Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Borzasztó rossz előérzetek...

Borzasztó rossz előérzetek ellenére egészséges baba? Jártatok így?

Figyelt kérdés
Olyanok válassza is érdekel, akinek végig rossz előérzete volt, és sajnos beigazolódott.
2013. aug. 6. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire számít ez rossz előérzetnek, de én úgy éreztem, hogy a baba, aki bennem van, nagyon gonosz, afféle antikrisztusként tekintettem rá. Úgy éreztem, hogy egy sorozatgyilkost hordok ki. Persze ez elmúlt amikor megszületett, tündéri kislány azóta is. De végig bennem volt ez a rossz érzés.

Van, akinek beigazolódik a rossz előérzete, van akinek nem. Igazából sajnos nem lehet tudni, hogy a baba egészséges lesz-e, amíg meg nem születik, de nem szabad úgy hozzáállni, hogy nem, mert teljesen felesleges érzések ezek, nem befolyásolnak semmit, ez a "bevonzod a rosszat" egy nagy baromság.

2013. aug. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ez csak paranoia
2013. aug. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én a második gyermekemnél éreztem rosszat terhesség alatt már a legelején. Nem tudtam mire vélni, mivel évek óta vártunk rá, hogy összejöjjön a baba, ő a második férjemtől van. Kétszer kértem időpontot abortuszra meg voltak a papírok a pénz is ki volt fizetve.De nem volt szívem megtenni. Megszületett, nyűgös baba volt nagyon, egy évesen már láttam, hogy valami nincs rendben nem olyan, mint a többi ennyi idős gyermek. Három évesen kaptuk a diagnózist autizmus sprektumzavar enyhe értelmi fogyatékossággal társulva.
2013. aug. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer a vetélést éreztem meg, de ez nem jelent semmit. Az anyukák rend szerint pánikolnak mindenen és mindenért. A megérzések pedig csak arra jók hogy pánikba tartsák őket.
2013. aug. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Már van egy egészséges gyerekem és volt egy élettel összeegyeztethetetlen betegséggel fejlődő magzatom, akkor végig a terhesség alatt rosszkedv gyötört, majd kiderült a baj.


Most megint ugyanolyan kedvem lett, nem is tudom elmondani. És még nem is biztos, hogy terhes vagyok, ha igen, max három hetes lehetek.


Köszönöm a válaszokat, utolsó, nagyon sajnálom!

2013. aug. 6. 21:59
 6/11 A kérdező kommentje:
Vagyis harmadik válaszoló, sajnálom!
2013. aug. 6. 22:00
 7/11 anonim ***** válasza:
3-as, miben volt más, mint a többiek?
2013. aug. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Első ez nagyon durva....komolyan ezt érezted? Mondjuk még felnőttkorában beigazolódhat...
2013. aug. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Sajnálom a történteket. Nekem volt borzasztó rossz előérzetem az előző terhességemnél, és be is igazolódott sajnos, pedig igyekeztem elhessegetni az állandó rossz érzéseket, nyugtalanságot. Nem a kedvem volt rossz, egyszerűen éreztem, hogy rettenetesen nagy a baj, már akkor, amikor a pozitív teszt a kezemben volt. Aztán jó sokáig nem derült ki, hogy valóban baj van.

Őszintén remélem, hogy Nálad ezúttal nem jól működik a megérzés - ha valóban babát vársz.

Nyugodtan írj privit, ha gondolod.

2013. aug. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Első terhesség, váratlanul hamar pozi teszt (azt hittem, hónapokig nem jön össze), vizsgálat, tökéletes leletek, minden oké. Kis barnázás, de van szívhang. A teszttől kezdve éreztem, hogy baj lesz. Nem is mertem örülni és beleélni magam. Azt hittem, a 12. heti genetikai vizsgálaton fog kiderülni, hogy baj van. De már a 10. hetin kiderült, hogy nincs baba. Olyan szinten éreztem, hogy baj lesz, hogy nem engedtem a férjemnek, hogy bejöjjön uh-ra, hanem azt gondoltam, hogy ha minden oké, megkérem a dokit, hogy hívja be, hogy ő is láthassa. Még szerencse...

A dokinak is mondtam előtte, mikor kérdezte, hogy vagyok, hogy nagyon félek, hogy baj lesz...

Fel is tettem itt egy kérdést, hogy lehet-e érezni, ha meghal a baba. Volt, aki azt írta, hogy hallgasson az ember a megérzésére. Én próbáltam mondogatni, hogy minden oké, minden oké, mert tényleg semmi nem indokolta a parát (a családban soha nem volt ilyen), de nem sikerült elhinnem. :((

De engem megnyugtatott volna, ha a genetikai vizsgálaton minden oké, és túlvagyok a 12. héten.


Gondolkoztam azon, hogy lehet, hogy azért ment el, mert a félelmeim miatt nem is igazán tudtam örülni neki (pedig akartuk!), de nem hiszem, mert annyira határozottan és erősen éreztem a bajt.

2013. aug. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!