyagot, és képes különbséget tenni a skarlát és az allergiás csalánkiütés közt??? Pfff...


Amúgy ott a pont, ahol valaki leírta: aki leblokkol, és egy szót nem tud kinyögni vizsga alatt, az nem való orvosnak, ahol életekről kell dönteni, de azonnal. Az orvos nem ér rá stresszelni, tépelődni, meg habogni-hebegni. Bírnia kell a gyűrődést a 24. ügyeleti órájában is, a 48.-ról nem is beszélve. Aki már egy vizsgán úgy kiborul, hogy sokkal rosszabbul teljesít, mint ahogy tud, az ne legyen orvos.

2011. máj. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
0%
valóban sok múlik a szerencsén, na meg valljuk meg, a jelenlegi pontszám-rendszernek kb köze sincs a tudáshoz, na de ezt figyelembe véve, rafináltan kell lavíroznod, hogy így is bejuss oda, ahova szeretnél!
2011. máj. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
84%
Ha valaki valamilyen szakra nagyon szeretne bekerülni, akkor azért küzd, hajt, amíg el nem éri. Lehet, hogy nem sikerül elsőre a felvételi, az nem ciki, hisz nagy a vwerseny: az ciki, ha ilyenkor abbahagyja apróbálkozást, lerogy a földre és elkezd bőgni, hogy mekkora igazságtalanság, hogy XY-t meg felvették, pedig ő nem erről álmodott gyerekkora óta. Hát lehet, de írt egy jó felvételit... Egy elcseszett vizsgát, érettségit, felvételit NEM lehet a stresszre, hasmarsra, rossz kajára kenni. Főleg azt nem lehet elvárni, hogy ezeket tartsák szem előtt vizsgánál... 18 éves vagy mikor érettségizel és felvételizel: szerinted ott fog állni valaki melletted, hogy "jajj, fáj a hasikád? Akkor lállunk öt percre" - nem. Ha nem tudsz ilyen versenyhelyzetben jól teljesíteni, akkor ott baj van. Az élet csupa ilyen versenyhelyzetből áll majd,meg kell tanulnod akkor is a legjobbat nyújtani, ha halálra vagy ijedve. Ennyi. Akit felvesznek elsőre, és aztán elvégzi, amit vállalt, az teljesen oké, semmi igazságtalanság - azért, mert gyerekként nem ezzel a gondolattal aludt el esténként, még lehet belőle a szakmáját kiválóan értő ember. És a gyerekkori álmodozókból is lehet egy rakás sz@r, sajnos ilyet is láttam... Ezek a dolgok nem jelentenek semmit. Ha álmodsz valamiről, tényleg, akkor hajts érte, míg el nem éred, légy egyre jobb, de ne a könnyebben teljesítőket, és a vizsgadrukkot okold, elvégre már felnőtt vagy, egy ilyen helyzettel szembe kell nézni.
2011. máj. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
100%
Arról nm is beszéve, hogy úgy beszélsz a dologról, mintha a te helyedet vennék el, pedig ha elég jó vagy, senki nem veszi el a helyed. Már csak ezért sem igazságos a bőgicse emiatt: ha elég jó vagy és sokat tudsz, bekerülsz. ha nem kerültél be, annak egy oka van: nem tudtál eleget. Ma már ritka a protkó az egyetemeken, mert teljesen személytelen a felvételi vizsga (ott dolgozom, tehát belelátok).
2011. máj. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
85%

Nézd, rengeteg alkalmatlan fiatal kerül X területre, na de mégis hogyan lehetne kiszűrni ezt?

Az egy dolog, hogy a felvételi rendszere jóval igazságosabb, hatásosabb volt, de azért ott is lehettél éppen stresszes. De ha az éppen aktuális állapotodat érted alatta, akkor ennyi erővel még a cukorszinted is befolyásolja a teljesítményed, na de ez az élet összes területén így lesz veled, szóval mondhatni be kéne kalkulálni akár egy vizsgába is.

2011. máj. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
100%

"""Régen, amikor felvételit kellett írni, akkor valóban volt olyan, ahol a kedves papa beszélt a dékánnal, hogy ugyan vegyék fel már a gyerekét. """


--- Na azért ne túlozzunk, persze voltak esetek, de alapjában egy kemény vagy kevésbé kemény felvételi vizsgán jutott be mindenki. Az a pár % kivétel pedig mindig megvolt, de az most is megvan (de olyanról is tudtunk a mi időnkben, hogy a dékán úr elintézte egy srácnak, mert lefeküdt vele, és ez amolyan nyílt titok volt róla, szóval utána nem is egy srác próbálkozott ezen az úton ....)

2011. máj. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért bocsi, az igaz, h a felvételi rendszer jelenleg nagyon gáz (én azért nem kerülhettem töri államira, mert a matekot elszúrtam, szóval ez azért röhej)...de fizetősre szinte bárki be tud kerülni (én is ezt tettem).

Úgyhogy ha nagyon od akarsz kerülni, akkor oda is fogsz, mert a fizetős az pite, oda szinte a leghülyébbeket is felveszik. A pénzről meg annyit, ha valaki annyira akarja, akkor gyűjt rá, elmegy addig is melózni, vagy ha más nincs, ott a diákhitel.


Inkább azon töprengj el, hogy van e értelme bekerülni egy olyan képzésre, ahova gyenge voltál pontszámok alapján, kifizeted a vaskos tandíjat, és aztán 1 vagy 2 szemeszter után kiszórnak, kiesel....

2011. máj. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!