Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért olyan nagy a rasszizmus...

Miért olyan nagy a rasszizmus a romák ellen ma Magyarországon? Lent a többi

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom hogy a 21. században élünk, nincs itt helye a rasszizmusnak, vannak roma ismerőseim van aki most megy egyetemre, és tisztességes! kérdem én miért kell lenézni ennyire a romákat?Normális válaszokat kérek!!
2010. júl. 30. 22:12
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:

Most 99%, vagy 90, mert hatalmas különbség a kettő közötti 9%! Ha meg csak vagdalózunk ezekkel a százalékokkal, akkor mi a biztos abban, amit állítunk?!!


Én úgy látom, hogy nagyon könnyen beszélnek itt egyesek a cigány "kisebbrendűségi" érzésről, meg hogy itt még véletlenül sincs rasszizmus, csak "pozitív diszkrimináció". Hát én szívesen mondanám, hogy próbálnád ki, milyen az adott körülmények között felnőni, abban a bűnre hangoló "kultúrában" nevelkedni, amiben elsőrendű célpont a börtönkarrier.


Sajnos a többség hozzáállásában egy idő után, mindig csak az erőszakos megoldások kezdenek dominálni az ilyen kisebbségi problémák megoldására. Pedig csak egy-két szinttel komolyabb integrációs tervekre és azok következetesebb betartatására volna szükség. Persze, ez nem kellene, hogy csak a cigányság sötétebb részét érintse, hanem mindenkire egyformán ki kéne terjeszteni, aki hasonlóan hozzájuk viselkedik, mert ugyanis ne tagadjuk, van belőlük is elég!

2010. júl. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 A kérdező kommentje:
20:42 teljesen igazad van
2010. júl. 31. 21:38
 53/54 anonim válasza:
2010. aug. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:
Ez döbbenetes!! És ezek után kérdezitek, miért nem szeretjük ezeket az emberszabású gyilkosokat?! Én eddig védtem őket, de ezek után már nem tudok a védelmükre semmit felhozni. Akik csak tehetetlen aggastyánokat tudnak megölni.... no komment.Olaszliszka után még mindig tudnak lejjebb süllyedni?!Hát kik ezek? 11 éves gyilkos? Ő meg élhet? Hol tartunk?!
2010. aug. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!