Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kirepült a szélvédőn, mégis...

Kirepült a szélvédőn, mégis túlélte...?

Figyelt kérdés

Korábban feltettem egy kérdést, amelyben azt kérdeztem hogyan győzhetném meg apámat a biztonsági öv fontosságáról. Újabb kérdéssel jöttem.


Elmondtam neki mindent, amit írtatok, a világban történő balesetekről is összegyűjtöttem statisztikákat, de azt mondta, hogy a statisztikák hülyeségek, az ember hamarabb meghal biztonsági övvel, mintha kirepül a szélvédőn, mert már látott egy balesetet, és túlélte az ember.



2023. jún. 26. 11:25
1 2 3 4 5 6
 1/58 A kérdező kommentje:
*Mit tehetnék apámmal? Olyan szomorú, hogy ennyire sötét van a fejében, és erről nem is tudtam.
2023. jún. 26. 11:26
 2/58 veterán vas ***** válasza:
61%
......🥱
2023. jún. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
67%

Én is csak abban a statisztikában hiszek, amit én hamisítottam. Statisztika az csak számcséplés, alapból nem kerülhet bele, amit nem számolnak, amit meg számolnak, azt is ki lehet válogatni, milyen célra csinálom.

Amúgy ott cseszted el, hogy látszólag racionálisan próbálod meggyőzni apádat egy olyan dologról, amiben abszolút irracionálisan ő rég elhatárolta magát. Nem fogod észérvekkel meggyőzni. Meg amúgy sehogy nem fogod meggyőzni. Sőt, tovább megyek, ha pici eszed is lenne, akkor ezt már rég felismerted volna, ha meg sok eszed lenne, alapból tudnád, hogy nem a te dolgod/felelősséged/akármid meggyőzni! Semmi közöd ahhoz, apád hogyan dönt.

2023. jún. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
100%
De ez amúgy olyan, hogy "apa szokj le a cigiről, mert rákot okoz", "de én láttam már dohányos 90 évest", "de apa, a többség állítólag belehal". Ugye látod, mennyire értelmetlen vita?
2023. jún. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
67%
Ha te vezetsz és ő az anyósülésen ül akkor megkéred hogy vegyen fel egy bukósisakot, aztán később ha nincs mögötted senki fékezel egy nagyot, de ne akkorát hogy betörje a szélvédőt.. :P
2023. jún. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
56%
Amikor én vezetek, viszonylag könnyen meggyőzöm az embereket: addig nem indulok el, amíg nincs mindenki bekötve. Az meg hogy a saját kocsijában mit csinál, az ő dolga és a rendőröké, nem az enyém.
2023. jún. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
56%
Jó az ilyet előre megbeszélni. Legalább szerezz egy katalógust és válasszátok ki hogy neki melyik koporsó tetszik. Biztos ami biztos. Még most készüljetek fel rá. Előrendeléssel olcsóbb.
2023. jún. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
50%
#6 Mivel jó pár éve már nem a vezető, hanem az egyén felelőssége az, hogy be van-e kötve, én ha vezetek is, aki elmúlt 18, azt nem nácizom ilyen elvárásokkal, hogy kösse be magát. Egyszer szólok indulás előtt, utána az ő felelőssége. Ez megint egy másik véglet, hogy nem indulsz el olyannal, aki nem köti be magát. Mondjuk ez a másiknak szívesség, mert ilyen bunkó barom engem ne is vigyen sehova.
2023. jún. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:

Apád érve eléggé sántít.

Az illető nem azért élte túl, mert kirepült, hanem ennek ellenére. Bekötve valószínűleg sérülés nélkül megúszta volna.


De igazából, ha ilyen makacs, akkor csak akkor fogja elhinni, ha vele történik valami.

2023. jún. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
65%

8: Tévedsz. A közúti forgalomban való részvétel egyik feltétele az övvel felszerelt üléseken a bekapcsolt biztonsági öv. Anélkül nem vehet részt a jármű a forgalomban és ez a vezető felelőssége (KRESZ 48.§)

A másik probléma, hogy egy balesetnél egy nem bekötött ember hatalmas pusztítást tud végezni az autó belsejében. Simán megöl akár több embert is, akik amúgy túlélnék az ütközést.

2023. jún. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!