Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tehet e valamit is a munkáltat...

Tehet e valamit is a munkáltatóm, ha a terhességemről nem mondtam neki igazat?

Figyelt kérdés
Elhallgattam, hogy hány hetes terhes vagyok.Persze tudom, hogy nem kell tájékoztatnom a helyzetemről, de mégis.
2011. ápr. 20. 22:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Hát, mint minden szerződés esetében, a munkaszerződés esetében is él a semmiség, ha megtévesztésen alapult.

Vagyis ha a munkáltatód kiveri a balhét, akkor semmis lesz a szerződésed.

2011. ápr. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy kiveri a balhét? Mit csinálhat?
2011. ápr. 20. 22:37
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, márminthogy terhesség miatt majd semmis lesz a munkaszerződésed, mert nem mondtál igazat. Egyetlen esetben lenne így, ha kifejezetten olyan munkára vettek fel, amit egy várandós nő nem végezhet, pl veszélyes anyagokkal való munka, ilyesmi. Nem tehet semmit. Nem volt szép dolog, de érthető.
2011. ápr. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
És miért kellett ezzel kapcsolatban hazudni? Nem tudom tehet-e valamit, de ilyen esetben a hazugságnak végképp semmi értelme nincs sztem. A szülés miatt úgyis fény derül mindenre ugyebár....
2011. ápr. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom még korai terhes, nem látszik rajta és szeretne munkát. Lehet, hogy tud még 3-4 hónapot dolgozni, a munkabére biztosan több, mint bármilyen segély. Munkáltató meg terhes nőt nem valószínű, hogy alkalmazna.
2011. ápr. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

A mostani munka törvény könyve szerint, ha elhallgatod a terhességet és a munkáltató rájön akkor azonnal kirúghat minden indoklás nélkül.Ha viszont úgy közlöd vele a nagy hírt:-), hogy tanúd is van rá, ráadásul többen akkor nem rúghat ki ezért.Sőt, megteheted azt is , hogy azonnal utána elmész táppénzre, mint mondjuk veszélyeztetett terhes, (ehhez a nődokid is kell)és míg a gyerek 3 éves nem lesz addig is állományban is vagy.

Én elvileg május végéig szerettem volna dolgozni(szeptember végére vagyok kiírva)de mivel a veszélyeztetett kismamáknak május 1-től leveszik a táppénzt 50%-ra így kiírtak, Mondjuk nem mellékes az sem, hogy a 12.héten be is véreztem és nem kockáztattam inkább az orvos javaslatára.35 éves vagyok és első babánk, úgyhogy végül is az a legfontosabb hogy Ő vele minden rendben legyen.

2011. ápr. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok.Azt elfelejtettem írni, hogy ha pozitívan fogadjál a meló helyen akkor ameddig jónak érzed addig dolgozz.Neked kell érezni, hogy mi esik jól.Én szabályosan nyugodtabb lettem mióta nem kell be mennem.Nem végeztem fizikai munkát, viszont nagy volt a stressz.Egyébként jó babavárást!
2011. ápr. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát mondd egyszerűen azt, hogy te magad is elszámoltad magad és csak aztán jöttél rá, hogy tulajdonképpen hány hetes terhes is vagy. (pl. teherbe esés után megjött még egyszer a menzeszed, így már is nyertél 4 hetet.)
2011. ápr. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

07-39-es! Megmondanád, hogy a Munka Törvénykönyve hányadik paragrafusáról beszélsz? Azzal dologozom, de ilyet én sosem olvastam benne! Minden indokolás nélkül csak próbaidő alatt azonnali hatállyal lehet a munkaviszonyt megszüntetni. Ne terjessz rémhíreket!


munkaügyes

2011. ápr. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmit az égvilágon nem tehet.

Azt nem mondom, hogy semmi köze hozzá, de a jog melletted áll, és akkor szólsz neki, amikor tetszik.

Az más kérdés, hogy illik tudatni, hogy megtalálja a megfelelő utódodat.

Az meg megint más kérdés, hogy én szóltam a 13. héten, hogy legyen idő mindenre, és a hetedik hónapban kezdett új embert keresni, és még a nyolcadik hónapban is oktattam....

Szóval ők sem törődnek azzal, hogy nekünk mi a jó vagy rossz, úgyhogy ne is érezd rosszul magad.

És vajon honnan tudná meg, hogy pontosan hány hetes is vagy.

2011. ápr. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!