Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik! Veletek is megesik?

Kismamik! Veletek is megesik?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Én egy 33hkm vagyok. Budapesten élek. A mindennapokban megesik,hogy sajnos BKV-val kell utaznom a munkahelyemre. Nos azt szeretném kérdezni a kismamiktól,aki itt ,vagy hasonlóan nagy városban élnek,ahol van tömegközlekedés,hogy nekik valamilyen szinten át adják-e a helyet?! Félreértés ne essék,nem azért mert nem tudok állni,mert béna vagyok. Csak az érdekelne,hogy csak itt a fővárosban ennyire pökhendik,és bunkók az emberek,hogy inkább megelőz és leül,vagy máshol is? Mert hallottam,hogy vidéken sokkal kedvesebbek az emberek. Nos ha veletek kismamik történt ilyen eset megosztanátok velem? Csak érdekesség szempontjából. :)

2012. aug. 30. 22:06
1 2 3 4 5
 41/44 A kérdező kommentje:
Én mindenkinek zöldet adtam azért! :)
2012. aug. 31. 18:27
 42/44 anonim ***** válasza:
79%

"Sőt, nem hogy nem adták át a helyet sosem, de mikor volt üres hely és le mertem ülni akkor még egy idősebb - de nem annyira idős nő - fel is akart állítani, hogy milyen bunkó vagyok, hogy nem adom át neki a helyet. "


Egy fórumon írták, hogy amikor a villamosra felszállt egy terhes nő és valaki felállt, hogy átadja neki a helyet, mögötte egy bácsika beleakasztotta a botjának a kampós végét a karjába, így rántotta vissza, merthogy márpedig oda ő ül le.

Nem csoda, hogy néha nem szívesen adja át a helyét az ember, ha a reakció nem az, hogy "köszönöm", hanem az, hogy "na végre!".


Engem csak egy idős néni vágott könyökkel hasba 7 hónapos terhesen. Szálltam fel a buszra, láttam, hogy van egy üres hely, elindultam arrafelé. Ő közben egy lépéssel mögöttem jött, látta, hogy elindulok a hely felé, és a hátrányt egy jól irányzott csapással akarta behozni.


Amúgy érdekes, de - legnagyobb döbbenetemre - a kamasz fiúkkal volt a legjobb tapasztalatom. Bár nem is terhesen, de gyerekkel. Ugrottak babakocsit emelni, sokszor kérés nélkül is. Pozitív volt még a tapasztalatom azokkal az idősekkel, akik közben maguk is rászorulók voltak, és tőlük nem is fogadtam el.


A legrosszabb tapasztalatom a 15-25 éves lányokkal volt. Határozott elképzeléseiket ("ha nekem gyerekem lesz, nem fogok vele buszra szállni") pofavágások mellett nagy hangon közölték, holott egyszer csak annyit kértünk udvariasan, hogy a babakocsiknak kialakított helyről lenne-e kedves elállni máshová (volt bőven hely, még ülőhely is), mert betolnánk oda két kocsit. Neki mindegy hol áll, mi viszont máshol akadályoznánk a fel- és leszállást.

2012. aug. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
82%
A terhességem elején én is nagyon rosszul voltam. Még szerencse, hogy a párommal utaztam, mert ha ő nincs mellettem, akkor biztosan elájulok. Nem volt kellemes 15 km-t állni, engem is sokan néztek de nem szóltak volna hogy esetleh üljek le. Egyébként szlovákiai vagyok.
2012. szept. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
100%

Kedes 4 es.

Nem arról van szó hogy a terhesség betegség hanem és most figyelj TÖMEG közlekedés vagy is nagyobb az esélye annak hogy valaki megüti a hasad vagy elesel mert befékez a busz.de sztem ez nem jutott eszedbe.nekem se nagyob adják át a helyet csak az idősebbek de azok közt is vannak kivételek

2012. szept. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!