Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyósom szerint én ne beszélje...

Anyósom szerint én ne beszéljek a párom előtt a babáról és a terhességemről, mert untatja a téma, hiszen ő még nem fogja fel az egészet, még nincsen rá felkészülve. Túlzás, hogy két napja bőgök emiatt?

Figyelt kérdés
Hogyan titkolhatnék a párom előtt bármit is a gyerekéről? Hogyan lehet azt mondani, hogy ez a téma zavaró egy családban? Hát nem ez a legcsodálatosabb dolog, ami emberrel megtörténhet?
2008. okt. 2. 12:38
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
4 hónapos terhes kismama vagyok.
2008. okt. 2. 12:39
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Az anyósod jól van összerakva? Lehet, hogy a párodnak még idő kell, mire felfogja apuka lesz, de az, hogy untatná a téma, nem hiszem. Az anyósod mi alapján jutott erre a következtetésre?

Ne sírj, és leginkább ne az anyósoddal beszéld meg ezt a kérdést.

Szülőkké, családdá válni csodálatos dolog. Ezt a párod is biztosan így gondolja/fogja gondolni.

Eleinte az én párom számára hihetetlen volt, hogy apuka lesz, kicsit féltette az eddig meglévő szabadságát, de ez gyorsan átalakult. Vízválasztó volt az is, amikor már érezte, hogy mozog. Most pedig már alig várja, hogy megszülessen. Minden este beszélget vele, hogy most már igazán megszülethetne. :)

2008. okt. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt nem így látom. Anyósod vagy egyszerűen rosszindulatú, vagy ő nem akar hallani a babáról. Szerintem üljél le a pároddal és őszintén kérdezz rá. Ha azt mondja zavarja a dolog, akkor meg sem érdemel téged, se a babát. Akkor gondolkozz mi legyen. Ha viszont fordítva van akkor megnyugodhatsz és boldog lehetsz. A párodra hallgass.18 hetes
2008. okt. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
teljesen egyet ertek veled.szerintem a ferjedet egyältalän nem untatja a tema-hisz a sajät gyereke.szerintem itt inkäbb az val a dologban,hogy anyosod azt szeretne,hogy mindent neki mondj el inkäbb.legaläbbis nekem ez jutott az eszembe.nem kell emiatt sirnod.azt meselsz el a ferjednek amit jonak lätsz.ne engedd,hogy iränyitson anyosod.inkäbb örüljetek a babucinak! ez a legfontosabb! :)
2008. okt. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Beszéltem a párommal erről. Ő azt mondta, hogy valóban említette az anyjának, hogy én folyton a babáról beszélek, másról nem is tudok, és hogy ez időnként untatja őt. Megjegyzem, ez nem teljesen igaz. Egyáltalán nem beszélek róla sokat. Én inkább úgy érzem, neki sok az a kevés is. Egyébként meg életünk legnagyobb eseménye, miért ne beszélhetnék róla?
2008. okt. 2. 12:50
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy ne titkold a párod előtt a dolgokat!

Az anyósod ésa párod közül a párodnak van a legtöbb köze a dolgokhoz..nem tudom honnan való az anyósod, deha probléma van a kapcsolatodban a pároddal, az is kizárólag rád tartozik és a közös gyereketek is ,

Anyósoddal jobb ha pihenteted a dolgokat, a beszélgetéseket, amiket vele megbeszélsz inkább a párodnak mondd!!

Végülis gondold már át ! Kivelfogod nevelni a gyereket...remélem ne anyósodnak szülsz!

Talán együtt laktok,, ?? ha igen akkor sincs joga beleszólni mit beszélj meg a pároddal és mit ne..

Hát ez felháborító!!!

Túlzáshogy 2 napja bőgsz, mert a következőbeszélgetésnélmeg kellett volnamondani a párodnak a kedves anyuka véleményét...ha anyukát pártolja, akkor nem is értem a kapcsolatotokat.

2008. okt. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt egy kicsit furának tartom, hogy ezt mondta a férjed. Tényleg akarja ezt a babát? Mert akkor ha egész nap is erről beszélnél, akkor sem szabad, hogy untassa. Az én férjem mindig olyan boldog, mikor a babáról beszélek. Beszélj még vele erről, ha tudsz.
2008. okt. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
en is az utlso välaszoloval ertek egyet
2008. okt. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Akarja a babát, persze, meg eddig úgy tűnik nekem, hogy szereti is. De valahogy mintha kezdene eltávolodni tőle. Az elején nagy esemény volt, hogy teherbe estem, s most mintha már nem lenne olyan érdekes számára. (Tény,hogy nem látja, nem érzékeli őt.) De valójában csak találgatok, miért érezhet ilyesmit.

Az anyósom rendkivül maradi. Számára a férfi az úr a házban, s hozzá alkalmazkodunk a végtelenségig mi, oldalbordák. :(

2008. okt. 2. 13:00
 10/23 anonim ***** válasza:

Közben láttam jött egy kommented.

Hát akkor is a párodnak kell szólni, nem könnyű, de én tegnap szóltam a páromnak, mert 4 éve mindennap megnézzük az anyukáját, akit szeretek, de már szóltam,hogy elég, mert nem kell mindennap menni elég hetente, persze énbőgtem,mert sajnáltam, hogy megbántottam,de legyen mármagánéletünk,főleg most, hogy jön a baba..ez nálatok is így kéne legyen...

Én kicsit besokalltam,,mert az én szüleimhez csak keveset megyünk, és nekem is szükségem van rájuk, meg az ő anyukája tényleg aranyos, de nem akarom napirendbe tenni azt, hogy látogassam..és így a sok közelség miatt olyan kérdéseket is feltesz, amihez úgy gondolom nincsköze, de ezt mégsem válaszolhatom..megkérdezi mikor mit csinálunk, hol voltunk és ezt az én anyámék nem csinálják, így marad egy kis magánügyem, de ha mindent kifaggatnak, mint nálad is gondolom, mert a párodnak semaz anyjával kellett volna megbeszélni ezt, hanem jobb lett volna, ha neked szól...

A férfiakkal légy türelmes, mert nem azonnal tudatosul bennük a dolog és, mivelnem értik úgy mint te, ezért únhatja, de ez átmeneti, és csak azért van,mert nem tud a helyzettel mit kezdeni..viszont beszélj vele, hogy először neked szóljon , ha gondja van, és ha nem juttok dűlőre, akkor beszélhet róla az anyjával, decsak közlésszinten.

Az anyjának pedig azt kellett volnA válaszolnia, hogy legyen veled türelmes és próbáljon csatlakozni a gondolataidhoz, nem pedig az , hogy rádförmedjen..ő tudhatná a legjobban, hiszen már szült.

2008. okt. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!