Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kirepült a szélvédőn, mégis...

Kirepült a szélvédőn, mégis túlélte...?

Figyelt kérdés

Korábban feltettem egy kérdést, amelyben azt kérdeztem hogyan győzhetném meg apámat a biztonsági öv fontosságáról. Újabb kérdéssel jöttem.


Elmondtam neki mindent, amit írtatok, a világban történő balesetekről is összegyűjtöttem statisztikákat, de azt mondta, hogy a statisztikák hülyeségek, az ember hamarabb meghal biztonsági övvel, mintha kirepül a szélvédőn, mert már látott egy balesetet, és túlélte az ember.



2023. jún. 26. 11:25
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
100%
Motorra full protektor az övet meg nem csatolod be? Kicsit furcsa hozzáállás. Ha ennyire nem érdekel, hogy mi történik veled az autóban egy balesetnél, akkor miért rinyálsz a motoron?
2023. jún. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
0%
#31 Igen, motorra full protektor, az övet meg nem csatolom be. Mert az övet nem szeretem. Neked furcsa hozzáállás, nekem természetes, más szerint meg ettől proli leszek, ugye, milyen színes a világ? :)
2023. jún. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
45%
#30 Mutass már egyetlen balesetet, ahol a bekötött ember életét az veszélyeztette, hogy a bekötetlen "röpködött". Csak egyet linkelj, kérlek.
2023. jún. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:

32

Mindenesetre érdekes. Ismerek ilyen laza nem becsatolós embereket, de azok a motoron is ilyen rövidgatyás rohambilis stílusban közlekednek.

Amúgy volt már baleseted autóval vagy motorral?

2023. jún. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
Szomorú ez az egész. Mást nem tudok már erre írni.
2023. jún. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
50%

#34 Soha semmivel. És amúgy érdekes, lakott területen kívül amúgy bekötöm az övet, városban zavar. Apám soha sehol, csak ha rendőrt lát. Bátyám meg mire letette a jogsit, annyira megszokta, hogy őt az irritálja, ha nem érzi magán a biztonsági övet.


Motorral volt már amúgy necces helyzetem, de hála a vezetéstechnikai tréningeknek és a lélekjelenlétnek, amikor mindkét kerék csúszott, akkor sem estem el.

2023. jún. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
100%

36

Én egyszer derékig kiestem egy autóból a szélvédőt kifejelve. Szerencsére megúsztam egy öt centis vágással és néhány öltéssel a homlokomon. Sajnos egy ismerősöm hasonló balesetnél kirepült az autóból, beverte a fejét a járdaszegélybe és meghalt a helyszínen. Mindkét baleset egyszerű városi elsőbbség meg nem adás volt gyorshajtás nélkül. Ezek után inkább elkezdtem használni az övet és feladtam az öntudatosságomat.

2023. jún. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:

Egyébkén rengeteg videó van a neten kirepülő vagy az autóban össze-vissza csapódó emberekről. Van aki túléli, van aki nem.

Íme egy:


[link]

2023. jún. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
#38 Egyikben sem az történik, hogy a nem bekötött ember az autóban tartózkodó, bekötött emberekre jelent veszélyt. Csak a saját életét kockáztatja, aki nem köti be magát, ahhoz meg joga van.
2023. jún. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:

39

Nem fogok neked most pont olyat keresgélni. Hidd el, vagy ne hidd el, hogy van olyan is. Egyébként sem célom győzködni téged. Majd az élet megtanít rá. Vagy nem. Én kiszálltam.

2023. jún. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!