Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez tényleg ennyire borzasztó?...

Ez tényleg ennyire borzasztó? :- (

Figyelt kérdés
Ma ctg-n ülve végig azt hallgattuk kismamák, hogy egy vajúdó nő ordít, hörög a fájdalomtól. Nagyon megijedtem, tényleg ennyire nehéz? .:-(
2013. aug. 10. 11:46
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
En az elso lanyomnal nagyon feltem a szulestol de kepzeld amikor elkezdtem vajudni furcsa nyugalom telepedett ram a ferjem idegesebb volt :) En lassan tagultam es amikor ugy ereztem,hogy nagyon faj akkor kertem erzestelenitot :) Ma mar nem kell szenvedni a szulesnel!!Amikor teljesen kitagultam akkor mar nem kaptam erzestelnitest. Nehez volt kinyomni a babat de nem borzalmas es mondok egy jot e;felejted a fajdalmakat mert igy vagyunk programozva ;) Tudod volt egy anyuka aki meselte o annyira felt a szulestol azert kerte,hogy csaszarozak es ugy is tortent.Nahat amikor en megszultem a kislanyom par ora mulva vigan jartam keltem zuhanyoztam lehet kimerulve de a kedves holgy aki felt a szules fajdalmaitol mozdulni sem birt a szetnyesett hasaval ami szerintem jobban faj es hosszabban azutan.
2013. aug. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
49%

"Fogtok ti még ordítani, meglepődtök amikor a következő gyereknél annyira fáj majd, hogy ordítva, bőgve könyörögtök a császárért. :)"


De nagyon a védelmedbe vetted. :) Ezek a kedves szavak meg is érdemlik...

2013. aug. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:

38-as. Azt írod, hogy itt mindenki a véleményét írta.

A cig-ányozás, meg komédiázás, meg a filmben látta, hogy így van, az nem vélemény, hanem minősítés.


Kben a kérdés az volt: "Ez tényleg ennyire borzasztó?"

Mindenkinek a személyes élményét kellett vna leírnia, bátorítania a kérdezőt, stb.

DE NEM cig-ányozi, lenézni, beszólni stb annak, akinek igenis alacsony a fájdalomküszöbe, aki sírt, ordított, edát- kért!


(Ha az ilyeneknek a gyereke szül majd és ordít, azt is lecig.ányozza? Rászól, hogy jajj lányom, legyél már kultúrált!! ??????????)

2013. aug. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
Nekem annyit mondott a szülésznő, hogy nem kell itt ordítani, attól csak berekedek. Fájt iszonyatosan, meg kell hagyni, és cseppet sem kellemes, ráadásul nekem kicsi a fájdalom küszöböm, így sajnos a felére nem emlékszem. Azt tudom, hogy adtak még Oxit, fájásgyengeségre, ami nem használt, de szerencsére nem tartott sokáig, a vajúdástól a legvégéig mindössze talán 7-8 óra volt, bár már előtte két nappal elkezdtem tágulni. Amikor viszont a mellkasomra tették minden elszállt, és magamhoz ölelhettem végre...
2013. aug. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:

Én írtam a 26-os kommentet.

Szerintem a személyes élményemet írtam le. Történetesen egy kisebbségi kismama kiabált és úgy ahogy leírtam.

A kérdezőt pedig szerintem csak bíztattam és abszolút pozitív történetet vázoltam fel.

Az a kedves válaszoló pedig, aki személyes sértésnek veszi, hogy nem kiabáltam és a következő szülésemhez a fenti kedves szavakat intézi, már ne is haragudjatok, de elmehet a fenébe.

2013. aug. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:

Én négyszer szültem és négyszer üvöltöttem, mikor kibújt a baba.

Az elsőnél kötelező volt csendben tűrni, az még a régi rendszer volt. Fekszik anya és pofa be.

A másodiknál szintén feküdnöm kellett egy fényárban úszó sokágyas szülőszobán és az nagyon rossz volt, azért jajgattam, rám is szóltak.

Harmadik már kulturált, emberi körülmények között történt, ott egy megmagyarázhatatlan káromkodás roham jött rám, ma sem értem. Nem is szeretek rágondolni.

A negyediknél pedig jajgattam fájás alatt és nagyon jól esett, szinte fájdalomcsillapító volt.

De én mindig csak a kétperceseknél lettem ilyen, addig fél lábon bírtam mindegyiknél. Nekem az utolsónál sokat segített, hogy végig állva vajúdhattam.

2013. aug. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
46%
26! Nem rólad volt szó, hanem a 25-ösről, és igen, minden átkot megérdemel. :)
2013. aug. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 A kérdező kommentje:
A viták ellenére is sokat segítetek, köszönöm továbbra is! :-) Kicsit nyugodtabb vagyok már ma reggel, főleg hogy mintha kicsit elfogadottabb lenne számomra hogy ez így természetes, valaki bírja valaki kevésbé. Várom továbbra is a hozzászólásaitokat!
2013. aug. 11. 10:40
 49/52 anonim ***** válasza:
:) Nem kell félned, még a legnyámnyilább csaj is kibírja, max kiabál. :) Meg ott van az EDA, ha nem vagy ellene. :)
2013. aug. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
Én a második szülésemnél 18 órát vajúdtam és annyira elviselhetetlenül fájt, hogy marhára nem érdekelt, hogy ordítok, azzal foglalkoztam a legkevésbé. Pedig alapvetően én is csendes vagyok, sőt szociális fóbiám van, aminek egyik legjellemzőbb tünete, hogy az ember kórosan fél attól, hogy mások nézik vagy hallgatják, és kórosan fél attól, hogy mások mit gondolnak róla. Na, akkor a fájdalom minden effajta félelmet felülírt.
2013. aug. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!