Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes terhes vagyok és...

7 hetes terhes vagyok és nagyon félek h a szüleim hogy fognak rá reagálni. Mit csinálnátok az én helyemben?

Figyelt kérdés
Terhes lettem. Lassan 6 éves párkapcsolatom van. A baràtom 24 éves én pedig 22. Eddig mindig óvszerrel védekeztünk, de most már nem hasznalunk es a megszakításos mòdszerrel "védekezünk". Azt mondtuk ha becsúszik a baba, akkor nagyon fogunk örülni. Ès sikerült is, szerintem nagyon jönni akar a picike. A párom dolgozik van állandó munkahelye, én sajnos még nem dolgoztam, mert eddig sehova nem vettek fel. A probléma az hogy a szüleim utálják a páromat. Egyszer anyukam azt mondta, hogyha netan terhes lennék tőle arra a kisbabára rá se tudna nézni. A szüleimmel lakom. Ha megtudnák akkor szerintem kidobnának, nagyok félek ettől.
2012. júl. 13. 13:49
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Anyukam a paromra nemreg azt mondta, h barcsak mar megdoglene! :'(
2012. júl. 13. 14:20
 22/35 anonim ***** válasza:
Ha ilyenek, akkor nem értem miért ragaszkodsz ennyire hozzájuk? Állítsd kész tények elé őket, és költözz! Persze, ha a barátod befogad. Rövidesen úgy is látszódni fog rajtad, hogy terhes vagy.
2012. júl. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
74%

22 évesen legyél már egy kicsit talpraesettebb, főleg úgy hogy anyuka leszel! Igenis állj ki a szüleid elé és mond el nekik. Költözzetek össze a pároddal, ha úgyis 3 szobás lakása van. Nem is értem hogy eddig miért nem tettétek?! Ugye nem azt tervezted hogy anyukádéknál fogsz lakni egy kisbabával mert félsz tőlük elköltözni?

Én 18 évesen jelentettem be hogy összeköltözöm a páromhoz, még ők hozták ki a bőröndömet, pedig nem szívlelték a páromat, idősebb mint én. Augusztusban születik a kisbabánk és azóta elfogadták, de nem a szüleim nyakára szültem. Pedig a páromnak nem volt 3 szobás lakása....

Amiatt ne aggódj amiért utálják a párodat, ha a karukban tartják majd a kis unokájukat, imádni fogják!

Remélem kicsit összeszeded magad és kiállsz az elveid mellett! Boldog Babavárást!

35 hkm

2012. júl. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

SZia!


Csak azokat olvastam, amiket te írtál. A legjobb lenne, ha először megbeszélnéd a pároddal, hogy mi lenne, ha összeköltöznétek. Ha ő beleegyezik, akkor a következő, hogy gondolkodjatok valami olyan munkán, amit te otthonról is tudsz végezni. Van egy csomó lehetőség. Ha ez is megvan, akkor fogjátok egymás kezét, beállítotok hozzátok és szépen, higgadtan, felnőtt módjára kész tények elé állítjátok a szülőket (persze azért készítsétek fel őket, hogy komoly dologról akartok beszélni): van lakás, van munkalehetőség, van gyerek a pocakban. Ez van, fogadják el, mert ez a ti döntésetek, és szeretnétek, ha nem lenne emiatt harag. Tuti, hogy ki fognak akadni és egy csomó keresetlen kérdést fognak intézni hozzátok, még az is lehet, hogy elzavarják majd a párod, és "szobafogságra" ítélnek. De erre azt kell válaszolni, hogy felnőtt emberek vagytok, nem foghatnak szobafogságra, éppen ezért is költözöl el. Ha pedig megfelelően válaszoltok minden kérdésükre, akkor 1-2 napon (héten) belül meg fognak nyugodni és el fogják fogadni a helyzetet.

De neked mindenképpen kell majd valamit dolgoznod, vagy legalább is munkát keresned, hogy ezzel is éreztesd a szüleiddel, hogy ti komolyan gondoljátok ezt az egészet. Ha szerencséd van, a szüleid még segítenek is majd anyagilag benneteket!

Sok szerencsét kívánok! Bátorság!


21 h km

2012. júl. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
Az én szüleim szerencsére mindig rendesek voltak a barátaimmal, persze elmondták a véleményüket ha volt nekik. Sajnálom hogy a tieid így állnak a párodhoz, pedig tényleg rendes embernek tűnik. Megértem hogy eddig a szüleiddel maradtál mert ők a családod, de itt az ideje hogy az új családoddal foglalkozz, és hidd el ha megszületik az unokájuk biztosan nagyon fogják szeretni, bár biztos jobb lenne ha már most melletted állnának. Gratulálok a babátokhoz!
2012. júl. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
Szia! Hasonlò helyzetben agyok mint Te. 20 éves vagyok, védekeztünk, gyògyszer mellett lettem terhes. Szüleim nem kedvelik páromat.Nincs munkám, nem.vettek fel sehova, pàlyakezdőként nehéz. Pàrom dolgozik. Èn pàromékkal élek. Èn is féltem elmodani anyuméknak.h unoka lesz, de râszàntam magam. Első reakciô, konkrétan anyum magàtòl ràjött még else mondtam csak ràm nézett és màr mondta is , terhes vagy....! Azt mondta.h oda ne vigyem majd a picit stb... Féltem.h nm fogja szeretni,viszont màr 14 hetes terhes vqyok és kezd megbékélni, ma voltunk is ât nâluk pàrommal , âthivott minket, örültem, ugyan akkor megdöbbentem! :) Kezdi elfogadni, h nagyi lesz és a pàrom az apuka. Hidd el idővel megbékél anyukâd is! Jobb ha tőled tudja meg mint màstòl! Kivànom.h minden jòl alakuljon! Boldog babavàrâst! :)
2012. júl. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Azonnal költözz el! Ha ők ezt teszik veled, tedd te is azt velük,hogy a szerelmedet választod!!! A gyereked apját! Úgysem élhetsz életed végéig anyádék nyakán!! Eljött az idő, hahó!!!!!!!!!! Nyomás! A gyerekük vagy,úgyis elfogadják majd, nem fognak megtagadni. Ha meg igen, akkor nincs tovább ott keresnivalód! Legyen saját családod! Sok sikert,majd írj mi lett-lesz a helyzet! Üdv,36hkm.
2012. júl. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

1. Beszéljétek meg a pároddal, hogy akkor 100%-ig biztosan akarjátok-e a babát.

2. Ha igen, akkor odaállsz a szüleid elé, elmondod nekik, hogy 22 évesen, 6 éves kapcsolatban úgy érzed, itt az ideje, hogy különköltözz tőlük, és erre azért most jött el az idő, mert babát vársz. Ezzel nem tudnak mit csinálni, felnőtt ember vagy, oda költözöl ahova akarsz. Eltitkolni úgysem tudod előlük, szóval valamikor mindenképpen túl kell esni rajta.

3. Ezután odaköltözöl a barátodhoz, megszülöd a babát. A szüleiddel megpróbálsz normális viszonyt fenntartani, a babát mindenképp mutasd meg nekik, akkor is, ha korábban azt mondták, látni sem akarják. Mégis csak az unokájuk, ha téged szeretnek, akkor a babát sem fogják utálni... És hidd el, sokan megváltoztatják a véleményüket, amint megvan a baba.


Gratulálok a babához, sok boldogságot kívánok, és remélem a nagyszülők is megbékélnek majd. :)

2012. júl. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

szia!

igaz nem olvastam végig az összes választ de én azt mondom hogy aki úgy reagál hogy mert milyen sok egy gyerek felnevelése!meg mindenféle körülmény stb.

a párodnak van lakása,tehát oda tudsz költözni.

mi sem élünk fényűző életet a gyerekre nem költünk havi 30-40.000 ft-ot,most ne az étkezésre gondolj,más gyermek is felnőtt is már úgy hogy 1 db bodyt nem 1000-1500-ért vettek meg neki hanem 5-600 ft-ért.

a spórolást pedig meg fogod tanulni,ha muszáj lesz,nekem 4 évbe tellett,nem szégyellem,engem pl anyám sose tanított rá,mert ő se tudott,magamtól kellett rájönnöm.

és így már a második gyermekünket várjunk,szerényen de elvagyunk és boldogak,az életbe pedig nehézség mindig lesz.

a szüleidnek pedig örömmel boldogsággal jelentsd be hogy babát vársz hadd lássák hogy te mennyire boldog vagy.

ha megszületik biztos enyhűlni fognak,de lehet amikor már szépen gömbölyödsz akkor is.

én sok sikert kívánok neked!és persze sok boldogságot!

2012. júl. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

22 éves vagy! Felnőtt nő! Ha szereted a párodat( és szereted, ugye?!), akkor ne foglalkozz a szüleiddel! Tudom, ez keményen hangzik, DE a saját életedet kell élned, azt kell nézned, NEKED mi a jó!

Hidd el, ha anyudék szeretnek, akkor meg fognak enyhülni! A döntés az ő kezükben van, lemondanak-e a saját lányukról és az unokájukról!

Nem Te vagy az első, aki ilyen borzasztó helyzetbe kerül(t), az esetek 90%-ban megenyhülnek a nagyszülők.

El kell fogadniuk, hogy van saját döntésed, van saját életed!

Ha most nekik engedsz, soha nem leszel maradéktalanul boldog.

(én már rég elköltöztem volna a helyedben)

Szorítok Nektek!

2012. júl. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!