Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kirepült a szélvédőn, mégis...

Kirepült a szélvédőn, mégis túlélte...?

Figyelt kérdés

Korábban feltettem egy kérdést, amelyben azt kérdeztem hogyan győzhetném meg apámat a biztonsági öv fontosságáról. Újabb kérdéssel jöttem.


Elmondtam neki mindent, amit írtatok, a világban történő balesetekről is összegyűjtöttem statisztikákat, de azt mondta, hogy a statisztikák hülyeségek, az ember hamarabb meghal biztonsági övvel, mintha kirepül a szélvédőn, mert már látott egy balesetet, és túlélte az ember.



2023. jún. 26. 11:25
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
56%
Kösse be magát mindenki.
2023. jún. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
46%
Ez a kösse be magát mindenki pont olyan számomra, mint a ne igyál tejet, ne melegíts ételt kétszer, gumikesztyűben fogjál kezet, orális szexhez is három óvszer orvosi igazolás ellenében, vörös húsokat pedig messziről kerülni. Kösséet be magatokat, ha nektek jólesik, de nem kell náciként viselkedni azzal, aki nem ért veletek egyet. Pont annyi jogom van a saját komfortomhoz és véleményemhez, mint nektek.
2023. jún. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
Tévedsz. Nincs jogod nem bekötni magad.
2023. jún. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
#43 De van. Miért ne lenne?
2023. jún. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:

Saját felelősségemre nem kötöm be magam, ha valaki azért nem indítja be az autót, mert én nem kötöm be magam utasként, azt pofán is vágom, ne is vigyen sehova, aki ekkora gyökér.

Tudtommal pénzbírság jár az öv elmulasztásáért. Az meg régi igazság, hogy amiért csak pénzbírság jár, az legális, csak ki kell tudni fizetni. Nekem nehogy már random idegen az interneten megmondja, hogy kössem be magam, amikor valószínűleg sokkal tudatosabb, egészségesebb, komplettebb vagyok annál, aki csak ezt tudja szajkózni.

2023. jún. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:

#45: tévedsz. Lakott területen 3, gyorsforgalmi úton 5 előéleti pont a jutalom.

Ha eléred a 18-at, ugrik a jogsi.

2023. jún. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
3-5 ponttal nehezen éred el a 18-at, mert legkésőbb 12-nél normális ember elmegy képzésre. Amúgy engem még sosem meszeltek le biztonsági öv miatt, pedig elég régóta vezetek. Olyan ez, mint a gyorshajtás, mindenki csinálja, azokat bírságolják meg, akik az orrukig nem látnak, nemhogy a védáig/rendőrautóig.
2023. jún. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:

Itt a statisztika, elég világosak a számok (tudom, a sötét apád pont szarik rá, de másokat talán érdekel)

[link]

"A meghalt és megsérült járművezetők és utasok száma a biztonsági öv használata szerint"

80. oldal.

Itt majd lesz eggyel nagyobb szám, a nyomdagép el fogja bírni.

(spolier: 2015-ben 495 elhunytból 305 nem volt bekötve)


Az igazi férfi öv nélkül is Fittipaldi, de azért érdemes megnézni, milyen jó ötlet is a karambolozó autók közé potyogni:

https://www.youtube.com/watch?v=2Yu16L7pPII

https://www.youtube.com/watch?v=TYP31KokOq4

2023. jún. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
#48 Tehát aki nem köti be magát, az veszélyben van. Ezt senki nem is vitatta. Én nem kötöm be magam, de egy pillanatig nem tagadtam, hogy okosabb lenne bekötni magam. De olyat még senki nem küldött, hogy aki nem kötötte be magát, az veszélybe sodorta azt, aki ugyanabban az autóban ült és be volt kötve! Tehát nem, azzal, hogy én nem kötöm be magam csak magamat veszélyeztetem, másokat nem!
2023. jún. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
#49: És ha belinkelünk majd ilyet, akkor bekötöd majd magad prolikirály? Ugyanúgy nem, mert kényelmetlen. Megdögleni meg nyilván nem az, ugye. Én azért szurkolok neked, hogy repülj ki egyszer, megdöglés nélkül. Jó tanulórepülés lenne.
2023. jún. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!