Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért olyan nagy a rasszizmus...

Miért olyan nagy a rasszizmus a romák ellen ma Magyarországon? Lent a többi

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom hogy a 21. században élünk, nincs itt helye a rasszizmusnak, vannak roma ismerőseim van aki most megy egyetemre, és tisztességes! kérdem én miért kell lenézni ennyire a romákat?Normális válaszokat kérek!!
2010. júl. 30. 22:12
1 2 3 4 5 6
 41/54 A kérdező kommentje:
azért köszi a válaszokat! Hali mindenkinek
2010. júl. 30. 22:46
 42/54 anonim ***** válasza:
Azért ne gondolj ilyeneket! Legyen a barátod és szép tőled,hogy így akarsz vele foglalkozni....de hát ez van.:(
2010. júl. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
az a baj kérdező h az emberek már el vannak keseredve miattuk és joggal
2010. júl. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 A kérdező kommentje:
hát sajnos ez
2010. júl. 30. 22:47
 45/54 anonim ***** válasza:

Szerintem te vagy a hibás mindenért.



xD de most komolyan, beszarás amit itt művelsz. Ne legyél már ennyire vak...

2010. júl. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 A kérdező kommentje:
jolvan mondom ennyi na csak a véleményetekre voltam kíváni
2010. júl. 30. 22:49
 47/54 anonim ***** válasza:
0%

Na nehogy már a cigányok okozzák a legnagyobb kárt az országnak!!!! Aki ilyeneket ír, csak a vak gyűlölete, vagy a megtévesztettsége beszél belőle!

És hogy itt nincs rasszizmus? Kit akarsz becsapni?

Ez mindig akkor üti fel a fejét a primitív szélsőségesek által, amikor gazdasági gondok vannak. Ez mindig, mindenhol ilyen körülményekre és lélektanra vezethető vissza.

2010. júl. 31. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:

(nem olvastam a válaszokat, bocsi)

Nézd, amilyen az adjon Isten, olyan a fogadj Isten.

Az a baj, hogy 99% tényleg egy semmirekellő alak, de aki megérdemli azt lehúzzák miatta.

Nekem van 2 roma munkatársam imádom őket, de azt nem fogom imádni, aki szétvert és kirabolt a bandájával.

2010. júl. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:

nem olvastam el a kommenteket, és lehet már kérdezték, de milyen rasszizmusról beszélsz?

A rasszizmus az, mint Amerikában Dél Afrikában, hogy például nem utazhattak tömegközlekedési járművön együtt fehérekkel a feketék- ilyen nálunk nincs, legalábbis egy cigányt se fordítottak még le a buszról, amerre én járok.

A feketék nem mehettek olyan iskolákba ahova fehérek- ilyen nincs bármelyik iskola kapuja nyitva van, mint írtad barátaid egyetemre készülnek.

Bármelyik étterembe bemehetnek, bármely száálodában megszállhatnak- nem láttam táblát sehol "csak magyarok"- mint mondjuk Amerikában ahol van "white only"

Magyarországon nincs rasszra vonatkozó nyilvántartás, ők vetethetik magukat nyilvántartásba pl egy kisebbségi választás esetén

Nem kell megtanulniuk a többségi emberek nyelvét, szabadon beszélhetnek saját nyelvükön.

Bárhol szabadon dolgozhatnak- nekem van cigány ismerősőm, mindegyik bizalmi állásban dolgozik, több százezer forintos fizetésért és soha nem mondták, hogy bármiféle hátrány érte volna a származásuk miatt.


Egyébként pedig ajánlanám figyelmedbe azt a pszichológiai tanulmányt, amely leírja, hogy ezen népcsoportoknak eleve van egyfajta kisebbrendűségi érzése és ők maguk azok, akik képzelegnek megkülönböztetésről meg rasszizmusról, és gerjesztik ezt az egészet.

Magyarországon semmiféle rasszizmus meg hátrányos megkülönböztetés nincs, van viszont pozitív diszkrimináció.

2010. júl. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdező,ahol van munka ott sem dolgoznak,ezt csak a naiv emberek hiszik el nekik.....Ózdon direkt nekik kináltak 300 munkahelyet,hányan jelentkeztek rá?95-en....igen ,minimálbérres meló...a magyarok is elvégzik ,mert ez van!Érdekes élnek európában sok országban romák,mégsincsenek sehol beilleszkedve...Miért van ez?Tőlünk sokkal toleránsabb és gazdagabb országokban is ez van...Ha annyira akarnak dolgozni,akkor ezekben az országokban lenne lehetőség,ők mégsem dolgoznak.....A 90%-ék ilyen!
2010. júl. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!