Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes terhes vagyok és...

7 hetes terhes vagyok és nagyon félek h a szüleim hogy fognak rá reagálni. Mit csinálnátok az én helyemben?

Figyelt kérdés
Terhes lettem. Lassan 6 éves párkapcsolatom van. A baràtom 24 éves én pedig 22. Eddig mindig óvszerrel védekeztünk, de most már nem hasznalunk es a megszakításos mòdszerrel "védekezünk". Azt mondtuk ha becsúszik a baba, akkor nagyon fogunk örülni. Ès sikerült is, szerintem nagyon jönni akar a picike. A párom dolgozik van állandó munkahelye, én sajnos még nem dolgoztam, mert eddig sehova nem vettek fel. A probléma az hogy a szüleim utálják a páromat. Egyszer anyukam azt mondta, hogyha netan terhes lennék tőle arra a kisbabára rá se tudna nézni. A szüleimmel lakom. Ha megtudnák akkor szerintem kidobnának, nagyok félek ettől.
2012. júl. 13. 13:49
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Nem is a kidobastol felek, hanem h azert fognak utalni, mert terhes vagyok es az a szegeny pici babara majd csunyan fognak nezni, pedig o semmirol nem tehet!
2012. júl. 13. 13:54
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudtok összeköltözni? Az én anyám is utálta a páromat, az unokáját meg imádja. Amikor megszületett a fiam megváltozott.
2012. júl. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
77%

Gartulálok :) Ez mindenképp nagy öröm.

De mikor azt mondtátok, hogy ha becsúszik, örültök, akkor nem gondolkodtatok el ezen, hogy miből éltek meg, vagy hogy szüleiddel hogy közöld, és mennyire érdekel a véleményük?

A felelősség teljes döntés volt, valószínű, hogy úgy gondoltad, nem adsz szüleid véleményére, akkor is szeretnéd ezt a picit..

Ha így van, akkor ne most hátrálj meg, ne hagyd,hogy az örömödet elrontsa ez a rossz helyzet. Sajnos szüleidnek kéne engedni, mert azért akármilyen ellenvetésük is van, embert nem ölt, akkor hogy mondhatnak ilyen elutasító kijelentést...ezek szerint nem link alak, ha dolgozik, mi a bajuk???

Ne törődj vele, költözz a baba apukájához, közöld nagy örömmel, és legyetek boldogok...remélem lezs más segítséged, és idővel szüleid is megváltoztatják véleményüket, megenyhülnek a picur láttán. Így kell lennie.. :)

Sok boldogságot, 13 hetes km.

2012. júl. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
58%

De miért kell hagyni, hogy becsúszhasson a baba, mikor még a szüleiddel laksz???? Én ezt annyira nem értem.


Biztos meg fognak enyhülni majd a szüleid, de ehhez sok idő fog kelleni. Könnyen lehet, hogy azt mondják majd, hogy menj a barátodhoz. Igazuk lesz. Mert ha jól értem, nincs munkád, a szüleid támogatnak, fizetik a rezsit utánad és még ki tudja mit.

De legalább remélem nem a szüleidhez fog érkezni a baba ugye? Szóval összeköltöztök a pároddal és ti fogjátok eltartani?

Én nagyon mérges lennék az anyukád helyében egyébként, de mivel a lánya vagy, úgyis meg fog bocsátani, hiszen szeret.

2012. júl. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
84%

Szóval együtt sem laktok??

Ne haragudj, de ezt hogyan gondoltad?Neked nincs is munkád..Ne adj isten apuka rá jön 1 év múlva, hogy még sem kellett volna, akkor mit csinálsz?Havi alig 40ezerből neveled fel a gyereket?

Egy gyermek vállaláshoz nem csak annyi kell, hogy mostantól nem húztok gumit!!!

Tudod mert ha együtt élnétek, és meglenne minden körülmény akkor az ember azt mondaná, hogy a szülőknek ehhez semmi köze..de így gyanús, hogy ők fogják felnevelni..sajnálom de ez van.Előbb kellett volna gondolkodni kicsit.

Tudod és az a legcsúnyább, hogy nem magaddal vagy a szüleiddel tolsz ki, hanem szegény gyerekkel!!

2012. júl. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
Akkor épp itt az ideje,hogy felnőtt légy! Költözzetek össze és kezdj-etek új életet. Nem tudom a szüleihez mehetnél-e,vagy marad az albérlet. Ha akarjátok ezt a babát,akkor mond meg a szüleidnek,hogy ez a fix helyzet, ne hagyd magad!! Legyetek egy önálló boldog család! Szerintem a szüleid idővel megenyhülnek! Meg hát nem dolgom ítélkezni,de milyen dolog lenne már,ha ez miatt veled sem állnának szóba! Hisz az unokájuk!! NA de tényleg,nagy levegő és beszélni kell velük,de a pároddal együtt tedd!! Sok sikert kívánok! 36hkm.
2012. júl. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Keresztszuleim imadjak a paromat. Mindig mondjak h mennyire szeret engem es nagyon becsuletes es foleg segitokesz! A parom szulei is orulnek a babanak foleg anyukaja h vegre dajkalhat majd!
2012. júl. 13. 13:58
 8/35 A kérdező kommentje:
A paromnak 3szobas lakasa van!!!!
2012. júl. 13. 14:00
 9/35 anonim ***** válasza:
Hát pedig ez a titok előbb-utóbb ki fog derülni. Ha a pároddal jól megvagytok, és a szüleid tartják magukat a véleményükhöz, s az unoka híre sem szelídíti meg őket - akkor a saját lábatokra kell állni. Albérlet. Nem kényszerítheted bele őket abba a helyzetbe, hogy unokázzanak, ha ők eleve kijelentették, hogy nem akarnak ettől a fiútól unokát.Nem lesz könnyű egy keresetből élni, a babát megfelelően gondozni. Biztos, hogy érett a helyzet a baba jövetelére? Ez olyan édes teher, amitől soha nem szabadulsz már meg, és elsősorban te leszel felelős érte. És az is lehet, hogy a szorító anyagiak, a picivel járó nyűgök miatt a párod lelép, s akkor kik maradnak neked? A szüleid. Jobb lenne, ha eléjük állnátok, s elmondanátok a valót. Az egy dolog, hogy félsz, de ez nem egy pattanás, ami majd magától elmúlik. Itt felelős döntésre van szükség!
2012. júl. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:

Össze kéne házasodnotok. Onnantól pároddal kéne élned, kisbaba pedig kettőtöké... Valamennyire terveztétek azért, meg örültök is neki. Meg hát lehet anyukád is meggondolta már magát:) feltételezem komoly a kapcsolatotok, és ha te szereted a párodat, ezt anyukádnak el kell fogadnia, ez a te életed. Érdemes lenne esetleg hármasban beszélgetni, lehet elsőre nem sikerülne, de egy idő után lehet egy közömbös szintre eljutnának egymással, még az is lehet megkedvelik egymást...


Szóval a te helyeben elköltöznék otthonról, elmondanám hogy babát várok ( ill. közösen kéne bejelenteni), és nem hagynám hogy ez a dolog túl sok stresszt okozzon nekem, mikor terhes vagyok. Vigyáz magatokra!:) És gratulálok!

2012. júl. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!