Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kérem írja le vki az abortusz...

Kérem írja le vki az abortusz minden lépését, onnan kezdve, hogy egyáltalán hol kell rá jelentkezni?

Figyelt kérdés
Légyszi írjátok le részletesen, hogy mennyi időt vesz ez igénybe. Nagyon fontos lenne, kérlek komoly válaszokat írjatok, és főként olyanok, akik átestek rajta, vagy járatosak benne. Nem kell lehülyézni, tényleg ez az egyetlen megoldás most számomra. Nagyon köszi előre is.
2010. jan. 24. 17:03
1 2 3 4 5 6
 41/55 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat, még azokat is, amikkel nem értek egyet, hiszem vettétek a fáradságot, hogy írjatok nekem. Nem jókedvemből döntöttem így, és megértem, akik nagyon ellenzik, eleinte én is az ő álláspontjukon voltam. Védekezés mellett történt a dolog, de az illető azóta otthagyott, nem vállalja a gyereket, itthon világosan megmondták, hogy ha ilyesmi becsúszik, kiraknak, én pedig nem tudom vállalni ezt. Még csak pár hetes a magzat, úgyhogy annak ellenére, hogy tényleg egy élet kioltása, a pici még semmit nem fog érezni. Mondom, megértem, akik elítélnek emiatt, de én nem akarok utcára kerülni, és a gyereknek se lenne jó. Akik pedig megértőek, azoknak is köszönöm.
2010. jan. 24. 21:33
 42/55 anonim ***** válasza:
12%

Tévedsz kérdező, érezni fogja.


Azt pedig, hogy "védekezés mellett becsúszott" azért nem értem, mert közel 30 éves vagyok, 14 éve élek nemi életet, és soha nem "csúszott be". Ha kiszakadt a gumi, mentem esemény utániért, 12 órán belül.


Egyetlen egyszer nem mentem el esemény utániért, az tudatos döntés volt a párommal. Az "eredmény" 2 éves, és most éppen nem akar elaludni...


Te már döntöttél. Ennyi. Megértem a nehéz helyzetedet. De a döntésedet sosem fogom. Mindig van más megoldás, csak keresni kell. Ennyi a véleményem, és ezzel el is köszönök.

2010. jan. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
26%
A kérdezőtől kérdezném, hogy hány éves vagy? Mi az, hogy kiraknak otthonról? Akkor még kiskorú gondolom, hogy tanulsz, és nem tudsz megélni, mert még nem dolgozol.
2010. jan. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy kérdés az abortusz ellenzőknek: Megszülnéd úgy a gyereket, hogy nincs hol laknod, nincs pénzed, nincs semmid? Tök jó, nem ölted meg de egy életen át szenved, és nyomorog. Ez megoldás. Vagy megszülöd és örökbe adod?? Az után nem érzed magad szarul? Tiszta lelkiismerettel élnél tovább??

Tudjátok kiket ítélek el? Akik önzőségből vetetik el, akinek mindene megvan, hogy felneveljen egy gyereket de mégse tartja meg. Na ez elítélendő.

Egy példa: Anyukám 42 évesen spirál mellett esett teherbe, meg akarta tartani, de közölték vele, hogy ha megtartja 95% hogy belehal a szülésbe. Kénytelen volt elvetetni, akkor most Ő is egy gyilkos?

Még valami, szerintem nagyon sok gyerek jobban járt volna ha meg sem szülik. Nézzetek körül, sok nő szül a semmire egy csomó gyereket, azok meg éheznek, nélkülöznek, nyomorognak. (nem csak a cigányoknál) Na akkor ez jobb, mint egy pár hetes magzatot elvetetni? Vajon miért engedik 12 hétig az abortuszt?

2010. jan. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd, úgysem értik meg. Szerintük még akkor is meg kell szülni ha 10 kan erőszakolta meg és úgy lett a gyerek... Ha a nő belehal az nem lényeg csak a gyerek szülessen meg, kb az jön le abból az állításukból, hogy a nőnek semmi joga, mert a magzatnak semmi köze hozzá, hanem egy külön élőlény... Na ja, csak a nőben van...
2010. jan. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
0%
A nőnek is van joga, meg a magzatnak is és ami ennél is fontosabb, hogy lehetősége is van! Szerintem egyszerűbb lenne megoldást találni erre a dologra a baba megtartása mellett, mint ezt az abortusz herce-hurcát végigcsinálni. Szerintem ha elmégy a családvédelmisekhez, biztosan fel fognak ajánlani az abortuszon kívül más lehetőségeket is, csak élni kell majd a lehetőséggel. Szorítok, hogy jó döntést hozz. Ha anyádék kiraknak az miatt, hogy kisbabád lesz, akkor szerintem minél hamarabb hagyd is ott őket! Van anyaotthon, ahol mindkettőtöknek jó helye lehet. De beszéltél már egyáltalán a szüleiddel, vagy csak a pici agyadban ezt így elkönyvelted?
2010. jan. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
0%
Más az ha valakit megerőszakolnak, mintha felelőtlen tiniként szexel össze-vissza védekezés nélkül. Azért a kettőt ne keverjük össze. Mit tennék, ha nem lenne pénzem felnevelni a gyereket? Talán védekeznék, hogy ne legyen erre esély. Azért a gumi nem olyan drága és a 72 órásra is kölcsön lehet kérni, ha éppen úgy jjön ki az esély. Ha valakinek semmi pénze nincs, akkor az abortuszra honnan szedi a 30 ezret? Akkor máűr egyszerűbb 72 órásra 5 ezret kölcsönkérni.
2010. jan. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
0%
Ja és még egy: Csak azzal fekszem le, akinek a gyerekét is vállalni tudnám. Ha pedig otthagy, akkor felnevelem egyedül. Az is igaz, hogy nem 15 éves vagyok és nem a szüleim tartanak el, hanem van munkám. Előbb kell gondolni a következményekre, mint utólag hülyeséget csinálni.
2010. jan. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
100%

Írta a kérdező, hogy védekezés mellett esett teherbe! Semmi sem nyújt 100%-os védelmet. Történt ami történt, nem Ő az első és nem is az utolsó!

Abban igazad van, hogy 15 évesen nem kell dugni, de valahol ez a szülő hibája. Érdekes nekem 15 évesen eszembe se jutott, hogy lefeküdjek valakivel, én meg lettem nevelve. Aztán jönnek azzal, hogy rossz társaságba keveredett, ezért olyan amilyen. Ez is jó nagy marhaság, nekem mindig olyan barátnőim voltak akik bárkivel össze feküdtek, és mégsem lettem ilyen. Szóval arra akartam kilyukadni, hogy a mai fiatalok azért ilyenek mert nincsenek megnevelve. Tizenpár évesen diszkóba járnak, lerészegednek, aztán összefekszenek az első jött-menttel. Bocsi tudom nem a kérdéshez tartozott.

2010. jan. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
33%

Szeretnék végszót írni, ez is egy meddő vita.

A kérdezőt félig saját maga, félig a szülei hozták ebbe a helyzetbe. Nem látunk bele az életükbe. Nálunk - és sok másnál sem - ilyen nem lett volna, az én szüleim mindig mellettem álltak, de van aki nem ilyen családban nőtt fel és valszeg a védekezést, szexet, hasonló témákat sem tudják megbeszélni. Nem azt mondom, hogy ő nem hibás, én is azt tartanám jobbnak, ha megszülné és örökbe adná ha már ő nem tudja felnevelni. De mások döntését csak tiszteletben tartani tudjuk, megmásítani nem.

És csak remélhetjük, hogy ezentúl még óvatosabb lesz...

36 hetes kismama

2010. jan. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!