Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez tényleg ennyire borzasztó?...

Ez tényleg ennyire borzasztó? :- (

Figyelt kérdés
Ma ctg-n ülve végig azt hallgattuk kismamák, hogy egy vajúdó nő ordít, hörög a fájdalomtól. Nagyon megijedtem, tényleg ennyire nehéz? .:-(
2013. aug. 10. 11:46
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
93%
Én jól bírom a fájdalmat, legalábbis azt hittem. Mire a 4 kg kisfiam megszületett, már halálfélelmem volt. De nem ordibáltam, inkább egy lepedőt szorongattam meg abba haraptam bele, amikor már elviselhetetlennek éreztem :). Nem vagyok ordibálós fajta meg tök cikinek is éreztem volna, h mindenki azt hallgassa, ahogy visítok...
2013. aug. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
100%
Én sem ordítottam (én csendeben szeretek szenvedni), de igen, nagyon fáj. Ezen nincs mit szépíteni. Túl kell élni.
2013. aug. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
91%
Nem érdemes a hallottakból túl sok infót leszürni. Mindenkinek más a habitusa, a fájdalomküszöbe, a fájdalma. És az sem mindegy, hogy ki mennyi idöt vajúdik. Azt pedig soha nem tudhatod, hogy a hangosabb csoportba fogsz-e tartozni. Ami tuti, hogy a többségnek ez elég fájdalmas élmény. De remélhetőleg ennek ellenére jó is.
2013. aug. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
75%
Szóval a fájdalomtól való ordítás csak komédia? Na persze. Ordítottam, mert annyira fájt, hogy nem bírtam hang nélkül elviselni. Nem direkt, hiszen semmi érdekem nem származott belőle, csak hátrányom, de egyszerűen ordítanom kellett, mert úgy éreztem, hogy megdöglök, és nem bírtam csendben tűrni. Igen, alacsony a fájdalomküszöböm, de erről aztán végképp nem tehetek.
2013. aug. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
100%

minden nőnek más a szülés....

sőt még egy nő két szülése is lehet szöges ellentéte a másiknak !


ha neki úgy esett jól .....

ettől még nem kell megijedni

lehet h szinte fájdalom nélkül lesz meg a gyerek 30 perc alatt

de az ellentéte is lehet

ezt előre nem tudhatod ...

lelkileg fogadd el h meg kell válnod a gyerektől és engedd h megszülessen :-)

2013. aug. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem a többség nem ordít. Amikor a szülőszobán voltam, mellettem vagy tucatnyian megszültek abban az időben, és egyetlen hangot sem hallottam. Én is legfeljebb egy nyögést adtam ki, amikor nyomni kellett. Nem is éreztem késztetést arra, hogy kiáltsak, mert annyira nem fájt a dolog.

Alapvetően ez lelki alkat és hozzáállás kérdése. Egy fiatal anya, aki még éretlen, és esetleg nem is akarta azt a gyereket, másképpen áll hozzá a szüléshez, mint egy érett nő, akinek ez volt a legfőbb vágya.


Nekem, ha egy nehéz szülésem lett volna, bármennyire is fájt volna, szégyelltem volna ordítani. Szerintem ciki. Japánban meg egyenesen szégyen!

2013. aug. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
100%
Minden szülés más és más, valaki könnyen szül és van aki nehezebben ez sok mindentől függ. A lényeg az hogy nem kell rá görcsölni és pánikba esni.
2013. aug. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Valószínűleg kívülről sokkal félelmetesebb hallani ezeket a hangokat, mint amikor én adom ki ezeket. Próbálok lazítani majd és nem erre gondolni a maradék napokban, és erősnek lenni, de már most mennék szülni csak hogy túl legyek rajta.
2013. aug. 10. 14:10
 19/52 anonim ***** válasza:
77%
Hát nem egy sétagalopp az tuti. Én is ordítottam sajnos, pedig azt hittem magas a fájdalomküszöböm. Barátnőm meg se nyikkant. Szóval mindnekinek másmilyen.
2013. aug. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
63%

Hát aki nem érti, miért ordít valaki, meg miért üvölt - a filmekben látta, hogy úgy kell, és neki nem fájt egy cseppet sem, annak de jó!!!!

De nem kell így beszólni és minősítgetni a szülő nőket, akik ordítanak.

Én szülés előtt azt hittem, tök kemény vagyok, én nem fogok megnyikkanni sem.

Na, kaptam egy rakás oxit, eda nem igazán hatott, kézzel tágítottak, stb.

Eleinte , amikor még nem voltak brutál fájdalmak, "csak" remegtem a fájdalomtól, de a 14 órás vajúdás vége felé már egyszerűen nem bírtam a fájdalmat és igen is ordítottam. Iszonyatosan fájt. Nem voltam kemény,nem voltam hős. Egyszerűen nem bírtam az lenni, mert valami másik énem vette át az irányítást és tudtam, h nem kéne, de nem bírtam ki kiabálás nélkül.

És nem én voltam az egyetlen (hallottam...).

Van akinek nagyon fáj, főleg ha oxit is kap, van, akinek könnyű szülése van és kevésbé fáj neki. Minden szülés más, ahogy minden ember is más. Ennyi.


Ne félj egyébként! Nincs előírva, hogy neked milyen lesz. Lehet pikk-pakk meglesz a baba! :) Ha előtte ráparázol, nem javítasz a dolgon! :) Lazán és nyugodtan. Készülj fel rá, hogy fájni fog, mert fájnia kell. De egyáltalán nem biztos, hogy annyira borzasztó lesz!

Könnyű szülést kívánok! :)

2013. aug. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!