Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez most komoly? Rettenetesen...

Ez most komoly? Rettenetesen néz ki hogy szegény gyermeket ilyen hülyére veszi

2016. ápr. 5. 03:37
 1/7 anonim ***** válasza:

ez mára már ki lett tárgyalva.


Ha Te nem értesz egyet ezzel, jogod van ehhez,

a Biblia Istene elítéli a spiritiszta dolgokat, és biztos vagyok benne, hogy játékot csinálni, komolytalanak tünteti fel a Teremtő elvárásait.

Mint ahogy az is szomorú, hogy vannak játék fegyverek, amivel a gyermekek játékból megölik egymást, és fenyegetésben tartanak másokat.


jogod van nem elfogadni, mint ahogy egy szülőnek is joga van a Teremtő Isten tiltásait is komolyan tanítani,

2016. ápr. 5. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

utóbbi egy jehova tanúja volt


a biblia Istene valóban helyteleníti a tényleges varázslást, kuruzslást, mindenféle álltudományos és hazsnavehetetlen"alternatív gyógyítást", az úgynevezett varázslókat akik a híveiket megtévesztve jutnak pénzhez és hatalomhoz, az okkultizmust és egyebeket


de a biblia Istene nem haragszik ha egy gyerek játszik, megnéz egy filmet, Harry Pottert olvas, azt játsza h jedi és ezért van jedi ereje stb, hisz nyilvánvaló, hogy ez egy játék a gyerek is jól tudja, hogy mi a helyzet, ilyen alapon jehova tanúi azt is állíthatnák ,hogy egy színész aki bűnözőt játszik egy filmben az már bűnöző

2016. ápr. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem,


a válaszom:

(Filippi 4:8) 8 Végezetül, testvérek, amik csak igazak, amik csak komoly figyelmet érdemelnek, amik csak igazságosak, amik csak tiszták, amik csak szeretetre méltók, amikről csak jót mondanak, ha van valami erény, és ha van valami dicséretre méltó, továbbra is azokkal foglalkozzatok.

2016. ápr. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Sajnos komoly.A gyerekek agyát a legkönnyebb kimosni.


"a Biblia Istene elítéli a spiritiszta dolgokat, és biztos vagyok benne, hogy játékot csinálni, komolytalanak tünteti fel a Teremtő elvárásait."


Igen,mert játékbabával játszani egyenlő a szellemidézéssel.

A teremtő elvárása pedig az,hogy a kisgyerek ne játsszon,hanem a bételbe menjen,meg egész nap a Bibliát olvassa,esetleg legyen matekzseni,csak ne játsszon játékbabákkal...


"Mint ahogy az is szomorú, hogy vannak játék fegyverek, amivel a gyermekek játékból megölik egymást, és fenyegetésben tartanak másokat."


Ha az anyuka Marcit megfelelően neveli,nem lesz belőle sorozatgyilkos azért,mert volt egy játékpuskája meg egy vízi pisztolya.És ezekkel nem is fog másokat fenyegetésben tartani.

De ha már ennyire elszomorodtál,nyugodt lélekkel adod a kezébe a Bibliát? Vagy szerinted az abban lévő sok értelmetlen vérontás,emberkínzás egy egészséges Istenképet alakít ki a gyerekről?

2016. ápr. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, ez komoly. Ahogy az is, hogy ennek a kitalált figurának jár születésnapi torta, míg Isten ajándékainak nem, az ő beteg hitük szerint.
2016. ápr. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

kb 4 évvel ezelőtt a kisfiam így gondolkodott;


[link]


Ő volt a világ leghírhedtebb cowboy-a :D

Nagyjából 2 hétig tartott ez, azóta se játszott többet azokkal a játékokkal. Mikor rákérdeztem, hogy mi történt azt a rövid választ kaptam,hogy "semmi, csak meguntam..".

Ma első osztályos és gyönyörűen szaval, könyvtárból hozza haza a könyveket már nem is tudom, hogy a hanyadikat és tanulja a meséket és verseket, az utóbbi mesemondó versenyen az első helyet nyerte az iskolában, ma valahogy ez áll közelebb hozzá;


[link]


Nem azért írom mert az én fiam és dicsérem hanem ezzel csak arra szeretnék rámutatni, hogy egy gyereknek szüksége van kiélni gyerekkorát és ha nincs ráerőltetve semmi sokkal jobban lehet a későbbiekben "kezelni" mint akkor ha lépten nyomon rá erőltessük a mi felnőtt elképzeléseinket, meg főleg olyan dolgokat amelyeket ő nem tud hova tenni.

Ma már annyira szeret olvasni, hogy sokszor ő kér meg, hogy "apa olvashatok a Bibliából neked?"

Soha nem erőltettem rá semmit,persze ha rosszat tett akkor figyelmeztetve volt de az nagyon ritkán fordult elő.

Most attól,hogy ő 4 éves korában kiélvezte a vadnyugati hajlamait nem hiszem, hogy felnőtt korára ez befolyásolni fogja.

Szóval csak arra kérlek, hogy ne vegyétek el gyerekeitek gyerekkorát mert csak egy van belőle!

2016. ápr. 6. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én indián akartam lenni gyerekkoromban. De nem lettem. Ha megtiltották volna, hogy gyerek lehessek, akkor én láttam volna kárát.

Hagyom a lányomnak is, hogy királylány legyen, meg színésznő és mindenféle képzelt személy, mert tudom, hogy ezzel fejlődik, nem fogom elfojtani. A lövöldözős játék nekem sem tetszik, de nem a hitem miatt, hanem mert én már tudom, hogy mire használ a valódi fegyver és mi az eredménye, ugyanakkor nem tiltom, hanem elvonom a figyelmet.

Isten sem tilt soha, hanem tanácsol. Kivéve persze a 10 parancsolatot, mert azokban konkrét tiltások vannak, viszont sehol sem látom benne, hogy a gyerek ne legyen gyerek, és nem szabad ezzel, azzal, amazzal játszani, illetve fejlődnie a fantáziának és a kreativitásnak.

2016. ápr. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!