Egyetértesz azzal, hogy a jogászok, állatorvosok, gyógyszerészek ne kapjanak doktori címet?
... a sima mesterszakos diplomájuk mellé?
Teljesen méltatlan a jelenlegi rendszer
- a többi mesterszakos mérnökkel, közgazdásszal, pszichológussal szemben
- az orvosokkal szemben, akik 6+3 évig tanulnak az orvosi szakvizsgáért
- a valódi azaz doktorált doktorokkal szemben.
A helyes rendszer, ami Németországban is van:
BA/BSc szak: 3-4 év tanulás
MA/MSc azaz mesterszak: 5-6 év tanulás
PhD: 8-10 év tanulás
... az orvos az egyetlen kivétel, akinek nagyon komoly 6+3 éve van.
131: "89% itt is nyomod a hülyeséget”... „Azt se értem, te minek doktoráltál, ha már volt egy szerinted ugyanannyit érő, gondolom jogász végzettséged.”
Hogy érne ugyanannyit? Ki mondta ezt a csacsiságot? Tudományos fokozatról/foglalkozásdoktoriról szóló vitában ez a legostobább kijelentés, amit valaha is olvastam. A foglalkozásdoktori vasúti kézihajtány, a PhD meg Porsche.
142: mivel akár fél év is elegendő a beiratkozástól a doktori fokozat megszerzéséig.
Mondanál példákat mondjuk orvoslásból és jogtudományból erre?
143: 1) “Nehézség” úgymond. Még mindig nen hallottam épkézláb érvet arra, hogy ugyan mitől lenne egy gyógyszerész szak nehezebb, mint egy biológus, fizikus vagy akár filozófus szak? Egyszer kiszámoltam, hogy az mba képzésen ami pedig csak egy 2 éves kiegészítő képzés, 12,000 angol oldalt követeltek vissza vizsgákon, plusz több tucat, esetenként 40-50 oldalas esettanulmányt kellett feldolgozni... és ez még messze nem egy mérnök szak, csak egy vacak mba. Egy normális mérnök szak nagyon nehéz, kizártnak tartom, hogy egy jog vagy egy gyógyszerész szak még ennél is nehezebb legyen."
Kinek mi a nehéz, szubjektív. Mutasd a 12 000 oldal angolt követelő tanrendet, igen érdekelne. Nálunk egy ZV tárgy volt 1200 oldal.
Max úgy lehet, ha már évek óta kutatásban van az illető és közben csinálta az MSc-t.
Nálunk 5 impakt kell, a társszerzőst viszonylag könnyen letudom fél év alatt (de már 1.5 év munka benne van...), az elsőszerzős rész ami kemény, főleg ha nem engednek publikálni gyenge lapokba, gyenge lábakon álló cikkeket.
Kb 5-6 év munkaidőre teszem én is egy természettudományos PhD megszerzését.
144: "Magam sem értem a PhD-t miért kell annyira felmagasztalni."
Akinek van, érti.
161: Nem vagy jogász, szóval ne spekulálj az esztétika szakoddal.
"Sumeren meg valószínűleg elvérezne a jogi, gyógyszerész karok 95%-a."
Vagy az asszirológusok római jogon.
1500 szakirodalom... Mindenki öt ókori nyelven tud - inkább vizsgázik, nem? Van ekkora irodalma a témának?, - te egy hoax vagy.
A természettudományban már nincsenek egyéni eredmények. Neurobiológiában ma már több 10-100 millió forint és nagy csapatok vannak egy igazi áttörést jelentő cikk (akár technikai) mögött. Beleértve mérnököket, szoftverfejlesztőket... Ezért lehetséges bekerülni 1.5-2 év munkával akár egy 30 impaktos nagy lapba is.
Viszont emiatt nagyon nehéz (osztott) elsőszerzőst írni. Emiatt nehéz a PhD, és emiat 5-6 év munka minimum, hogy kapj egy nagy cikket, vagy methods-ból összerakd.
Egyetértek, teljesen más kategória a kettő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!