Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik! Veletek is megesik?

Kismamik! Veletek is megesik?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Én egy 33hkm vagyok. Budapesten élek. A mindennapokban megesik,hogy sajnos BKV-val kell utaznom a munkahelyemre. Nos azt szeretném kérdezni a kismamiktól,aki itt ,vagy hasonlóan nagy városban élnek,ahol van tömegközlekedés,hogy nekik valamilyen szinten át adják-e a helyet?! Félreértés ne essék,nem azért mert nem tudok állni,mert béna vagyok. Csak az érdekelne,hogy csak itt a fővárosban ennyire pökhendik,és bunkók az emberek,hogy inkább megelőz és leül,vagy máshol is? Mert hallottam,hogy vidéken sokkal kedvesebbek az emberek. Nos ha veletek kismamik történt ilyen eset megosztanátok velem? Csak érdekesség szempontjából. :)

2012. aug. 30. 22:06
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
50%

Én azt vettem észre, hogy a nők előbb átadják ilyenkor a helyüket, mint a férfiak. Valószínűleg azért, mert vagy voltak már terhesek, és tudják, hogy milyen, vagy lesznek. A fiúk kevésbé adják át. A múltkor utaztam a villamoson, láttam, hogy a srác a szeme sarkából figyelt, és észre vette a hasamat, de a helyét nem adta volna át. Jó mondjuk nem esett nehezemre állni, na de akkor is. Legalább felajánlhatta volna. De én ezt csak Pesten tapasztaltam. Amikor a szüleimnél vagyok vidéken, ott bárki átadja.

38+2 hkm

2012. aug. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
66%
Nekem egyszer átadta a helyét egy hölgy a villamoson, itt Pesten, de olyan is volt, aki szinte versenyt futott velem a helyért, és ő győzött. Arra is volt példa, hogy 8,5 hónaposan kánikulában felszálltam a villamosra, két nagy szatyorral a kezemben. Megálltam egy fiatal srác mellett, aki látványosan nem vett észre. Az utazóközönség többi tagja, meg csak lesett, hogy elkezdek-e balhézni. Na arra várhattak. Egy nyugdíjas bácsi vett észre, és szégyenszemre ő volt az egyetlen aki átadta a helyet, én meg szégyenkezve ültem le, mert már állni sem bírtam. Volt olyan is, hogy felszálltam egy zsúfolt villamosra, és egy anyósom korabeli hölgy rögtön elkiáltotta magát: valaki adja át a helyet a kismamának.
2012. aug. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
58%
Csak érdekesség szempontjából: Én is Budapesten voltam kismama, és a 10-en évesek előreengedtek az ajtóban, átadták az emberek a helyet, beengedtek vizsgán előre, ismeretlenek leszólítottak, hogy hogy bírom a meleget, mikor lesz meg a baba, bevásárlóközpontban előreengegtek a pénztárnál, a szomszéd néni becsöngetett hozzám, ami 10 év alatt egyszer sem fordult elő, és megkérdezte, hogy vagyok... Talán én is sugároztam magamból ezt a végtelen csodát, amit átéltem, hogy mindenkire ennyire hatott, de nekem tényleg ilyen volt! Csak azért írom le, mert tudom, hogy rengeteg sérelem fog itt összegyűlni, és talán enyhít a a tudat, hogy azért nem mindenki bánik így a kismamákkal.
2012. aug. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
14%
Én gyakran közlekedem, főleg a hármas metrón. Rendszerint látom,hogy átadják a helyüket, én is át szoktam adni (nő vagyok), szerintem maradt még udvariasság. Persze, előfordul,hogy nem adja át valaki a helyét, de elég nagy hülyeség ezt egy városra húzni. Különböző emberek vannak. Azt pedig ki nem állhatom, ha felszáll egy terhes nő, láthatólag semmi gondja nincs és már látszik a testbeszédén és arckifejezésén,hogy "heló, terhes vagyok, azonnal álljon fel mindenki!!" és a következő megállónál le is száll. na, ettől rosszul vagyok. A terhesség nem betegség. Szóval az éremnek két oldala van. Én például kevesebbet látom,hogy az időseknek adják át a helyüket, amikor én utaztam, terhes nő még nem ácsorogta végig az utat, az fix.
2012. aug. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Köszönöm,hogy írtál pozitív példát is!

Sajnos én nem fogom meg ennyire az embereket. nem tudom mi lehet az oka. igazából nem is foglalkoztam ezzel az egésszel majdnem a 30.hétig,de a múltkor utaztam az egyik nővéremmel a buszon és ő hívta fel a figyelmem,hogy 30-40es férfiak,és fiatalok üldögélnek mindegyik bámul mekkora a pocim,de egyik sem áll fel. azóta mindig megnézem kinek tűnik fel a nagy pocakom :D

2012. aug. 30. 22:27
 6/44 anonim ***** válasza:
12%
Sejtettem, hogy le leszek pontozva. Nagy kár.
2012. aug. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:

Nem én pontoztalak le!

De azt hiszem kicsit felhúztad magad a kérdésen. írtam,hogy nem azért kérdezem,mert követelem a helyet :) csak érdekelt,kivel mi történik.

Soha nem voltam leülős fajta,ahogy most sem.

2012. aug. 30. 22:37
 8/44 anonim ***** válasza:
64%

sziasztok!

én nem pestről és nem a tömegközlekedésről írnék.

most vagyok 28 hetes a második babámmal és sajnos az elejétől kezdve elég rosszul viselem a terhességem.

sokat egy helyben állni,vagy sokat sétálni pl nem is tudok.

minap voltam az orvosnál ahol 1 órát kellett várnom hogy le tudjak ülni,de még egy falnak se tudtam neki támaszkodni,

és a sok fiatak közép iskolás leányzó és közép korú hölgyek ott ücsörögtek a váróban,

míg mi többen kismamák álldogáltunk.

és senki nem vette a lapot.sajnos.

2012. aug. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
66%

Kedves 4-es!


Látszik, hogy te még nem voltál terhes. Az oké, hogy a terhesség nem betegség, na de vannak olyan kismamák, akiknek sajnos nem problémamentes a terhessége. Nem olyan könnyű ám jó nagy hassal és néhány plusz kilóval sokáig egy helyben állni. De majd ha te is várandós leszel megtudod.

Az meg, hogy az öregeknek kevesebbszer adják át a helyet... Nem egyszer tapasztaltam már, hogy fut az öreg a buszra, aztán ahogy odaér, eljátssza, hogy jajj neki mennyire fáj mindene. Közbe ha annyira fáj, akkor miért fut? 5 percenként járnak a buszok. És akkor beáll a sorba, mindenkit fellök, mert neki kell először felszállni. Mondjuk ezt inkább a néniknél vettem észre, a bácsik sokkal türelmesebbek.

2012. aug. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
17%

Kedves utolsó, (kérdező, és mindenki)


én nem háborodtam fel a kérdésen, sőt írtam is, hogy a tapasztalatom pozitív és én is mindig átadom a helyem. Nem értem,hogy miért kell lepontozni, hiszen nem hiszem,hogy haszontalan lett volna a válaszom, csupán a véleményünk tér el.


Azt,hogy én voltam (vagy vagyok-e) terhes, ne te állapítsd meg. Tisztában vagyok azzal,hogy ez egy csodálatos dolog, csupán megmutattam az érem másik oldalát. Attól,hogy valaki terhes, még nem lesz rögtön bájos is. Hány olyan terhes nőt láttam már, aki részeg volt, kötözködött, k.rvaanyázott, ha nem adták át a helyet, te jó isten... Szóval kedves kismamák! Egyéniségek vagytok elsősorban, nem pedig terhesek. A terhesség nem egy emberfajta.


És végül, kedves utolsó hozzászóló, remekül megírtad,hogy az idősek közt talán meg sem érdemlik páran,hogy átadják a helyet. Nos... Gondolkozz el ezen a kettősségen. Ez volna részedről az empátia?


Nem óhajtok zavart kelteni, csak leírtam a gondolataimat. Mindenkinek szép napot és egészséges életet kívánok.

2012. aug. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!