Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik! Veletek is megesik?

Kismamik! Veletek is megesik?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Én egy 33hkm vagyok. Budapesten élek. A mindennapokban megesik,hogy sajnos BKV-val kell utaznom a munkahelyemre. Nos azt szeretném kérdezni a kismamiktól,aki itt ,vagy hasonlóan nagy városban élnek,ahol van tömegközlekedés,hogy nekik valamilyen szinten át adják-e a helyet?! Félreértés ne essék,nem azért mert nem tudok állni,mert béna vagyok. Csak az érdekelne,hogy csak itt a fővárosban ennyire pökhendik,és bunkók az emberek,hogy inkább megelőz és leül,vagy máshol is? Mert hallottam,hogy vidéken sokkal kedvesebbek az emberek. Nos ha veletek kismamik történt ilyen eset megosztanátok velem? Csak érdekesség szempontjából. :)

2012. aug. 30. 22:06
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
28%
Én meg azt nem értem, hogy miért nem lehet illedelmesen helyet kérni? Mindenkinek meg vannak a maga problémái, zenét hallgat, újságot olvas, órára készül. Miért kötelessége bárkinek is észrevenni, hogy ti terhesek vagytok, pláne szeptembertől áprilisig több réteg ruha alatt?
2012. aug. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
74%

Én pesti vagyok.

Ez a 3. terhességem, eddig a 3 terhesség alatt 1x (!!!) adták át nekem a helyet. Azt meg nem értem, amit valaki előttem írt, hogy látszólag semmi baja... Honnan látod te azt, hogy pl. veszélyeztetett terhes és nyitott a méhszáj? Nálam pl. ez volt, de a Klinikára el kellett mennem. Kocsink nincs, így kénytelen voltam buszozni, metrózni. Sőt, nem hogy nem adták át a helyet sosem, de mikor volt üres hely és le mertem ülni akkor még egy idősebb - de nem annyira idős nő - fel is akart állítani, hogy milyen bunkó vagyok, hogy nem adom át neki a helyet.

5 hónapig hánytam, szédültem, sápadt is voltam, ránézésre sem voltam jól - többen is mondtak - de akkor sem. Volt, hogy mindenki ült a buszon, én voltam az egyetlen ember, aki állt. Már meg sem lepődöm ezen.

Soha nem kértem helyet, pedig néha nagyon jól esett volna nagy pocakkal nem állni a buszon, míg a fiatalok terpeszkedtek az ülésen.

2012. aug. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
71%
en amondo vagyok hogy a normalis neveltetesben reszesult ember atadja a helyet az idosebbnek ,terhesnek, betegnek.. azt hogy valakit erre kulon meg kene kerni na az a szegyen.igazabol ezen kar is vitatkozni,valakinek ez evidens es valaki nem igazan erti meg.
2012. aug. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
57%

Sziasztok!


Leírom, nekem mi a tapasztalatom:

egy vidéki megyeszékhelyen az emberek a buszon mindig átadták a kismamáknak a helyüket... aztán elköltöztem, és most egy faluban élek, a kórházba, vásárolni busszal megyek a legközelebbi nagyvárosba.

Felszállásnál már többször tapasztaltam, hogy hiába álltam ott nagy hassal egy másik kismama mellett (akinek nagyobb pocakja van), az emberek tudomást nem véve rólunk tolakodtak felfelé a buszra... Hálistennek maradt hely, de nem tudom, mit csináltam volna, ha nem találok helyet... Állni nem bírok, alapból alacsony a vérnyomásom, nagy a pocakom, fáj a derekam... de ez kivülről nem látszik, mert nem panaszkodom... Akinek pedig nincs esze és akkora kretén, hogy nem veszi észre magát, az az ő baja, majd Istentől megkapja a maga büntetését... majd akkor, amikor nem várja...

Az öregekről meg: ingyen buszoznak, csak úgy sepernek felfelé a buszra, de ha nincs hely, nekiállnak sóhajtozni, nyögdécselni, hogy ők mennyire rosszul vannak és nem bírnak állni, adja át valaki a helyet, mert ő öreg... Kérdem én, ha annyira beteg, minek jár piacra, turkálóba, csavarogni??? Ahhoz nem betegek?


Egy kismama más tészta... Mint írtam, külsőleg nem mutatom, hogy rosszul vagyok, fiatal vagyok, vékony (a terhesség ellenére, 7 hónapos terhesen), szerintem senki sem adná át a helyét...

Egy kismama egy másik életet cipel, egy kisembert, és a kisember súlyán kívül több kg súlyt (magzatvíz, méhlepény..) Ráadásul az én babám annyira szokott örülni, hogy megyünk haza, hogy a buszon rendszeresen nekiáll erősen rugdosni, ami nagyon sokszor fájdalmas és kellemetlen, sokszor még ülve is...

2012. aug. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
63%
Ezeket a válaszokat MIÉRT KELL LEPONTOZNI????? Főként azon akadtam ki, aki írta, hogy ő bizony átadja a helyét a várandós nőknek, mert kívülről nem tudhatjuk, hogy van-e baja. Meg egyébként az is igaz, hogy nem csak azért kell(ene) átadni a helyet, mert fáradt, hanem mert ha hirtelen fékez a busz, nehogy elessen. Nagy hassal nem veszélytelen az esés. Én amikor terhes voltam (már 5 éve) szerencsére nem volt igazán rossz tapasztalatom, bár egyszer volt, hogy egy hölgy átadta a helyet, de amikor fölállt, akkor valaki rögtön rástartolt a helyre és leült előttem. Bár az is igaz, hogy talán hirtelen nem is látta, hogy nekem adta át a hölgy a helyet és hogy terhes vagyok (még olyan határeset volt, hogy látszik-e rajtam).
2012. aug. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
60%

Kedves 21-es: "mindenkinek megvannak a maga problémái... újságot olvas, zenét hallgat, órára készül..."


Látszik, hogy nem voltál még terhes, és te is a kretének közé tartozol... Ha valaki terhes, azt több réteg ruha alatt is észreveszed...

Zenét hallgatni lehet állva is, órára készülni pedig otthon kell, nem a buszon!!!!


Nem tudom, mit szólnál, ha kedvesen odamennék hozzád és megkérnélek, hogy add át a helyed, mert kisbabát várok és nem bírok állni... A több réteg ruhás időszakban... Ha zenét hallgatsz, véletlenül pont nem hallod meg... Ahogy írtad, ha rámnézel, a több réteg ruha miatt nem látnád a pocakom és körberöhögnél... a hozzászólásod alapján... Én speciel sohasem fogok odamenni senkihez helyet kérni, az biztos... Kivéve akkor, ha érzem, el fogok ájulni... de akkor már úgyis mindegy...

2012. aug. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
76%

nem feltétlen ér sokat ha valaki elmondja a baját. én tapasztaltam olyat, hogy ismerősöm odament egy fiatalhoz helyet kérni, mert nagyon fájt a dereka, elégjól lehetett látni már a pocakján hogy terhes. a gyerek egy jót röhögött rajta, a mellette üllő nagyanyja meg rászólt az ismerősömre, hogy minek kér helyet. erre mikor mondta hogy mert fáj a dereka a baba miatt akkor az öreg asszony felháborodottan közölte vele hogy elég szemét van az országban, neked minek még egyet idehordanod?

szerintem felháborító hogy ilyenek vannak! a másik meg az hogy szerintem is alapneveltség hogy időseknek, terheseknek, kisgyerekeseknek átadjuk a helyet, én mindig átadom még most is, pedig 23 hetes kismama vagyok

2012. aug. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
75%
Szánni való és sajnálatra méltó az az ember, akinek SZÓLNI KELL, hogy "hé átadnád a helyed, mert leszakad a derekam, fáj a hasam, félek, hogy elesem nagy hassal stb.". Saját magáról állítja ki a negatív bizonyítványt, aki így gondolkodik.
2012. aug. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
18%
Az a kismama, aki úgy gondolkodik,hogy az öregeknek nem kell átadni a helyet (természetesen nem terhesen) az miért várja el,hogy neki átadják? Nem csak ennek vagy annak van joga ülni, igazság szerint, aki felszáll a buszra, metróra, villamosra, mindenkinek joga van hozzá, csak sajnos sokan vagyunk, ezért nyilván előnyben részesülnek azok, akiknek jobban szükségük van rá. Volt olyan, hogy annyira leesett a vérnyomásom, hogy ülni is alig bírtam, nemhogy állni, ezért nem adtam át a helyem, a terhes nő pedig belerúgott a lábamba. (Nem tudom,hogy miért nem a férfiak állnak fel először egyébként, ha már ilyen hierarchikusan működik a rendszer, akkor a fiataluraknak kellene felpattanniuk szerintem) Na, ennyit erről.
2012. aug. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:
NE haragudjatok,nem akartam ezzel vitát kezdeményezni! Mind írtam,nővérem hívta fel rá a figyelmem,és kíváncsi voltam,én nézek ki szimplán kövérnek,és unszimpatikus vagyok az embereknek,vagy tényleg szarnak rá az emberre. Persze nem vagyunk kivételek. Se az idősebbeknek,se a vakoknak,betegeknek,vagy a kismamáknak látom,hogy 80%-ban nem adnak helyet. Kedves válaszolók,ne vitázzatok,csak kiváncsi voltam én vagyok-e a kivétel!
2012. aug. 31. 15:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!