Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért olyan nagy a rasszizmus...

Miért olyan nagy a rasszizmus a romák ellen ma Magyarországon? Lent a többi

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom hogy a 21. században élünk, nincs itt helye a rasszizmusnak, vannak roma ismerőseim van aki most megy egyetemre, és tisztességes! kérdem én miért kell lenézni ennyire a romákat?Normális válaszokat kérek!!
2010. júl. 30. 22:12
1 2 3 4 5 6
 11/54 A kérdező kommentje:
mert nagynak gondolják magukat, hidd el ha egyedül vannak akkor behúzzák fülüket farkukat ezért én is utálom az ilyeneket de azt gondolom vannak normális romák is AKIK ELMENNÉNEK DOLGOZNI HA LENNE MUNKAHELY
2010. júl. 30. 22:26
 12/54 anonim ***** válasza:
5%

Mert manapság sok a divatmagyar aki azt hiszi attól magyar hogy szidja a cigányokat, viszont ha ezzektől a turbo magyar tiniktől megkérdeznéd a 12 aradi tanú nevét nem tudnák elmondani.

Nem mondom hogy nincsenek próblémák de az már túlzás hogy a egy pékségben dolgozó roma csajnak beszólnak hogy ő ne érjen a kajájukhoz, persze 2 tini akik még életükben nem dolgoztak, igenis druva hogy 1 munkáját végző embernek beszólunk.

2010. júl. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
87%
Magyarországon nencs rasszizmus! Olvasd el a rasszizmus szó jelentését, és rájössz talán te is. A rasszisták OK NÉLKÜL, a bőrük színe, vagy a másságuk miatt gyűlölnek egy adott népcsoportot. A MAGYAROK nem rasszisták, senkit nem gyűlölnek ok nélkül!
2010. júl. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
47%

A magyar munkanélküliek is elmennének dolgozni HA LENNE MUNKAHELY.


DE ERRŐL NEM MI TEHETÜNK, HOGY NINCSEN. ÉRTED?

2010. júl. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
100%
Szóval azért van 8 gyerekük fejenként mert nincs munkahely?Én ugy gondolom akkor szülök ha el tudom tartani,nem a többi emberrel tartatom el.Ha tényleg munkát akarnának akkor nem igy kellene hozzá állni.Szóval ha nincs munkánk mi is lopjunk bátran mert nincs más választásunk?A magyarok ha nincs hol élniük akkor hajléktalanok és az utcán élnek,de nem lopnak,pedig nekik is lenne rá okuk.
2010. júl. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 A kérdező kommentje:
kérdem én! az jogos hogyha egy magyar beszól egy cigánynak?? a normális fajtának aki nem szólogat be mindenkinek(roma) de ha ez fordítva történik meg akkor már mindjárt "milyen mocskosak ezek a romák meg stb" ???
2010. júl. 30. 22:28
 17/54 anonim ***** válasza:
11%

Ha lesz munkalehetőség, előbb vesznek fel 1 magyart, mint egy romát.

Sajnos, ez van. :S

2010. júl. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
100%
Hát valóban szomorú,de hát ez van!Az én legjobb barátom félig roma.Én is találkoztam már olyannal aki azt mondta,hogy ő ügyvéd lesz és tényleg szín ötös tanuló volt! De hát sajna nem mindenki ilyen mint ők!Sőt a zömük eléggé rosszindulatú,én félek kimenni a mi kis falumkba az utcára.:(:( Bárcsak ne kéne,de hát ők válasszák ezt az élet modot.:( Fényes nappal törnek be emberekhez, itt a közelbe árvízvolt és este szánt szándékkal ledöntötték a homok zsákokat,hogy újra elárassza a területet a víz! Ellopták a tűzoltók felszerelését! Egy tini gyerek napokig terorizálta az utcákat,hogy ő a maffia és adjátok ide minden pénzeteket! És tényleg nagyon szomorú,hogy ez van,de hát mind két félnek változnia kéne,ahhoz hogy ez másképp legyen!És az az idő soha nem fog eljönni.:(
2010. júl. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
100%
A romák többsége agresszív ,verekedik ,kirabol és bűnöző életet folytat
2010. júl. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
95%

FOGD FEL, SZÉPEN KÉRLEK

azokkal a romákkal, akik DOLGOZNAK, NEM SEGÉLYBŐL ÉLNEK ÉS NORMÁLISAK: NINCS BAJUK AZ EMBEREKNEK

"nincs itt helye a rasszizmusnak" akkor ujjongjuk körül azt a roma embert, aki a szomszéd fiú kezébe szúrta a kést, csak úgy? vagy kirabolt, mert miért ne? vagy ne mondjuk rá azt, hogy cigány, amikor AZ? (egyébként ez még nem rasszizmus, mivel tényleg cigány/roma/tökmindegy)

szerintem mindenki tudja, hogy nem minden cigány olyan, amilyen, de sajnos a legtöbb ilyen. de hidd el A NORMÁLISAKAT NEM ÍTÉLI EL SENKI (aki meg igen, az egy paraszt, de ez már mellékes - na ő már tényleg rasszista)

és most lehet lepontozni nyugodtan.

2010. júl. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!