Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munkaügyi kérdés: Áprilisban...

Munkaügyi kérdés: Áprilisban lejár a gyed-em, de ismét babát várok. A gyes-ből nem tudunk kijönni, ezért anyagi megfontolásból szeretnék visszamenni dolgozni, amíg bírom. A kérdésem, h ebben az esetben köteles-e visszavenni a munkáltatóm?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat is, h vki gyed után vhogyan tp-re ment, az nekem is jó lenne anyagilag, de nem tudom hogy kellene intézni.
2011. jan. 28. 13:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen, én is táppénzen vagyok, 6 hónap esne bele a gyesbe a második szülésig.

Én a főnökömmel beszéltem, azt mondta, ennek semmi akadálya. Intézzem a papírokat.

2011. jan. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Írj egy levelet a munkáltatódnak, hogy x.y naptól megszünteted a fizetés nélküli szabadságodat, és ki kívánod venni a bentmaradt szabikat.

Aztán beszélj a munkáltatóddal, hogy nem jössz vissza, mert veszélyeztetett terhesként pihenésre kötelezett a doki, így táppénzre mégy, kezeljenek tartósan távollevőként.

Így nem szív a munkáltatód, mert nem kell kiraknia, akit a helyedre vett, hanem foglalkoztathatja továbbra is, csak lesz egy kis plusz fizetési kötelezettsége. Legyen meg a levél, és még a határidő lejárta előtt szólj, hogy fizikailag nem mégy vissza, csak papíron.

2011. jan. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Milyen papírokat kell intézni? Köteles a cégem kiadni a szabadságaimat?
2011. jan. 28. 14:00
 4/9 anonim ***** válasza:
de ez ilyenkor nem úgy van, hogy ha táppénzre mész, akkor 2. gyed-ed alapja a táppénz lesz? (ami elég kevés :(
2011. jan. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha gyesről mégy szülni akkor a második gyereknél a tgyás/gyed alap a szerződés szerinti béred lesz, ha kiveszed a szabadságod és utána táppénzre mész akkor meg a szabadságon eltöltött napokra kapott pénzből + a betegszabadságból (ami a táppénz első 15 napja), számolják ki időarányosan.

Attól függ, hogy jársz jobban, hogy mennyi volt a bejelentett béred.

2011. jan. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
14:13-nak: Te munkaügyis vagy? A bejelentett bérem elég jó volt, de már több mint két éve itthon vagyok, ez nem számít? Így is a régi bérem lenne az alapja a második tgyás/gyed-nek?
2011. jan. 28. 14:19
 7/9 anonim ***** válasza:
ÉN felhívtam a munkáltatómat amikor lejárt a gyedem, és mondtam hogy újból terhes vagyok, 7 hónap múlva szülök, ilyenkor mi van. Mondták, hogy akkor vagy kiírnak szabira és utána szülésig táppénz, vagy megyek gyesre. Én a szabit + táppénzt választottam, nyugdíjas anyós pedig megigényelte addig a fiam után a gyest, így annyival több addig is a pénz.
2011. jan. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

14-13-as vagyok.


Nem vagyok munkaügyes, csak egy táppénzen itthon lévő kismama aki a második babáját várja:-)

Tehát a tgyás és gyed sosem lehet egy másik ellátás alapja, ha nem mégy vissza és nem lesz munkában töltött időd akkor mindig a szerződés szerinti béred veszik alapul vagy ha visszamégy állományba akkor a szabadságon töltött idő alatti béred meg ahogy írtam a betegszabi is beleszámít.

Ha magas a bejelentett béred akkor szerintem érdemesebb elmenned táppénzre, de ha felkeresel egy tb tanácsadót az pontosan ki tudja neked számolni, hogy jársz a legjobban. A neten is vannak ilyen oldalak, pl nlc cafén szakértő válaszol rovatban ingyenes, és van sok olyan ami fizetős.

2011. jan. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bocsánat hogy belekontárkodok, csak engem is érdekel a dolog, és nem vagyok teljesen tisztában a dolgokkal, vagyis mi van akkor ha a 2. baba a gyes-be születik bele. Mert már egy csomó kérdést olvastam, hogy a 2. babával kevesebb lett a TGYÁs meg a GYED.

Írtam egy levelet az OEP-nek, de érdemben nem válaszoltak rá, csak a törvényszövegeket másolták be, viszont ezek közül most kimásolok nektek egyet, hogy a TGYÁS összegét mi alapján számolják ki:


A terhességi-gyermekágyi segély összegét:


1. a jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző naptári évben elért, pénzbeli egészségbiztosítási járulék alapját képező jövedelem naptári napi átlaga alapján kell megállapítani.

2. ha nem rendelkezik a megjelölt időtartam alatt legalább 180 naptári napi jövedelemmel, a thgys kezdő napját megelőző 180 naptári napi jövedelem napi átlaga alapján kell megállapítani.

3. abban az esetben, ha a fenti időszakban nem rendelkezik legalább 180 naptári napi jövedelemmel, a terhességi- gyermekágyi segély naptári napi összegét a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér kétszerese harmincad részének figyelembevételével kell megállapítani. Ha azonban a pénzbeli egészségbiztosítási járulék alapját képező jövedelme ezt az összeget nem éri el, akkor a tényleges jövedelmet kell figyelembe venni.


Nem igazán értem ezt sem :(

Az 1. pont rendben van, az előző naptári évben kapott fizut veszik alapul.

De a 2. pont már nem világos,

szóval én ezt úgy ahogy van nem értem

2011. jan. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!