Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Int a másik autós, hogy...

Int a másik autós, hogy kienged, de te nem látod a csillogó szélvédő/nap miatt! Hogyan lehet elkerülni az ilyen félreértéseket?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap engedett volna ki egy furgonos (ő kanyarodott védettről jobbra én pedig ki egy baromi szűk mellékről balra) aztán nagy dudáláspárbaj és anyázás lett a kedveskedésből, mert hiába kerestem a tekintetét, alapból sötétebb volt az ablak ráadásul a verő napsütés miatt csillogott az egész és semmit nem láttam a fickóból. Villogni meg nem villogott, de oldalról nem is látszódott volna főleg olyan napsütésben.


Mi a lóx@rt kell ilyenkor tenni? A magyar államnak pedig egy újabb qrva@nayád, amiért Tesco-s gokartpálya szélességű "utakat" húznak fel, ami az USA-ban egyirányúnak is keskeny lenne.



2021. júl. 31. 10:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Villogni jobb, mert az látszik. Egyébként mindennaposak az ilyen félrértések, nem kell utólag ezen rugózni.
2021. júl. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

Én is inteni szoktam, ami tényleg hülyeség, villogni kell, annak elvileg látszani kellene mindenhogy.

Sajnos a vezetés ilyen, fokozott idegállapotban van minden ember, és ha valaki nem a másodperc tört része alatt reagál, megy az anyukázás.

2021. júl. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
29%

Lehet fikázni a hazai viszonyokat, és lehet álmodozni a 66-os út szélességéről, és minőségéről, ám ezzel nem vagy arrébb.

Hivatkozhatsz a csillodó szélvédő mögötti integetésre, mondhatod, hogy úgy láttam, vagy hogy azt gondoltam, nyomhatod a dudát, és anyázhatsz, de semmi értelme.

Ha gond van, a helyszínelő csak táblát, lámpát és útburkolati jelet lát, és annak alapján ítél, minden más emberi tényező megy a lecsóba.

2021. júl. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%
Ha nem villog, megbizonyosodsz róla, hogy biztos hogy lemond az elsőbbségéről aztán mehetsz. Ha megáll és csak te vagy arrafele, akkor elengedett. Nem kell ezen kattogni, mindenkivel előfordul.
2021. júl. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%

Ha nem egyértelmű, hogy lemondott vagy sem, akkor vársz, amíg elmegy. Ilyen egyszerű.


De amúgy tipikus magyar sofőr vagy. Mindenki hibás rajtad kívül: a furgonos, az út, a csillogó szélvédő, a magyar állam, a Nap állása. Csakis egyedül te nem, te mindent tökéletesen csináltál.

2021. júl. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5: Hát végülis egyedül én nem vagyok hibás. Miért is lennék?

Ha valakinek nincs annyi esze, hogy villogjon akkor tehetek én róla?

Illetve az miért az én hibám, hogy baromi szar szűk mellékutak vannak jópár településen?

2021. júl. 31. 12:16
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
Mégis miért kellene villognia? Sem előzési szándékot, sem balesetveszélyes helyzetet nem jelez... ha egyébként is hatalmasak a félreértések, akkor miért kell még nagyobbat csinálni. Talán az elsőbbségadásra vonatkozó szabályokat kellene betartani és nem akadnának problémák.
2021. júl. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#7: Ha az említett szituációban be lett volna tartva az elsőbbségadás, akkor az életben nem tudott volna befordulni a furgon arra a szűk mellékutcába, ahonnan másik 5 autó akart kikanyarodni (így nyilván nem is tolathattam vissza). Vagy szálljak ki és szóljak mind a 4 mögöttem levő sofőrnek, hogy: "légyszi tolassatok már vissza, hogy be tudjon fordulni a furgon ebbe a hangyaf@sznyi utcába, mert neki van elsőbbsége"?
2021. júl. 31. 20:33
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

A két oldal véleménye:

"tisztán láttam amikor villantott, hogy elenged"

Rávillantottam, hogy húzzon félre, mert enyém az elsőbbség.

"intett a szélvédő mögött, hogy menjek"

Integettem mint a hülye, hogy ne jöjjön ki elém, mégis kifordult.

"lassított, és megállt, hogy kiengedjen"

Muszáj volt fékezni, mert láttam hogy pofátlanul dugja ki az orrát.

"már hatan voltunk akik ki akartak kanyarodni a főútra"

Mögöttem meg ezerrel jött egy tartálykocsi, és amúgy is kit érdkel, hogy mi van egy mellékutcában?

Szóval attól függ, hogy honnan nézed? :D

2021. aug. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Ha gond van, a helyszínelő csak táblát, lámpát és útburkolati jelet lát, és annak alapján ítél, minden más emberi tényező megy a lecsóba."

Hát ennél nagyobb faxszágot nehezen tudtál volna leírni!

2021. aug. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!