Annyira felháborító hogy vannak itt olyan kismamák akik nyugtatják egymást hogy a dohányzás nem árt a magzatnak! Csak én érzem úgy hogy ez minimum szánalmas?
Mondhatnánk persze és mondják is sokan hogy nem az én dolgom DE igenis kíváncsi voltam és vagyok rá hogy csak engem háborít fel ez a dolog?!
Ez az oldal pedig igenis ilyen kérdéseknek is helyet ad!
De tudjátok mit!!!DOHÁNYOZZON MINDENKI!!!
Ez NAGYON JÓ DOLOG!
NEM ÁRTALMAS ÉS MÉG A BABÁNAK IS JÓT TESSZ!
Ezt akarjátok hallani??Csak nyugodtan...mert hát mit árthat neki!Nekem se ártott!(Örülj neki hogy nem ártott!)
De szerintem volt egy NAGYON ROSSZ HATÁSA!NEM VAGY KÉPES FELMÉRNI HOGY MI A JÓ ÉS MI A ROSSZ A SAJÁT GYEREKEDNEK!Na ez a gáz!
Igaz még nem szoptattam de majd fogok...!
Gondolom a nikotinos tej is nagyon jót tesz a babának:-)
nos ismét kiforgatják az ember szavát!
ugyanis az utcán nem nikotin van hanem szmog! de ezt is félreértette valaki!csak azért hogy kötekedhessen kedvére!
.....kedvezőtlen időjárási és szennyezési körülmények között füsttel telített köd jön létre. A szmognak két típusát különböztetjük meg, az egyik a redukáló, a másik az oxidáló típusú. A Los Angelesben keletkezett szmog oxidáló típusú volt. Ez a típus a levegőben lévő szén-monoxid, nitrogén-oxid, szénhidrogének és az UV-sugárzás kölcsönhatásának eredményeképpen jön létre. A fotokémiai reakcióban különböző anyagok keletkeznek, mint pl. hidrogén-peroxid, salétromsav, aldehidek, stb. A legveszélyesebb összetevő azonban az ózon. A veszélyesen megnövekedett ózonszint hatására csökken a tüdő vitálkapacitása, a légutak ingerlékenysége nő, köhögés lép fel, jelentkezhet légzési nehézség és asztmás roham is. Az ózon nem szívódik fel, hanem azon a szöveten fejti ki a hatását, amelyikkel érintkezésbe lép. Jelenlétében csökken a koncentrálóképesség, romlik a látásélesség, fejfájás és torokfájás is felléphet.
Az ózon a tüdőben meggátolja az ott lévő makrofágok működését, valamint különböző enzimek működését is gátolja. A makrofágok működésének károsodását egyrészt az okozza, hogy csökken a makrofágok száma, másrészt pedig az, hogy a makrofágok fagocitálóképessége is lecsökken. Ennek eredményeképpen a tüdő sokkal fogékonyabb lesz a különböző fertőzések iránt, melyhez még az is hozzájárul, hogy a tüdő interferon termelése károsodik. Az interferon egy, az immunrendszer működésében szerepet játszó anyag. Mindezek mellett az ózon szerepet játszhat tüdőgyulladás, tüdővérzés, tüdőtágulat létrejöttében.....
no akkor most mi is van? midnenki maradjon otthon, aki mégis kiteszi terhesen az utcára a lábát le kell lőni! le kell lőni minden kismamát aki csak ránéz a cigire, az alkoholra, vagy netalán diétázni mer hogy ne hízzon sokat!
fogjátok már fel végre: nem TI nevelitek fel mások gyerekeit! nehogy már azért legyen valaki degenerált hülye mert van amiben gyenge jellem! Kár az ilyen és ehhez hasonló kérdések indítása, hiszen más kérdésnél (mivel eleve itt névtelen mindneki) lehet éppen aggódva válaszol egy doháynos pont neked kedves ellenkampányos! Mert lehet másban te szorulsz segítségre! mert azt még sehol sem olvastam hogy akár a cigiben, akár bármely más rossz szokásban segítő kezet nyújtott volna valaki is!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!