Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Köteles a munkáltatóm gyes...

Köteles a munkáltatóm gyes mellett visszavenni?

Figyelt kérdés

Júliusban lejár a gyed-em. A bölcsi beszoktatás miatt 1,5-2 hónapig gyes-en lennék és októbertől szeretnék újra dolgozni. Nekem mindegy hogy 8 órában vagy gyes mellett 6 órában csak több legyen a pénz.

Azzal viszont nem vagyok tisztában, hogy KÖTELES E visszavenni vagy csak visszavehet a mostani jogszabályok szerint.

Kérem csak az írjok aki ért hozzá, mert már olvastam ezer helyen és azt írják hogy igen visszamehetek de nem ez érdekel hanem a munkáltatói oldal kötelességei.


2011. ápr. 21. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:

A munkáltató nem köteles visszavenni, viszont nincs joga fizetés nélküli szabadságon tartani sem. Vagyis írnod kell egy levelet, melyben tájékoztatod, hogy lemondod a fizetés nélküli szabadságot, és szíveskedjen a bentlévő szabadságokról és a munkábaállás tényleges időpontjáról tájékoztatni.

Erre nem mondhatja, hogy nem vesz vissza, mert ha nem ad munkát, akkor állásidőre járó díjat, vagy rendelkezésre állást kell fizetnie.

2011. ápr. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
31%
Köteles visszavenni,de egy hónap után gyakorlatilag azt csinál,amit akar.Felmondhat,áthelyezhet,átminősíthet stb.
2011. ápr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, jó nagy hülyeséget írtál.

Attól, hogy visszamegy dolgozni, még a gyerek 3 éves koráig él a felmondási védelem, vagyis 30 nap elteltével SEM rúghatja ki rendes felmondással.

És a Munka törvénykönyve NEM tartalmazza a foglalkoztatási kötelezettségét a munkáltatónak.

2011. ápr. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Első válaszolótól kérdezném, mert nem értek hozzá, hogy a fizetés nélkülit miért kell lemondani, ha gyesen vagyok és munkába szeretnék állni. Nem a gyest kell lemondanom? Én nem tudom róla hogy fizetés nélkülin lennék. Köszi
2011. ápr. 21. 19:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!