Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyósom szerint én ne beszélje...

Anyósom szerint én ne beszéljek a párom előtt a babáról és a terhességemről, mert untatja a téma, hiszen ő még nem fogja fel az egészet, még nincsen rá felkészülve. Túlzás, hogy két napja bőgök emiatt?

Figyelt kérdés
Hogyan titkolhatnék a párom előtt bármit is a gyerekéről? Hogyan lehet azt mondani, hogy ez a téma zavaró egy családban? Hát nem ez a legcsodálatosabb dolog, ami emberrel megtörténhet?
2008. okt. 2. 12:38
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

szerintem is fordítva van anyósod bekötve! Ha más nem, beszéld meg a pároddal, hogy Neked miért fontos erről beszélni!

Anyósodat meg már most állítsd le, mert pokollá fogja tenni a babázást is. Ha meg a párod még mindig anyucitól függ, akkor talán nem a babavállalás volt a legjobb döntésetek. Ha problémája van, akkor azt Veled illene megbeszélnie, és ezt már most tisztázzátok.


Hiányzik majd, hogy ott üljön melletted és kioktasson hogy szoptass, hogy pelenkázz, mikor mehetsz pisilni stb., stb. Ne hagyd, hogy életed legszebb időszakát tegye pokollá.


Csináljatok a pároddal jó sok közös programot, most még Te is aktív vagy, és akkor bőven lesz más témátok is.


(Van ismerősöm, akinek az anyósa maszkot adott minden látogatóra, anélkül senki nem mehetett be, illetve mindent ellenőrzött, majdhogynem szoptatni is ő akart.)

2008. okt. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Én arra gondoltam most hogy lehet hogy csak ez a téma köztetek, és másról nem is beszélgettek.Félre ne érts nem azt akarom mondani ezzel hogy ez baj lenne, de mivel a férfiak másként élik ezt meg mint mi nők, ráadásul nem éreznek semmit pl hányingert sem nem tudnak azonosulni vele azonnal idő kell nekik tényleg vízválasztó lehet ha megmozdul.Na szóval azt akartam kihozni belőle hogy én azt javaslom beszélgessél vele másról is pl munkahelyről milyen napja volt hogy érzi magát mit evett evett e én mindig ha hazajön elmeséltetem a napját aztán meg én is mesélek vagy fordítva meg a napi dolgokról és nem utolsósorban a babáról meg milyen lesz ha itt lesz már köztünk stb.Szóval ne csak ez legyen a téma és akkor szerintem nem lesz baj azzal hogy untatja mert érzi hogy az is érdekel téged ami vele történik, anyósoddal meg ne foglalkozz, anyósok már csak ilyenek csak a baba, párod és te legyél most fontos!

Boldog és egészséges babavárást!

2008. okt. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Még valamit !

Azanyósod gondolkodjon az őküszöbén belül..a te kapcsolatodban,meg legyen a ti dolgotok ki kinek az oldalbordája..

Ez a nyanya egy maradi majom! - annyira felidegesedtem, hogy na..!

A nők rég többet dolgoznak mint a férfiak, meg milyen oldalborda? -na szerintem szüntessétek meg a beleszólási jogát...mert ha most ebbe beleugat, mi lesz később??- te leszela világ legroszabb anyukája stb...a férjed meg nem fog megvédeni előle..most kell rendet tenned!

Elnézést a stílus miatt, de ettől mindig frászt kapok..van ilyen a környékemen sajnos elég közel.

2008. okt. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Az én férjem mikor megtudta, hogy talán terhes lehetek nagyon boldog lett és beparázott mikor a rendelőt elhagyva csak bőgtem mint egy kislány és nem tudtam megszólalni. Mikor végre kiböktem hogy apa lesz nagyon boldog lett. Később ő is bekattant mert ő igazából csak egy pasi és nem ő élte át. Nagyon kiosztottam. Felesleges volt, mióta rugdos a bébink szinte a hasamra van tapadva és olyan odafigyeléssel vette meg a babakocsit, hogy meglepődtem még én is. Sajnos viszont ezen szinte minden nő átmegy mert a férfi nehezen viseli hogy nem ő az első és beijed: ha most ez van mi lesz később. 23 hetes kimami
2008. okt. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Szegénykém, nem lesz egyszerű a terhességed, és lehet, hogy pont akkor nem számíthatsz majd a párodra, mikor a legnagyobb szükséged lesz rá. A hormonok miatt a neheze még hátravan. Szükséged lesz minden lelkierődre. Nálunk akkor változott nagyot a helyzet, mikor megszületett a baba, addig MINDEN aggályomat és kétségemet barátnőkkel beszéltem meg. Baromi nehéz volt, de annak örülök, hogy anyósomat még az elején leszereltem a saját anyámmal együtt, és az első heteket szigorúan hármasban töltöttük.
2008. okt. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Szia. Az utolsó kommentedre. Hidd el várja ő, meg szereti is a babát, de mivel a terhességel kapcsolatos dolgokat Te érzed, ugyanúgy az örömöket,mint a kellemetlenségeket, neki ez az egész megfoghatatlan. Nálunk ugyanez van. Pedig a páromnak van már az előző házasságából két gyerkőce, és látom milyen csodálatos apa is ő. De neki ott az egésznapos robot, míg nekem nincs más dolgom, mint várni, felkészülni a baba érkezésére. Ezért próbálok vele minden másról is beszélni, munka, barátok, eljárunk együtt vásárolni, vacsorázni, moziba. Ha meglesz a baba, akkor kézzelfoghatóvá vállik számára is, és meglátod, ugyanúgy fogja szeretni, mint Te. Azért mert a legtöbb ffi nem mutatja, hogy untatná, az állandó babatéma, attól még untatja. Törődni kell velük is, hiszen ők is olyanok mint a gyerekek. Szerintem ne aggódj, ne várd, hogy ugyanúgy élje át a terhességed, mint Te. Boldog babavárást!
2008. okt. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Az én anyósom is mondott ezt-azt amit állítólag nem szabad elmondani a párunknak mert ez csak a nőkre tartozik.Nem hallgattam rá mert azért párom a párom hogy mindent megbeszéljünk,és ő el is várja ezt.Szerintem ne hallgass az anyósodra,ne engedd hogy ő diktáljon.Igenis kell beszélni a babáról,és ha azt fel tudta fogni hogy hogy kell csinálni a gyereket,akkor azt is fel tudja hogy gyereke lesz.Beszélni kell a babáról,a papákat egyáltalán nem untatja,főleg ha szereti a gyermeke anyját.Csak a szívedre hallgass,neked kell tudni mi a jó.Ne sírj hanem állj ki magadért,magatokért!Anyósod felfoghatná hogy már felnőtt az ő pici fia!
2008. okt. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm lányok a sok hozzászólást és bátorítást! Valóban hármónkra kell koncentrálnom, s anyósommal nem foglalkozni. A párommal megpróbálok még beszélni erről, hogy pontosabban lássam, mi a helyzet, s türelmesen kivárom, hogy ő is kapcsolódni tudjon a babavárás öröméhez. Mert ugye minden nyűgjével, fájdalmával együtt, ez tényleg csoda klassz időszak!
2008. okt. 2. 13:20
 19/23 A kérdező kommentje:
Már meg is nyugodtam. :))
2008. okt. 2. 13:33
 20/23 anonim ***** válasza:
Az én párom is örül. De én 3 éve kérleltem hogy legyen gyerekünk. Félt és lehet most is fél hogy nem lesz jó apa. A felelőségtől most már nem csak ketten leszünk stb. Nekik is ezt fel kell dolgozni. Sokszor én is be vagyok ilyedve és itt nem egy kismama írta ugyan ezt. :-) Szokta simogatni a hasam de nem beszélget még vele. Azt mondta még fura én elfogadom. Beszélgess a pároddal a babával kapcsolatban mik az érzései. Nálunk is a párom nagymamája és a növére (anyukája meghalt) még nem tudja hogy babát várunk pedig már a 16. hétben vagyok. Nem igazán fogadnak el engem de nem érdekelnek. És nem fog érdekelni a véleményük sem. Te is ne foglalkozz anyósod mit hord össze.
2008. okt. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!