Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyósom szerint én ne beszélje...

Anyósom szerint én ne beszéljek a párom előtt a babáról és a terhességemről, mert untatja a téma, hiszen ő még nem fogja fel az egészet, még nincsen rá felkészülve. Túlzás, hogy két napja bőgök emiatt?

Figyelt kérdés
Hogyan titkolhatnék a párom előtt bármit is a gyerekéről? Hogyan lehet azt mondani, hogy ez a téma zavaró egy családban? Hát nem ez a legcsodálatosabb dolog, ami emberrel megtörténhet?
2008. okt. 2. 12:38
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem örül a párod, csak ő még nem egészen úgy éli meg a dolgokat, mint te. Majd amikor már látszik a pocakod és ő is érezni fogja a babát, hidd el, megváltozik a hozzáállása és ugyanúgy fog örülni,mint az elején.
2008. okt. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz.Ugyan ez volt nálunk is a helyzet, míg a párom hozzászokott a gondolathoz, hogy apuka lesz.Ilyenkor egy kismamának ugyan mi járhatna az eszében nap mint nap, mint a kisbaba? Igenis beszélj róla a párodnak, ami csak eszedbe jut.Ha már kissé unja a témát, akkor is!!! Ha majd megszületik a kisbabátok, akkor meg megint más lesz a téma, mint pl.miért sír, eleget evett-e, stb.Nem teheti meg, hogy unja a témát,az ő gyereke is! Egy gyerek nem tárgy,amit ha ununk,egyszerűen félrerakjuk, sem az édesanyját!Nyugodj meg és hagyj a párodnak egy kis időt, míg felfogja hogy apa lesz.Ha kell, oszd ki az anyósodat is. A baba "összehozásához" két ember kellett! Az ő fia is! Kérdezd meg ő mit szólt volna hozzá mikor terhes volt, ha magára hagyták volna? Neki hogy esett volna? Nem túlzás ha sírsz emiatt, más dolgok miatt is fogsz még sírni valószínű, hiszen a terhesség alatt mi nők érzékenyebbek vagyunk amúgy is. Tapasztaltam kétszer is. Ha majd nagyobb lesz a pocakod és a baba rugdosását is érezni fogja a párod, biztos változni fog a helyzet, büszke lesz rátok! Anyósoddal kapcsolatban állj a sarkadra, a Te férjed, a Te gyereked, ha a "fejedre nő", a babagondozásban, gyermeknevelésben is sokszor törhet még borsot az orrod alá. Ne hagyd magad. Boldog babavárást kívánok Neked!
2008. okt. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Azóta beszéltem a párommal tök őszintén, elmondtam mennyire fáj ez nekem, stb., és azóta sokkal aktívabban részt vesz a babás dolgokban. Szombaton kezdett el mozogni a babó és ez már beindította a fantáziáját, s kérte, hogy jelentkezzünk be magán UH-ra is, mert ő is szeretné látni a babát. Szóval, azt gondolom, tényleg csak idő kell a férfiaknak. Az anyósommal meg karácsonykor találkozom egyébként is legközelebb...
2008. okt. 7. 09:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!