Magyar szakkal csak magyartanár lehet valaki?
"Nem nézem le a szakmákat egyáltalán, azért írtam, hogy "csak", mert valószínűleg kisebb lenne a fizetése."
Erre azért ne vegyél mérget:)
Akkor az a pár is valószínűleg csak tanárnak mehet majd. Írták, hogy a könyvtáros, levéltáros álláshoz is más képzés kell.
"Erre azért ne vegyél mérget:)"
Oké, nem veszek. :) Vannak menő szakmák, meg felsőfokú okj-s papír is. :) De inkább a fizikai munkára gondoltam, amikor szakmát írtam. Valakik a belüket is kidolgozzák valami üzemben éhbérért, nem becsülik kellőképpen a munkájukat, pedig megérdemelnék.
48:
Simán van olyan mobiltelefon, amivel lényegében csak telefonálhatsz, jó esetleg sms meg ébresztés. Amiről lemondanál, arról gyakorlatilag le is mondhatsz, de mint látható feltételes módban beszélsz, tehát nem teszed.
Azonban a műszaki- és természettudományok összefüggésekben léteznek, tehát amely felfedezés kevésbé hasznos dolgokat hozott, az hozott hasznosat is. Ráadásul a kutatások is olyanok, hogy van amit csak 150 év múlva tudnak bármire is használni.
50:
Milyen beállítottságról beszélsz? Az, hogy érti, élvezi, elemzi az irodalmi műveket, azzal más számára nem teremt értéket. Akkor miért várja el, hogy a társadalom ezt anyagilag díjazza? Ha magyar tanárként átadja ezt a következő generációnak, akkor ezt díjazza a társadalom, ezért kapja a tanár a fizetést.
Ha viszont nem akar tanítani, menjen el másnak, aztán hobbiból olvashat. Én is ezt teszem, de én sosem akartam magyar szakra menni.
56:
A betanított munkáknál iszonyat nagy a munkanélküliség, mivel ezeket bárki meg tudja csinálni, bármikor találnak rá rengeteg jelentkezőt. Azért kell szakmát tanulni, hogy olyat tudjunk, amit nem tud mindenki más, így könnyebb elhelyezkedni, jobb fizetést lehet kapni.
51:
Nagyon jól látod. Mert ilyen alapon ha én a gyakorikerdesek.hu-n szeretek trollkodni egész nap, akkor ezért is várjak el fizetést? Meg kéne érteni, hogy abból lehet megélni, amivel értéket tudunk teremteni, nem magunknak, hanem másoknak, a munka értékét pedig a piac, azon belül az igények határozzák meg. Ha egy bölcsész elemzéseket ír könyvekről, és erre tömegek kíváncsiak, akkor meg fog tudni élni belőle, a probléma ott van, hogy 200-szor annyian írnak elemzéseket, mint akik nem írnak elemzéseket, nem akarnak ebből élni, és fizetnének az ilyenért. Aki szereti a könyveket, az nyugodtan olvassa, de közben dolgozzon valamit, amiből megteremti az egzisztenciát ehhez. Ha van hozzá tehetsége, maga is írhat regényeket, de ha arra nincsenek vevők, akkor még mindig elmehet gyárba, boltba, mekibe, stb. dolgozni, vagy tanulhat szakmát is, lehet tanár is, rengeteg lehetőség van, csak meg kell találni, mi az amiért fizetnek is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!