Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem igazságtalan ez egy "picit"?

Nem igazságtalan ez egy "picit"?

Figyelt kérdés
Rengetegen vannak akik leérettségiznek úgy, hogy mindeközben nem tudják merre menjenek tovább, de sikerül nekik az érettségi, méghozzá nagyon is jól, és akkor kitalálják, hogy mik lesznek, bejelölnek valami magas pontszámú szakot az egyetemen és úgy lesznek orvosok, ügyvédek stb, hogy egészen 18-19 éves korukig nem is akartak azok lenni, hanem csak "dobta a gép". Másoknak viszont határozott, konkrét céljaik vannak, és ha nincs ekkora mázlijuk, akkor mit sem érnek az egésszel, leshetik a többieket ahogy csupán a pénzért betöltik azokat az állásokat, amikre gyerek kora óta vágyott valaki.
2011. máj. 17. 00:25
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
0%
Dehogynem az. Az egész felvételi rendszer rossz.
2011. máj. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
100%

Mit tettem erte? Tolem kerdezted ezt? (a kommented elotti valaszolo vagyok)


Azt tettem, hogy akkor mar volt 3 nyelvvizsgam. 1 felso, 2 kozep, igy rengeteg plusz pontom volt, illetve kituno tanulo voltam, igy max. pontszamot vittem abbol a reszbol es bevallaltam 2 emelt szintu erettsegit, amelyek egyebkent nem nehezek. Nem tudom, hogy manapsag hogy megy eppen, de hasonlo volt akkor is a rendszer. Az emelt szinten 60%-tol (!) 5-ost lehetett kapni es nem volt nagy szam elerni.



"Az arcokban egy közös dolgot látok, az sugárzik róluk, hogy mindenhol ha nem is sokat, de valamennyit nyalizniuk kellett. De lehet, hogy tévedek. "


Mindenki magabol indul ki, ez ram nem all. Nagyon bunko vagy. Szerintem irigy is rendesen. Inkabb a mondandom azon reszere koncentraltal volna, hogy nincs semmi elveszve, jovore ujra lehet probalni.


Kemenyen megdolgoztam a pontjaimert, mint irtam. Nem kell irigykedni, meg tudja mas is csinalni! Pedig en egy kis falubol szarmazom, ott jartam altalanosba, szoval azt sem mondhatom, hogy egy un. "elit istalloban" neveltek ki. Tudod, szorgalom, kitartas, elszantsag...ez szamit. Az irigysegtol, rosszindulattol, a "dogoljon meg a szomszed tehene is" mentalitastol neked nem lesz semmivel sem jobb.

2011. máj. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
100%
Es a nyalizasrol: nem tudom, hogy ki a jo eletnek lehet nyalizni, mikor az emelt szintu erettsegiket, amelyek a legfontosabbak, nem is a sajat sulidban irod, nem a sajat tanaraidnal vizsgazol szoban sem. Meg valoszinu, hogy a nyelvvizsgan is minden helyen, minden egyes nyelvbol volt ismerosom, nekem kis falubol jott, ismeretlen, introvertalt gyereknek. Persze, persze, ahogy te azt el szeretned kepzelni, hogy nehogy mas valamiben jo legyen. Te jo vagy, ugye, csak elrontottad az erettsegit vagy felvetelit. Mas nem lehet jo, nekik nincs kifogas, neked mindig akad.
2011. máj. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 A kérdező kommentje:

14:34


Vannak kivételek. Az egész élet jó-pofizásból és hazugságokból, illetve képmutatásból áll, de ne menjünk bele a filozófiába, megtanultam, hogy muszáj hazudni, az emberek nem tűrik az igazságot, legfőképp ha róluk van szó akkor, ha másokat kell kibeszélni, persze örömmel belevágnak.


Minden kis reakcióra figyelek, sokszor a tanár állapotától függ a feleletem, figyelek a metakommunikációra, amikor meglátom a különböző reakciókat azonnal kapcsolok, (igen, mivel értek hozzá) hogy "valami nincs rendben, talán rossz napja van, de vajon miért? talán összeveszett a férjével stb" amikor meg kihív felelni a kedvem is elmegy az egésztől, hiszen látszik rajta, hogy ugrani fog minden kis hibára, ahogy jár a lába, az ahogyan az ujjai mozognak, ahogy a naplóhoz ér, a felhúzott szemöldöke, szinte beszél a teste hozzám, hogy "kerülj el". Ilyenkor belső feszültség keletkezik, hiszen legszívesebben azt mondanám: "MENJEN MÁR HAZA, IGYON EGY KÁVÉT ÉS PIHENJE KI MAGÁT!".

Az érettségi elnökökről akik a szóbeli érettségikre érkeznek pedig inkább ne is beszéljünk, akit eddig láttam, ahelyett, hogy a két véglet közül (a mosolygós, illetve a szigorú) lett volna bármelyik is, a lehető legrosszabb volt, az sugárzott róla, hogy ha meg kellene szólalnia csak hebegne, borzalmasan kínos volt.


08:35


Nem lehet ezeket a dolgokat belekalkulálni egy vizsgába, de akár egy feleletbe sem. Mi van ha épp azon a reggelen hág tető fokára valaki kisebbségi komplexusa pl? Mivel vannak szélsőséges esetek, minden 4. vagy 5. magyarnak a statisztika szerint, úgy, hogy a nyomós többségénél észre sem veszik, vagy nem szól róla, zseniális elmék mennek kárba.

2011. máj. 17. 16:44
 25/63 A kérdező kommentje:
javítás: minden 4.-5. magyarnak van mentális problémája a statisztika szerint.
2011. máj. 17. 16:56
 26/63 anonim ***** válasza:
100%

16:44: erdekes, mintha nem is a valaszomra irtal volna reakciot, mert amit irtal, annak semmi koze ahhoz, amit en irtam neked. Sebaj, a tereles jol megy. :)


Leirod, hogy van, akinek rossz napja van...de csak neked lehet rossz napod? Masnak szerinted nem ugyanolyan nehez? Nekik mitol konnyebb? Ertsd mar meg, hogy nem 1 napon mulik ez, hisz ha elmesz nyelvvizsgazni, elmehetsz 10-szer is, az erettsegi vizsgak sem mind 1 napon vannak. Kifogasok kifogasok hatan. Munkahelyen ha elszursz valamit, akkor is majd azzal jossz, hogy te jo vagy, csak izgultal meg teged nem neznek annyiba, mert nem hazudsz, nyalizol?


Hazugsag/jopofizas? Nem tudom, hogy hol jon a kepbe. Ha jo vagy, nem fog tudni megvagni a tanar. Ok nelkul pedig keves kozepiskolai tanar fog utalni. Ha igy van, azt valamivel kivaltottad. Mi ertelme kiirnod ide kerdest, ha el sem gondolkodsz a valaszokon? Ha 10 emberbol 10 azt irja, hogy a te gondolkodasod nem stimmel ebben a temaban, akkor bizonyara az a 10 ember teved...

2011. máj. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
100%
Amugy hogy fogsz ilyen idegzettel egyetemre jarni, ahol fel ev alatt tobbet kell tanulnod, mint a gimiben 4 ev alatt es tobb vizsgad lesz felevente, mint eddig egesz eletedben? Ki fogsz keszulni, ha nem valtoztatsz magadon. Volt az egyetemen olyan tanar, aki utalta a lanyokat vagy utalta a hosszu haju fiukat vagy barkire tudott rosszalo megjegyzest tenni. Ilyen az elet. Te majd osszeroppansz ettol? Nem leszolni akarlak, de az erettsegi nem nagy szam. Az egyetemen ezerszer tobbet kell majd teljesiteni, sokkal nagyobb lesz a nyomas rovid ido alatt sokat kell megtanulni, beadandokat irni stb.
2011. máj. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 A kérdező kommentje:

A kérdést is általánosságban írtam, nem a saját személyemre szabottan. Nem én roppanok össze, hanem az a sok ezer ember akik akartak valamit az élettől, és igen a többségük esetleg annyira érzékeny, hogy másodszorra már neki sem áll (ahogy írta az egyik kommentelő). Így vesznek kárba zseniális elmék tömkelegei és helyettük (nem általánosítok, megfigyelés és tapasztalatból írom) kevésbé okos(új ötleteket kitaláló), viszont jó memóriájú, rettentően unalmas emberek fogják elvégezni azt a munkát, amit ha esélyt kapnának a többiek szenvedéllyel végeznének.


Tereltem? Igazán sajnálom, amíg itthon töltöttem az időm nagy részét nem volt jellemző rám, úgy látszik a társadalomba való beilleszkedés meghozta a hatását. :)

(egyébként én is szoktam mondogatni a terelés dolgot)


Én egyszer túlérzékeny, másszor pedig túl diktatórikus vagyok, egyszer Szókratész élettel telisége, másszor pedig Kölcsey féle reménytelenség jön rám. Nem tudom milyen vagyok, de azt biztosra mondhatom, hogy az embereket nem ilyesfajta számonkérésre találtak ki, hiába a tény, hogy talán ez az eddigi legjobb oktatási rendszer a történelem során (a 20.-21. századra értem), még mindig nem az ami szükséges lenne.

2011. máj. 17. 17:22
 29/63 A kérdező kommentje:

És igen, nyilvánvalóan a sorok közt olvasva arra gondolsz "nem válaszolok neki, annyira szűk látókörű és provokatív, hogy nem méltatom válaszra, egyszerűen figyelmen kívül hagyom azt amit ír".


Jól tudom, hogy ez játszódik le benned, azért tudom, mert képes vagyok több szemszögből nézni a dolgokat, így a te álláspontodat is fel tudom magamra húzni, akár egy köpenyt és az mellet érvelni. Elárulok egy titkot, ezt mindenre lehet alkalmazni, ezért nincs senkinek sem igaza semmiben. :) Ezért labilis 1 teszt megírása is. :)

2011. máj. 17. 19:36
 30/63 anonim ***** válasza:
100%
figyelj, értem én, miről beszélsz, de azért veled se stimmel minden apukám, sztem hatalmas sértettség van benned, és ugyan igyekszel ezt másképpen mutatni, meglepően nagy beképzeltséget is észreveszek az írásod alapján (tévedek?)
2011. máj. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!