Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Komoly világnézeti különbség...

Komoly világnézeti különbség van köztem és egy nagyon jó barátnőm között. Mit tehetnék, hogy ez ne álljon közénk?

Figyelt kérdés

A barátnőm keresztény, én ateista vagyok. A két oldalon közismert érvek tömkelege áll egymással szemben, de úgy érzem, nem ezek jelentik a legnagyobb bajt. Ami engem illet, elég sok, a témától független baj kísér, és sokszor látszik rajtam, hogy tele vagyok kétségekkel, főleg azok számára, akik jól ismernek engem. A kedves barátnőm, a legjobb tudása szerint, teljes jó szándékkal próbálna segíteni nekem, és én megértem, hogy neki ez a térítésből áll. Ha nem volna meggyőződése, hogy ez az, ami az embert meggyógyítja, akkor nem lenne hívő, ezen nincs mit ragozni. Nekem a normális kommunikáció nem az erősségem. A higgadt, választékos, megértő vitatkozásra törekszem, de közelében sem járok.

Ezért kérdezem az itt olvasó és válaszoló vallásos embereket, hogy szerintük mi lenne a helyes reakció? Ti hogyan hallanátok a "legszívesebben" megtérés témájának elutasítását?


2016. febr. 14. 00:43
1 2
 1/16 Clark Kent.. ***** válasza:
75%

Bár nem tartom magam vallásosnak, de mivel ismerem a kereszténységet ezért egy tipp:


Egy meggyőződéses keresztény lánnyal nem éri meg foglalkozni. Túl sok gond lehet vele, például a szexuális élettel kapcsolatban is (ha komolyan veszi a vallását.). De ha ezt meg tudjátok oldani, akkor hajrá.


Viszont akkor tisztázni kell, hogy mit is akartok egymástól. Ha együtt akartok lenni, akkor neked függetlenítened kell magad az ateizmustól egy bizonyos értelemben, neki pedig a kereszténységtől, hiszen ha nincs összhang közöttetek, az megöli a kapcsolatot. Bizonyos kérdésekben kössetek kompomisszumot. Ez különösen rád igaz, mert a férfiak logikusabban gondolkodnak mint a nők, ami viszont egy nőnek nem vonzó, mert azok értelemközpontúak. Tehát semmiképp ne kezdj vele vitát, elmagyarázni neki logikusan, hogy vannak a dolgok. Nem fogja érdekelni, és talán megérteni sem.


Megtérést meg úgy kell elutasítani, hogy határozottan, de mégis szeretettel elmondod neki, hogy te nem kérsz a kereszténységből, mert nem értesz egyet a keresztény tanításokkal. Neked saját meggyőződésed van, és azt kívánod követni. Tartsa ezt tiszteletben. Ha nem egy elvakult vallásos ember, és szeret téged, akkor meg fogja érteni.

2016. febr. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Clark Kent.. ***** válasza:
100%
*mert azok érzelemközpontúak
2016. febr. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Egy félreértést szeretnék kiküszöbölni. Egy nagyon jó barátnőmről van szó, mint fent is írtam, tehát ő barátilag a barátnőm és én is lány vagyok, tudom, hogy ezt nem ártott volna a végén megjegyezni.
2016. febr. 14. 00:59
 4/16 anonim ***** válasza:

Ha értelmesek vagytok akkor ismerd meg a vallását érdeklődően. Nem muszáj benne hinned, csak hogy tudjatok értelemes ember módjára beszélgetni ha szóbakerül a téma. (Pl. a kölcsönös megismerés révén én is nagyon jókat tudok politizálni egy másik oldaon álló barátommal, pedig a politika manapság Magyarországon jóval vérremenőbb téma mint a vallás.)


Ha nem vagytok kifejezetten értelmesek, akkor pedig egyszerűen csak kerüljétek a témát...

2016. febr. 14. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
9%
Egy meggyőződéses keresztény lánnyal tényleg nem éri meg foglalkoznod... Inkább passzold át nekem. Én értenék a nyelvén, már ha találnék egyet.
2016. febr. 14. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Lehet köztetek barátság, ha

- kerülitek a világnézeti vitát,

- ha barátnőd segítsége nem a térítésben nyilvánul meg, hanem akár csupán lelki támogatásban.

2016. febr. 14. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
29%
Tanuld meg tisztelni. Ő jelenleg többet tud nálad és menteni akar téged. Ő olyan valakit ismer, akit te nem, de te mégis azt hiszed felsőbbrendűségi tudatodban, hogy akit te nem ismersz, az nem is létezik és ez áll kettőtök között. Mivel én magam is voltam a te helyedben, ezért nagyon jól tudom mi van benned. Annak a barátnőmnek mai napig hálás vagyok, hogy nem mondott le rólam és engedelmeskedett Istennek, mikor rólam volt szó.
2016. febr. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
42%

Te ateista vagy, téged bajok kísérnek és látszik rajtad, hogy tele vagy kétségekkel.


Ő hívő, nem kísérik bajok és nincs tele kétségekkel. És tisztában van azzal, hogy neki azért nincsenek ilyen problémái mert hívő.


Valószínűleg teljesen jól látja azt is, hogy ha te is hívő lennél, sok minden magától a helyére kerülne az életedben és neked is megszűnnének az ilyen problémáid. (Ismerős a helyzet, nálam is így volt.)


Tehát ő csak jót akar neked, nem azért térít, mert kiadták neki parancsba.


Nem azt mondom, hogy mindenáron térjél meg, de legalább legyél arra kíváncsi, hogy mi is az, amit ő felkínál neked. Elvégre a barátnőd, nem?


Merjél vele ilyen témákról beszélni, kísérd el néha a templomba vagy a gyülibe, ahova jár. Aztán ha nem jön be, nem jön be, akkor otthagyod. De valamilyen módon akkor is az épülésedre lesz.


Viszont ha ragaszkodsz hozzá, hogy te csakazértsem vagy erre a témára kíváncsi, akkor pedig meg kell neki mondani őszintén, hogy "bocsi, de lécci, erről a témáról soha ne beszéljünk".

Neki is egyszerűbb lesz az élete, ha 100%-osan tudja, hogy veled hiába próbálkozik.

2016. febr. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Csak egyvalamit hadd kérdezzek vissza. Te honnan tudod, hogy a bajaid és kétségeid "a témától függetlenek"? :)
2016. febr. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb barátnőm katolikus, én zsidó származású vagyok, eleinte ateista voltam, később a zsidó vallással kezdtem foglalkozni. Soha nem volt ebből konfliktus a több, mint 10 év alatt, amióta barátok vagyunk. Egyrészt kölcsönösen tisztelni kell a másik világnézetét, másrészt szerintem alapvető, hogy ha látom, hogy a másik nem nyitott az én vallásomra (vagy vallástalanságomra), akkor nem erőltetem. Hiába vallásos az ember, tudni kell úgy segíteni, hogy nem keverjük bele a hitet. Ez alapvető intelligencia kérdése szerintem. Amit tehetsz: amikor éppen nyugodtak vagytok mindketten, leülsz és megbeszéled vele, hogy értékeled, hogy segíteni akar, de téged nem vonz a hit és nem szeretnél erről beszélgetni vele. Ha értelmes, megérti. Ha tőlem segítséget kér egy nem vallásos vagy más vallású barát, rokon, képes vagyok úgy lelki támaszt nyújtani, hogy nem keverem bele a hitet.
2016. febr. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!