Akik szegény családból valóak hogyan tudnak komoly egyetemi szakon tanulni anyagi segitség nélkül?
Egy szegény családból származó gyerek milyen módon törhet ki? Ha a szülők képtelenek anyagilag segíteni, tanitatni képtelenség tanulni normális szakon.
Orvosin, gyógyszerkaron, műszaki egyetemen rendszeresen ott kell lenni nagyon nehéz mellette dolgozni.
Hiába van a diákhitel a tandíjra, a diákhitel 2 a kiadások egy részére (ez nem sok) nagyon nehéz megélni nagyobb városokban szülői segitség nélkül. Ha mondjuk budapesti és otthon lakik a szülők igényt fognak tartani arra hogy a gyerek be adjon a rezsi egy részébe és ehhez jönnek a plusz kiadások (élelmiszer, könyv, ruhákodás, téli cipő).
Tényleg csak a gazdagok gyerekei tudnak normális diplomát szerezni a mai világban?
27/N
Mi sem vagyunk gazdagok, sőt...úgyhogy én sem foglak megerősíteni ebben.
A tandíjra diákhitelt vettem fel, volt hogy a szabad felhasználásút is igényelnem kellett, lazább félévekben tudtam dolgozni is. A törlesztőt ők fizetik, így egyeztünk meg. De soha, soha nem kértek tőlem pénzt semmire. 4 évig nem is laktam itthon. Nemrég haza költöztem, állást keresek jelenleg, igyekszem minél előbb elhelyezkedni, látják is, ezért nem is sürgetnek, azt szeretnék, hogy olyan helyet találjak, ahol fejlődhetek. Amiben tudok segítek: bevásárolok, takarítok stb. Amint lesz munkám, onnantól a diákhitelt is én fogom fizetni.
Nem, de úgy látom mindent kimagyarázol. Ha a gyerek szerencsés és egy nagyobb városban vagy annak közelében élnek akkor simán lakhat otthon amíg tanul. Az, hogy te láttál ellenpéldát nem jelenti azt, hogy mindenki ilyen. A legtöbb szülő azért annyiban tudja támogatni a gyerekét, hogy eltartja amíg tanul és ezt meg is teszik sokan. A plusz kiadásokat nem értem. Ha otthon lakik a gyerekem és tanul akkor nyilván adok neki enni és ruhát is kap, ha szükséges. Sajnálom, hogy te olyan helyen élsz ahol nem láttál normális családot, ahol ezek természetes dolgok.
Távolabbi suli esetén még mindig ott a koli, tudtommal szociális alapon is be lehet kerülni. 150ezer nem kell albérletre. Aki csóró, az nyilván első körben koliba igyekszik, de ha ez nem jön össze akkor sem bérel egy egész lakást, megelégszik egy szobával ami nem kerül ennyibe. Ettől függetlenül az ilyen helyen élőknek sokkal nehezebb kitörni, de nem lehetetlen.
Ha annyira szegények, valószínűleg kap a gyerek kollégiumot. Ott van közös konyha, lehet főzni, így az étkezésen sokat spórolhat. Szórakozásnak beiratkozhat a könyvtárba, és máris annyit olvashat, amennyi ideje csak van. Kirándulhat is, ha budapesten tanul, a BKK bérlettel kijuthat a Budai-hegyekbe. De ha néhány barátjával leül társasjátékozni, az is kiváló kikapcsolódás. Nem feltétlen ő kell megvegye a legújabb 20.000Ft-os játékot, azt majd odaviszik mások, de egy pakli kártyája neki is lehet.
Cipőt nemigen lehet használtan venni, de ruhákat igen, ami sokkal olcsóbb, mint az új. A tankönyveket a felsőbb évesektől olcsóbban is be lehet szerezni, de sokszor abból is letöltött vagy kölcsönpéldányokat használnak, főleg a kollégisták.
Nem kell feltétlenül heti sok órát dolgoznia, egy kis ösztöndíjkiegészítést heti pár óra korrepetálással is lehet szerezni. Ha pedig olyan jól tanul, hogy képes a nehezebben boldoguló évfolyamtársakat korrepetálni, akkor a saját tanulási idejében keres pénzt, és ráadásul előre-hátra tudni fogja a tananyagot.
Normális szülő nem veszi el a gyereke pénzét. Levágnám a kezét annak, aki a gyereke felé tartja a markát, főleg ha az egyetemista. Remélem az ilyen a családi pótlékot sem vette fel utána meg semmi egyebeket.
Egyébként lehet egyetemet végezni simán így. Szoctám, bursa hungarica, diákhitel, tanulmányi ösztöndíj, kollégium, és ha van lehetőség, akkor diákmunka.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!