Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem igazságtalan ez egy "picit"?

Nem igazságtalan ez egy "picit"?

Figyelt kérdés
Rengetegen vannak akik leérettségiznek úgy, hogy mindeközben nem tudják merre menjenek tovább, de sikerül nekik az érettségi, méghozzá nagyon is jól, és akkor kitalálják, hogy mik lesznek, bejelölnek valami magas pontszámú szakot az egyetemen és úgy lesznek orvosok, ügyvédek stb, hogy egészen 18-19 éves korukig nem is akartak azok lenni, hanem csak "dobta a gép". Másoknak viszont határozott, konkrét céljaik vannak, és ha nincs ekkora mázlijuk, akkor mit sem érnek az egésszel, leshetik a többieket ahogy csupán a pénzért betöltik azokat az állásokat, amikre gyerek kora óta vágyott valaki.
2011. máj. 17. 00:25
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
100%
de mit értesz az alatt, hogy a "remek életüknek köszönhetően" ??? Szóval mit tartasz olyan életnek, ami szted igazságtalanul megakadályoz valakit abban, h kibontakozhasson? Persze létezik ilyen, csak kíváncsi vagyok, te hogyan képzeled el? Na meg mi lenne az igazságos?
2011. máj. 19. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 A kérdező kommentje:

06:16


Ha minden életszükséglet adott lenne ami egy embernek kell. Olvastad Márai füves könyvét? Ott azt írja, hogy egy embernek minimum 2x-3x kellene gyógyfürdőt vennie hetente, ezt hogyan finanszíroznád a jelenlegi árak mellett? Még egy moziba se mehet akármikor egy átlagember, feltéve ha van egyáltalán a településén mozi.

Mit tartok olyan életnek? Közép Európában szinte az emberek 70%-ának az életét. A legtöbben félre vannak nevelve, ezer éves nemzeti sérelmeket hordozva magukban, sokan meg csupán olyan családba születnek, ahol egyáltalán nem művelődnek, hanem mennek a kertbe kapálni.

Aztán még ott vannak a családi veszekedések, viszályok, ami gátolja a tanulását sok gyereknek és fiatalkori idegrendszeri rendellenességre utal, biztató, hogy a Magyar lakosság talán 5%-a olyan ahol a családban nincs veszekedés.

2011. máj. 19. 07:44
 43/63 A kérdező kommentje:
Egyébként sokszor látom, hogy különböző baráti körökben, vagy osztályokban van összetartás, sok helyen valóban a tanulás a fontos és van motiváció. Az iskolák többsége viszont nem ilyen, ez is befolyásolja a végeredményt.
2011. máj. 20. 20:33
 44/63 A kérdező kommentje:

05-18 21:44


Nem az egyetlen esély? És mi az, hogy legközelebb? Évek telnek el közben és öregszünk, pazaroljuk az időnket. És a pénz ami kell az újra próbálkozáshoz?

Egyre inkább azt érzem, hogy a nihilistáknak van 100%-osan igazuk, csak nehéz belátni.

2011. máj. 22. 18:11
 45/63 anonim ***** válasza:
Meg mindig nem ertek veled egyet. Megis hogy lehetnenek teljesen egyenloek az eselyek? Az eletben semmi nem igy mukodik. Ha a te teoriad szerint gondolkodunk, mindenkinek pont ugyanolyan csaladi es anyagi hatterrel is kellene rendelkeznie, hogy ugyanolyan lehetosegei legyenek. Utopiat kepzelsz el. Egyebkent csak szolnek, hogy evente tobb alkalommal is rendeznek erettsegi vizsgat azoknak, akik ujra akarnak vizsgazni, tehat akar keresztfelevre is felvehetnek es akkor max. 1 felev marad ki. Kar tulmisztifikalni ezt az erettsegit, az semmi ahhoz kepest, ami majd utana jon.
2011. máj. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
Ja, es ha annyira eletre valo az az egyen, akinek nem sikerul az erettsegije, az tudja, hogy azt a fel-1 evet hogy toltse el hasznosan. Pl. kimegy kulfoldre dolgozni es utana szepen megcsinal egy plusz nyelvvizsgat, hogy tobb pontja legyen illetve akkor ki tudja pengetni a vizsga dijat. Vagy akar elmegy felsofoku kepzesre es onnan atmegy 2 ev utan foiskolara. Attol fuggoen, hogy milyen szakrol van szo. Van, ahol ezt meg lehet csinalni.
2011. máj. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 A kérdező kommentje:

Látod pont ez a baj, ez az iskolarendszer egy utópikus társadalomban lenne max igazságos, nem itt. Ez olyan, mintha Etiópiában 20kilósan a bogarak megevése közben tv-t néznének. Vagy Nike cipőjük lenne, de ruha sehol.


Az ékezet hiányában feltételezem külföldről írsz, azaz kijutottál, ergó könnyebbnek tűnik a külföldön való dolgozás opciója számodra, hiszen sikerült.


Végül, mi az, hogy életrevaló? Nekem az tűnt fel, hogy amikor életrevalóan (teljes erőbedobással) csinálok dolgokat, akkor abszolút nem élvezem őket, csak amikor szételemzem és kiízlelem minden kis porcikájukat, akkor. Mindkettő kell, de egyik kilövi a másikat, kérdés, mi a teendő?..

2011. máj. 22. 18:52
 48/63 A kérdező kommentje:
Várom a válaszod! :)
2011. máj. 22. 19:23
 49/63 anonim ***** válasza:

"Látod pont ez a baj, ez az iskolarendszer egy utópikus társadalomban lenne max igazságos, nem itt. Ez olyan, mintha Etiópiában 20kilósan a bogarak megevése közben tv-t néznének. Vagy Nike cipőjük lenne, de ruha sehol."


Melyik orszagban sikerult megoldani ezt a problemat? Az elet minden teruleten ilyen. Most hozhatnank mas peldat is. Pl. mi van ha egy lany menstrual, mikor erettsegizik? Nagyon nehez tud lenni, gorcsol a hasa, milyen rossz neki. Erdekel valakit? Nem. Rafoghatja a vizsgaeredmenyenel erre? Nem. Ezzel az erovel mindenki felmentethetne magat, kitalalhatna kifogasokat, mindenkinek lehetne jobb napja, lehetnenek jobb korulmenyei.


"Az ékezet hiányában feltételezem külföldről írsz, azaz kijutottál, ergó könnyebbnek tűnik a külföldön való dolgozás opciója számodra, hiszen sikerült. "


Nem a munka miatt jottem ki, csalad miatt elek kulfoldon, szoval ennek a kerdesnek nem sok koze van ahhoz, hogy hol vagyok.


"Végül, mi az, hogy életrevaló? Nekem az tűnt fel, hogy amikor életrevalóan (teljes erőbedobással) csinálok dolgokat, akkor abszolút nem élvezem őket, csak amikor szételemzem és kiízlelem minden kis porcikájukat, akkor. Mindkettő kell, de egyik kilövi a másikat, kérdés, mi a teendő?.."


Mi a teendo? Kevesebb filozas, tobb tett. Pl. ilyen teoretikus kerdeseken nem kellene gondolkodni. Helyette tanulj es akkor nem jutsz bele abba a helyzetbe, amirol irsz. Ha valaki nem eletrevalo, akkor meg nem erett meg ujabb probakra. Ha valaki nem tud leerettsegizni, akkor eloszor azon az akadalyon kell tul lennie, nem pedig azon gondolkodnia, hogy nem vettek fel valami elit szakra, mert az egyetemen sokkal nehezebb lesz. Ha az erettsegin elbukik, akkor az egyetemen osszeroppan.


Eletrevalo - azt irod, hogy ez az egyen, aki elszurja az erettsegit, milyen jo, csak hat nem sikerult neki. Akkor ha olyan jo, fel tudja magat talalni, nem fogja elvesztegetni azt az 1 evet.


Azt irod, hogy nem elvezed, ha nagyon kell teljesiteni. Szerinted mas elvezi? Olyan dolgokat is meg kell tenni, amelyeket nem elvezunk maradektalanul. Ilyen az elet, mindig is lesznek ilyen megprobaltatasok a gimi es az egyetem utan is. De ezek a probak teszik az embert erosse, ezek utan tud jogosan buszke lenni arra, amit elert.

2011. máj. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 A kérdező kommentje:

hmm érdekes


És mi van azokkal, akik belül úgy érzik felkészültek, de közben mégsem? Omoljanak össze?


"Melyik orszagban sikerult megoldani ezt a problemat? Az elet minden teruleten ilyen."


Igen, hozhatnánk még ezernyi példát, mivel így van, igazságtalan. :)

Egyébként miért van az, hogy valaki azt hiszi intelligensebb egy másik személynél? Miért van az, hogy néha én is ezt hiszem, holott a másik személy újra megpróbálhatja a vizsgát, de ez az érzet ottmarad...


"Nem a munka miatt jottem ki, csalad miatt elek kulfoldon, szoval ennek a kerdesnek nem sok koze van ahhoz, hogy hol vagyok. "


Szerintem nincs társaságod annyira mint szeretnéd, ezért is szeretsz gyakran feljárni az oldalra igaz? Csak egy kérdés, nem rosszindulatból.


"Kevesebb filozas, tobb tett."


Így van, ez az ami nekem nem megy. Szoktad nézni Dr. Houset? Ő csak egyike a sok hasonló karakternek, aki képes a munkáját ötvözni a filozofálással, ezt szeretném megvalósítani.

2011. máj. 22. 20:52
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!